Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak v obchodě poznat kvalitní džus?

Džusy, stejně jako další potraviny v obchodě, kupujeme tak, že se snažíme vybrat nejen něco, co nám bude chutnat, ale hlavně co bude také kvalitní.   Jak se máme v tom velkém množství během pár minut zorientovat a vybrat to nejlepší? Džus, který neobsahuje přidaný cukr,  Jak v obchodě poznat kvalitní džus? konzervanty ani další přidané látky, ale naopak je pro naše tělo bohatým zdrojem nutričně důležitých látek a stopových prvků? Ukážeme vám, co byste měli na obalu najít a naopak, na co byste si měli dát pozor, abyste měli jistotu, že jste vybrali správně.

Pokud hledáte v obchodě džus bez přidaného cukru a dalších přidaných látek, pak by na jeho obalu měl být nápis 100% + označení ovoce, jako např. 100% jablko, 100% pomeranč atd. Proč? Složení tohoto typu džusu je striktně legislativně specifikováno. Legislativa konkrétně uvádí, že do 100% džusů nesmí být přidávány žádné konzervanty, barviva, umělá aromata, přidaný cukr nebo jiná sladidla. Přidávat tyto ingredience je zakázáno jak do krabicových džusů, džusů ve sklenicích, tak do džusů v plastových lahvích. Barva, chuť a vůně džusů musí odpovídat ovoci, ze kterého je džus vyroben.

Na co si dát pozor:

V obchodech se prodávají i džusy, které nesou označení jako 100% ovocné chuti nebo další obdoby využívající označení 100%. V tomto případě se může jednat o ovocnou šťávu, která není 100% z ovoce, ale např. jen z 50 %, ale toto 100% označení vás může uvést v omyl. Proto skutečně doporučujeme hledat na obalech označení 100% + název ovoce.

  • Nebojte se slova koncentrát

Našli jste v regálu 100% džus z koncentrátu? Na džusu z koncentrátu není nic špatného, ačkoliv chápeme, že slovo „koncentrát“ může někomu znít jako něco uměle vytvořené, chemické. Džusy z koncentrátu mají oproti těm běžným naopak jednu velkou výhodu a to, že ovoce použité pro jejich výrobu bylo sklizeno a zpracováno v době ideální zralosti. 100% džus z koncentrátu přináší tedy z pohledu chuti a kvality ovoce to nejlepší.

 

15. 07. 2017, 22.02:55

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist