Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak pečovat o nohy

  • Nejčastějším problémem bývá ztvrdlá kůže, a s tou nejlépe pomůže Změkčující krém Cutis. Hutný krém obsahuje směs olejů, které kůži promastí a zjemní. Ideální je nanést jej na postižené partie – chodidla, ale třeba i kolena, lokty – a nechat působit zhruba 20 minut (pro zvýšení efektu je možné ještě překrýt potravinářskou fólií).
  • Máte-li problém s nehty, dopřejte jim D-panthenol. Tento všestranný pomocník pro péči o celé tělo jim dodá potřebné vitamíny, takže nehty budou pevnější a kvalitnější. Koncentrát je rozpustný ve vodě, můžete jej přidat například do lázně, kterou si můžete dopřát třeba u oblíbeného filmu či nové knížky.
  • Antimykotický gelMykosan obsahuje směs éterických olejů, které účinně působí proti plísňovým chorobám.Ty se na chodidlech projevují zejména svěděním, barevnými změnami, šupinatěním a podobně. Gel zklidňuje podrážděnou pokožku a urychluje její regeneraci. Na malých plochách lze gel kombinovat s neředěným éterickým olejem TeaTree.
  • S bolestmi kloubů i svalů si poradí Artrogels prokrvujícími a hřejivými účinky, o křečové žíly pak pečujte s masážním a tělovým olejem Křečové žíly, který má silné čistící účinky a účinně odstraňuje i únavu dolních končetin.
  • S rozšířenými žilkami a s otoky či únavou nohou, která nás provází zejména v létě, kdy je horko, nohy se potí a častěji natékají, si poradí Kaštanový gel. Kaštanový extrakt se tradičně používá ke zlepšení elasticity a prokrvení pokožky, má zklidňující účinky, tlumí otoky, zlepšuje pružnost a pevnost cév. Při pravidelném použití dochází ke znatelnému zlepšení stavu. Ideální je promasírovat chodidla a lýtka za pomocí gelu a poté je dát do výšky, například opřít o pelest postele či na hromadu polštářů. Ucítíte, jak se nohám ulevuje.
  • Po fyzické námaze přinese (nejen) nohám úlevu Uvolňující gel na svaly, který pomůže rychlé regeneraci. Díky lehké gelové konzistenci se dobře vstřebává a působí tak velmi rychle.
  • A jak se postarat o unavené nohy po celodenní námaze – ať už pěší túře či pracovních pochůzkách? V létě si dopřejte nejprve ochlazení – krátká sprcha chodidel a lýtek, poté nechte nohy uschnout a dopřejte jim ještě krátkou masáž a odpočinek. Nohy by měly být alespoň dvacet minut výše, než srdce. Ucítíte příjemnou úlevu a nohy si krásně odpočinou.
 

14. 06. 2014, 14.39:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist