Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Kde relaxují fotbalisté?

Jedenáctého října dávala část fotbalistů klubu pražské Slávie odpočinout svému tělu ve svém oblíbeném útočišti plném pozitivní energie a hlavně špičkových sportovně-relaxačních zařízení, wellness a fitness Balance Clubu Brumlovka. Do klubu přišli především za účelem lehčího tréninku a relaxace. Využívali spinnery, vířivku a bazén. Na odpočinek má tým skutečně velký nárok: v pondělí 8. října se pokusili o téměř nemožné – konečně po čtrnácti letech porazit Spartu na jejím vlastním hřišti!

Tomu, že se to opravdu stát může, už napovídalo leccos. Především letošní podzimní výkony Slávistů v české lize, také nadějný začátek jejich účasti v Champions League, kvalitní a stabilizovaná sestava a v neposlední řadě vytrvalá a hodně zřetelná euforie trenéra Karla Jarolíma. Psychika je tedy dobrá, teď jde o fyzičku. Konečně i proto po tak těžkém a vyčerpávajícím zápase tým Slávie regeneruje v Balance Clubu Brumlovka. Trenér Karel Jarolím k tomu dodává: „V Balance Clubu Brumlovka máme ideální podmínky nejen pro regeneraci sil po pondělním derby, ale také pro rekonvalescenci zraněných hráčů.“

Za půl roku fungování klubu neodolalo možnosti hýčkat své tělo i duši v příjemných klubových prostorách už přes 1 300 členů. Od září přichází Balance Club BrumlovkaSlávisté na spinnerech – zleva hráči Michal Švec, Martin Latka, Erich Brabec, Vladimír Šmicer, David Kalivoda s nabídkou nových lekcí a rozšiřuje svůj program tak, aby si v něm dokázal najít každý člen čas pro svůj oblíbený sport či zálibu. Milovníci spinningu se nově mohou věnovat své zálibě ve všední  dny třikrát až čtyřikrát denně, o víkendu mohou navštívit každý den jednu lekci. Přibyly také hodiny podvečerního aerobního cvičení. Formy cvičení jsou velmi rozmanité - lze zvolit formu meditativní, relaxační, uvolňovací, energetickou, anebo animativní lekce s choreografickými prvky, formovací bodystyling, rehabilitační lekce.

Zvláště ženy jistě rády využijí i rozšířené hodiny aqua aerobiku (Aqua Dance) v plaveckém bazénu 25 m dlouhém, kde je možné také rehabilitační plavání. Budoucí maminky se už nemusí bát porodu: pomohou jim speciální jogínské cviky v lekcích gravid jógy. Za odborného vedení se naučí správně při porodu dýchat i ovládat vlastní tělo tak, aby narození děťátka bylo co nejméně bolestivé. A také po porodu trenér mamince pomůže sestavit individuální cvičební plán. Cvičitelé hatha jógy jsou pak připraveni pro všechny, kdož chtějí dosáhnout tělesné i duševní harmonie a zbavit se stresu. Antistresové lekce či lekce zaměřené na prevenci civilizačních chorob či na vyrovnání svalových disbalancí jsou koncipovány pro malé skupiny.Radostný pocit přinášejí také nově zařazené či rozšířené taneční lekce. Hosté si mohou vybrat, zda budou tančit erotikou nabité flamenco nebo se naučí módní a efektní orientální tance. 

Již k tradičním službám klubu patří sestavení individuálního tréninkového plánu, který mohou každému vypracovat vyškolení trenéři na základě výsledků diagnostiky, tj. pomocí speciálního softwaru a testovacích cviků. Plán se přizpůsobuje podle věku, kondice, pohlaví a přání klienta. Diagnostická vyšetření se opakují, aby se mohla efektivita cvičení zvyšovat podle zlepšující se fyzické kondice. Odborníci i nejmodernější přístroje pomáhají individuálně i při redukci nadváhy a při radách v oblasti zdravé výživy. Bazén, vířivka, kruhová pára, nad níž se klene hvězdné nebe, sauna, Kneippova lázeň s masážními oblázky, solárium, tepidárium, sloužící obdobně jako u zhýčkaných starých Římanů k přechodu mezi horkou a chladnou koupelí, lebedění si v lehátkách obklopených zelení, to vše tu slouží k odstranění civilizační zátěže současného člověka. Speciální masáže a relaxační prostory stejně jako Dětský koutek Rybička s rozšířenou otevírací dobou zvyšují pocit luxusu a pohody. Balance Club Brumlovka ozdravuje a dodává radost ze života. I ředitel jeho managementu Jan Vrabec je všestranný: vystudovaný filozof a psycholog je zároveň sportovcem a už zakládal i vedl obdobná centra v zahraničí, v Rakousku byl za to vyznamenán. Upozorňuje nás: „Wellness není péče o zdraví ve volném čase, ale péče o volný čas zdravým způsobem."

 

text: 2media.cz, foto: 2media.cz – 12. 10. 2007

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist