Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a art designérka značky Redken, radí, jaký styl účesu vybrat pro kulatý obličej

Jaký tvar obličeje máte, zjistíte pomocí jednoduchého testu. Nejprve je potřeba, aby byl váš obličej nezakrytý a byly vidět kontury tváře. Proto vlasy sepněte nebo je sčesejte dozadu, použít můžete také čelenku. Stoupněte si před zrcadlo a pomocí suchého mýdla nebo konturovací tužky na něj obkreslete obrysy svého obličeje. Pak změřte napříč čelo v jeho nejširší části, tzn. zhruba v polovině mezi obočím a linií vlasů. Výsledek si poznamenejte. Následně změřte vzdálenost lícních kostí v jejich nejvyšších bodech, tzn. těsně pod spodní hranicí očí. Dalším rozměrem, který vás zajímá, je vzdálenost čelistí v jejich nejvyšších bodech, tzn. zhruba v polovině mezi pusou a nosem. Poslední vzdáleností k zapsání je tentokrát horizontální a měří se od nejvyššího bodu vlasové linie k nejnižšímu bodu brady. Pak už stačí jen jednotlivé vzdálenosti porovnat.

•    pokud máte obličej 1,5 x vyšší než je jeho šířka, jste majitelkou oválného obličejeJana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a art designérka značky Redken, radí, jaký styl účesu vybrat pro kulatý obličej
•    jestliže se všechny čtyři naměřené údaje téměř shodují, obličej disponuje širokým nízkým čelem, kulatou bradu a plnými tvářemi, pak patříte mezi ženy s kulatým obličejem
•    pokud jsou šířka čela, vzdálenost lícních kostí a čelistí přibližně stejné, máte hranatý obličej
•    je-li vzdálenost mezi čelistmi malá, zároveň máte široké čelo a vzdálené lícní kosti, máte srdcovitý obličej

Jaká jsou tedy pravidla účesu pro kulatý tvar obličeje?
Vždy je důležité zúžit účes po stranách tak, aby kontura neměla symetricky kulatý tvar. Pokud chcete ofinu, pak raději delší, směřující z obličeje. Nikdy by neměla být rovná, horizontálního tvaru. Decentně pojatá asymetrie a vertikální linie vždy prodlouží kulatou tvář. Délku vlasů přizpůsobte postavě. Jste-li vysoká, dopřejte si v klidu delší vlasy. Drobnější postavě sluší délka maximálně po lopatky, ale nejlépe vypadá, pokud se vlasy zkrátí nad ramena. U kulatého obličeje se při výběru účesu řiďte také pohledem na sebe z profilu. Většina žen s tímto tvarem obličeje potřebuje střih, který zvětší objem vlasů na temeni, což úžasně vyváží druhou bradu. U krátkých střihů je pak tedy třeba nechat vlasy v oblasti týlu delší, nikdy si nenechte vystříhat krk, stejně jako oblast kolem uší.

Je třeba se u kulatého obličeje vyhýbat vlnám?
Přirozeně kudrnaté vlasy jsou stále velký trend, pokud máte kulatý obličej a přesto po nich toužíte, doporučuji z nich udělat přednost, tzn. navlnit vlasy a pomocí stylingu maximálně zvětšit jejich objem. Využít princip kontrastu – vedle maxi vlasů se bude i ten nejkulatější obličej zdát křehký.

Produktové tipy od Redken
FABRICATE 03 (170 ml) - naprosto nepostradatelný sprej – lehká fixace, nulové zatížení a aktivní látky reagující na teplý fén, které vám pomohou vytvarovat váš zeštíhlující look. Orientační maloobchodní cena 370 Kč.
ALIGN 12 (150 ml) – stylingové mléko, vyhlazuje vlasy do rovných, jakoby vyžehlených stylů. Ideální pod žehličku. Orientační maloobchodní cena 370 Kč.

Ukázka účesu: Vlasy jsou tvarované přes kartáč do hladka. Prodlouženého vzhledu dosáhnete, když horní partie lehce podtupírujete měkkým kartáčkem do vyššího objemu. Ofina je delší a směřuje přes obličej, čímž vytváří dojem prodloužených linií podél tváře. Abyste dosáhla objemu u kořínků, naneste po umytí do celých vlasů Fabricate 03 a na hladké konce ještě stylingové mléko Aligin 12.

 

13. 03. 2015, 12.32:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist