Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak nejlépe umýt okna?

Ideální přípravek na mytí oken obsahuje podle Ivety Čekanové, odborníka na úklid a hlavní školitelky dam na úklid z LidskáSíla.cz alkohol nebo čpavek. Přípravky z čpavku sice zrovna hezky nevoní, ale mají i odmašťující účinek.

Při mytí oken začínejte vždy rámy
„Rámy umyjte teplou vodou a přípravkem. Pro usnadnění doporučuji přípravek na okna nastříkat přímo na vlhký hadřík a rámy řádně umýt, nakonec rámy očistěte čistou vodou,“ radí Iveta Čekanová z LidskáSíla.cz.  Nezapomeňte na vrchní stranu rámů a také na prostor mezi okny.

Na mytí oken je ideální rozmývák na okna a stěrka
Okna jsou po zimě velmi znečištěná, proto se nebojte rozmývák namočit, lehce vyždímat, nastříkat si prostředek na okna přímo na něj a pořádně rozmydlit po okenních tabulích.

Nakonec pracujte se stěrkou
Tahy stěrkou dělejte vždy vodorovně v jednom směru. Pravákům se nejlépe pracuje zleva doprava. Jednotlivé tahy stěrkou lehce překrývejte, vyhnete se tak mokrým linkám mezi jednotlivými tahy stěrkou. „Dávejte pozor, aby Vám voda od stěrky nestékala přes okenní rámy na parapet a dále – například na omítku,“ upozorňuje Čekanová z LidskáSíla.cz.

Stále to není ono? Použijte mikrovlákno
Pokud mají okenní tabule i přes precizní tahy stěrkou čmouhy, použijte mikrovláknový hadřík na doleštění oken. A pak už se jen kochejte výhledem na probouzející se přírodu.

A pokud si chcete dát pauzu, věnovat se něčemu příjemnějšímu a s mytím oken se vůbec netrápit, stačí to přenechat profesionálům z lidskasila.cz.

 

11. 05. 2016, 21.18:27

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist