Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak napsat správně životopis

Každý z nás se občas dostane do situace, kdy musí sepsat svůj životopis. Pokud nepatříte mezi zkušené psavce životopisů, pročtěte si užitečné rady, které nám poskytl  Petr Langer, zkušený expert na segment práce z ANNONCE.

Životopis - curriculum vitae (zkráceně CV)  je strukturovaný přehled dosaženého vzdělání a získaných pracovních zkušeností. Na internetu lze najít spoustu různých vzorů a šablon, které stačí jen vyplnit, ale pro jistotu postupujte podle osvědčeného návodu:

Nejlepší rady pro napsání dobrého životopisu:Nejlepší rady pro napsání dobrého životopisu

1.    Každý dokument by měl mít svůj název. V tomto případě volte buď Životopis, nebo Curriculum vitae (CV). Příklad názvu: CV_Jan_Novak.doc, personalistům tak usnadníte práci při pozdějším dohledání životopisu.
2.    Uveďte své celé jméno, bydliště, číslo telefonu a e-mailovou adresu. Datum narození, rodinný stav ani počet dětí není potřeba zmiňovat. Tyto informace nejsou pro výkon práce důležité.
3.    Vzdělání: uveďte veškeré dosažené a absolvované vzdělání, včetně doplňkového vzdělání a kurzů. Vždy uveďte dobu studia od-do, název školy a absolvovaný obor. Postupujte od posledního vzdělání až ke střednímu vzdělání či učebnímu oboru. Pokud máte výuční list či maturitní vysvědčení, není potřeba uvádět základní vzdělání.
4.    Pracovní zkušenosti: i zde platí začít od současného zaměstnání a postupovat zpět do historie. Vždy uveďte roky, případně měsíce, kdy jste v dané společnosti pracovali, název firmy a název pracovní pozice. Užitečné je stručně v bodech uvést i pracovní náplň a zodpovědnost, kterou jste měli. Zmiňte se i o důležitých dosažených výsledcích a úspěších. Nebuďte přehnaně skromní.
5.    Jazykové znalosti: uveďte všechny jazyky, které ovládáte, a pokročilost. Nezapomeňte při tom ani na mateřský jazyk!
6.    Počítačové znalosti: uveďte všechny programy, v nichž jste schopen pracovat a doplňte na jaké úrovni.
7.    Ostatní specifické znalosti a dovednosti: opět uveďte vše, co se pro danou práci hodí. Mohly by Vás odlišit od ostatních uchazečů.
8.    Zájmy: zvažte, co o sobě chcete potencionálnímu zaměstnavateli sdělit. Opět se zamyslete, co je pro něho zajímavé, co je vhodné a co může dokreslit Vaši osobnost.
9.    Uveďte datum, kdy jste životopis vytvořili.

O společnosti ANNONCE, www.annonce.cz

ANNONCE a.s. je tradiční česká společnost zabývající se poskytováním a zprostředkováním služeb a obchodu svým zákazníkům. Denně ANNONCE v průměru publikuje 250 tisíc inzerátů.

 

foto: shuterstock/DataConsult CZ s.r.o. – 19. 10. 2012, 21.41:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist