Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak na jarní úklid domácnosti

S nástupem jarních měsíců většina z nás pocítí touhu dělat pořádek v domácnosti, reorganizovat prostředí kolem nás a uklidit prostor, který obýváme, aby v něm zavládl typicky jarní optimismus nových začátků. Vzhledem k tomu, že generální jarní úklid bývá delší misí založenou na plnění dílčích úkonů, je dobré předem rozvrhnout síly a postupovat systematicky.

Stanovte si harmonogram a priority

Přidanou hodnotou jarního úklidu by mělo být to, že se při něm dostaneme do míst, jež zůstávají při běžném, udržovacím úklidu zapomenutá. Velký úklid zahrnuje mytí oken, utírání prachu, přebírání obsahu úložných prostor a vyklízení nepotřebných věcí, a to včetně průvanu v šatníku,praní záclon a jiných textilií.

Začněte vyklízením

Nejprve se pusťte do vyklízení skříní, komod, šatníku a jiných úložných prostor, o nichž většinou časem ztrácíme ponětí, co ve svých útrobách vlastně skrývají.

Odkládejte věci na dvě hromádky – na první budou ty, které potřebujete uložit stranou, protože je nebudete v teplých měsících potřebovat, a na druhé ty, jichž se chcete zbavit nadobro. Abyste zachovali systém v odložených věcech, které prozatím poputují pod postel, do sklepa, na půdu či na chatu, pořiďte si na ně bytelné krabice s víkem různých velikostí a k nim si opatřete štítky.

  • Tip: Velký výběr úložných a stěhovacích krabic má největší tuzemský výrobce a prodejce obalových materiálů Paketo.cz.

Velké prádlo

Samostatnou částí úklidu bývá praní textilií, tedy záclon, potahů, dek, ubrusů nebo ložního prádla.

Kontrola spotřebičů

Pustíte-li si do úklidu opravdu z gruntu, nevynechejte ani kontrolu důležitých spotřebičů, jako je sporák, lednice, mrazák, trouba, myčka, pračka, ale i topení.

 

06. 04. 2016, 17.44:48

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist