Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak pečovat o vlasy, aby i po létu byly zdravé a krásné

Pro naše vlasy jsou letní měsíce velmi náročné. Existuje způsob jak je na toto období připravit? Ptáme se Jany Burdové, majitelky stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobné držitelky titulu Kadeřník roku a Art Designerky značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal.

Možná to není na první pohled zřejmé, ale letní slunce, mořská sůl a chlor z bazénů jsou pro vlasy stejně nebezpečné, jako pro pokožku. Ta má však na rozdíl od vlasů svůj způsob obrany. Když ji nechráníte, jednoduše se spálí a vy víte téměř okamžitě, že jste udělali chybu. Vlasy si, ale o ochranu takto rychle říct neumí a než zpozorujete, že jsou suché, bývá už pozdě. Proto je důležitá hlavně prevence.

Redken, péče o vlasy

„Ještě před odjezdem se ideálně objednejte do salonu na službu Redken Chemistry, kterou mimo jiné nabízí i mé studio v Teplicích. Je to dvacetiminutový proces hloubkové regenerace vlasu připravený kadeřníkem zákaznici přímo na míru. S použitím unikátního složení vysoce koncentrovaných pečujících složek dokonale vyživí a zregeneruje vlasové vlákno a obnoví jeho přirozené pH. Dokáže vlas ochránit až na čtyři týdny, zejména jeho nitro. A na vás už zbude pouze ochránit vlas zvenčí,“ komentuje Jana Burdová.

Během letní dovolené pak vlasy ideálně každý večer umyjte, aplikujte hydratační masku, (pouze s kondicionéry nevystačíte) a podle délky vlasů a jejich kvality ji nechte působit 5 – 20 minut. Po opláchnutí upravte vlasy prsty a nechte je volně proschnout. Pokud spěcháte, profoukejte je pouze vlažnou teplotou. Nepoužívejte kartáče a už vůbec ne žehličku či kulmu. Vlasy jsou z extrémní dávky slunečních paprsků velice citlivé.

Vlasy, které jsou vystaveny slunci, soli a chlóru vyžadují tu nejvyšší péči a ochranu. Vůbec nezáleží na tom, zda jsou barvené či přírodní. U všech vlasů bez výjimky totiž vlivem UV záření dochází k blednutí barvy, ztrátě hydratace a poškození kutikuly, vlasy jsou matné a mají tendenci ke krepatění, říká Jana Burdová a dodává: „Z těchto důvodů doporučuji k péči během letních měsíců zvolit řadu Redken Color Extend Sun, jejíž Redken Interlock Protein System nejen řeší všechny výše zmíněné problémy, ale produkty navíc obsahují Keralink, který váže na vlasy vlhkost a posiluje je a aminokyseliny a proteiny, které pomáhají vystavit ochrannou vrstvu a podpořit zdraví a lesk vlasu.

Po návratu z cest pak zajděte ke svému kadeřníkovi na hloubkové ošetření, a pokud je to nutné, nechte si upravit i barvu. Cítíte-li se dobře ve vyšisované barvě, požádejte kadeřníka, aby jen lehce podpořil přirozenou světlost, kterou vytvořilo slunce. Pokud vám chybí sytost vaší původní barvy, napravte to tím nejšetrnějším tónováním, které je možné.

Vlasy jsou v létě vždy maličko sušší a přijímají více barevného pigmentu než obvykle. Takže každá barva bude vypadat tmavěji a nepřirozeně. K opálené pokožce příliš neharmonizuje jednolitá sytá barva, spíše jakoby průsvitný krásný odstín, pod kterým lze tušit lehkou prosvětlenost,“ komentuje Jana Burdová.

Vizitka Jana Burdová
•    Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame
•    Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.
•    Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková.

Produktový tip: EXTEND SUN ŠAMPÓN, 300 ml
After-Sun maska vlasy hloubkově vyživuje, obnovuje jejich vitalitu a zvláště pečuje o barvené vlasy vystavené slunci. Zanechává je oživené, plné energie, hebké a zářivé. Obsahuje exkluzivní Redken Interlock Protein Network a Hydra-Shield Complex. TIP: Pokud máte extrémně suché a zacuchané vlasy, použijte masku při rozčesávání. Orientační maloobchodní cena je 570 Kč.
I po návratu z letní dovolené mějte na paměti, že povrchová hydratace vydrží vlasu pouze několik dní. To znamená, že i ta sebelepší, profesionálně provedená kúra potřebuje doplnit pravidelnou péčí. Pokud je vám 30 a více, máte polodlouhé nebo dlouhé vlasy, pokračujte během celého léta, i když zůstáváte ve městě, v aplikaci hydratační masky každý týden. Jen tak se budete ze svých vlasů i nadále radovat,“ doplňuje Jana Burdová.

 

 

28. 07. 2015, 15.46:44

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist