Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak vyřešit cévní problémy s pomocí přírody

Čokoláda. Nikam jinam příroda nevtěsnala takové množství živin na tak malý prostor, jako je tomu v případě kakaových bobů. Účinky kakaa jsou přímo zázračné – povzbuzuje a stimuluje lidský organismus a dokáže vyvolávat pocity štěstí. Příznivě ale působí i na náš cévní systém. Ze všech důležitých živin je to teobromin, který působí mimo jiné i na centrální nervový systém a svalstvo. Pozitivně ovlivňuje průtok krve v těle tím, že rozšiřuje cévy a působí tak proti vytváření křečových žil a ukládání cholesterolu. Kakao, respektive čokoláda, jejíž je kakao základní surovinou, pomáhá předcházet vysokému krevnímu tlaku a snižuje riziko infarktu.

A jak čokoládu nejlépe konzumovat? „Nejlépe v živé neboli RAW formě – jako kakaové boby, máslo, pastu či prášek. Možností je spousta,“ vysvětluje Zuzana Lužná, autorka několika ebooků a kurzů o RAW stravě, LoveOfRaw.cz.

Recept na domácí „Rawtellu“  Zuzky Lužné:
Mandlovo – čokoládový krém neboli „Rawtella“
Ingredience: 80 g mandlového BIO a RAW másla (Vitalvibe), 25 g kakaového BIO a RAW másla (Vitalvibe), 2 – 3 polévkové lžíce medu, ½ polévkové lžíce kakového BIO a RAW prášku (Vitalvibe)
Postup: Do rozpuštěného kakaového másla vmíchejte mandlové máslo a vytvořte tuhý krém. Do něj pak vmíchejte med a kakaový prášek.

  • TIP na křupavou chuť: přes noc namočte plátky mandlí ve studené vodě a přidejte do krému.

Na zdraví cévního systému působí více než blahodárně magnetické pole.  Díky jeho působení je tepenná krev více okysličená a proudí rychleji. To má za následek například opadnutí otoků, rozpouštění krevních sraženin a nižší riziko zánětu tkání,“ vysvětluje MUDr. Václav Cikánek. Mimo jiné magnetoterapie pozitivně ovlivňuje i proudění lymfy, které odnáší škodliviny z těla. Proces detoxikace organismu se tak zrychluje. „Účinky magnetického pole si lze dopřát komfortně v pohodlí domova díky značce Renaissance a jejich přístrojům pro domácí použití,“ doplňuje MUDr. Václav Cikánek.

 

text: tisková zpráva – 19. 01. 2016, 18.16:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist