Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak na ladění sportovní formy či bolavá záda? Zkuste coMra-Terapii, která slavila úspěch mezi závodníky na mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku!

Nedávno konané ME ve sportovním aerobiku v Praze přineslo nejenom atraktivní podívanou v podobě vystoupení evropské špičky tohoto sportu, ale též i zajímavou novinku v oblasti rehabilitace a regenerace sportovců. Navštívili jsme oficiálního zástupce coMra-Terapie pro ČR pana Michail Tsvetanova,  abychom zjistili, o co se jedná a co všechno může tento terapeutický postup nabídnout aktivním sportovcům.  A nejenom jim.  Vždyť koho občas netrápí bolavá záda či klouby?

Pane Tsvetanove, letos jste poprvé prezentovali coMra-Terapii na ME ve sportovním aerobiku a vaše přítomnost byla hned napoprvé výrazná. Kromě nepřehlédnutelného loga coMra na pódiu jste také měli prezentační stánek, kde jste po celou dobu mistrovství měli plno. Proč jste vybrali pro svojí prezentaci právě prostředí sportovního aerobiku?

MT: Dobrý den. Ano, ME ve sportovním aerobiku byla naší první prezentací coMra-Terapie na půdě tohoto sportu. Důvodů, proč jsme vybrali zrovna aerobik, je mnoho. Zmíním ty nejpodstatnější. Zaprvé je to sport, který kromě špičkových sportovců má obrovskou amatérskou základnu - a to se slučuje s naší misí - podporovat veřejnost v zdravotní soběstačnosti. Díky spolupráci se špičkovými sportovci chceme poukázat na vysokou efektivitu coMra-Terapie a ujistit i laika-nesportovce v tom, že s její pomocí může žít zdravější a aktivnější život. Zadruhé - aerobik je jedna z disciplín, ve kterých se stala Česká republika světovou velmocí, ale přesto - a bohužel - pořád zůstává tak trochu na okraji zájmu sportovní veřejnosti. Věříme, že bychom si v tomto ohledu mohli navzájem pomoct. My podpoříme sportovce v ještě lepších výkonech a tím se aerobik bude dále zviditelňovat – a tak se také veřejnost dozví i o coMra-Terapii, která pomáhá sportovcům k dosažení lepší formy a k rychlejší regeneraci po výkonu nebo úrazech.

coMra-Terapie

To je dobrá strategie, ale zatím mi není zcela jasné, jak přesně coMra-Terapie pomáhá sportovcům. Na prezentačním stánku v prostorách konání ME jste měli neustále zástupy závodníků, ale také lidí z řad diváků. Co jste tam s nimi prováděli? Po ošetření vypadali celkem spokojeně :-)

MT: Základním efektem coMra-Terapie je stimulace vlastních regeneračních schopností organizmu. Funguje tak, že s organizmem spolupracuje a nesnaží se na něj agresivním způsobem vynucovat reakci. Velmi zjednodušeně lze říct, že tato spolupráce probíhá na buněčné úrovni, kde jsou stimulovány procesy výroby energie, a následně dochází k navýšení výkonu a blahobytu každé buňky a všech dohromady jako celek. Čím lépe se každá buňka v našem těle má, tím lépe celý náš tělesný systém funguje. Když dojde k poškození tkáně, nemoci, únavě, atd. všechny tyto stavy pociťujeme vědomě v naší mysli jako stav ne-moci, ale zároveň se to projevuje i na buněčné úrovni. Tento celkový nepříznivý stav se odráží zpětně v  každé buňce - a tudíž trpí celé tělo. CoMra-Terapie pomáhá buňkám, aby se lépe a rychleji vzpamatovali ze šoku, který jim nemoc nebo úraz způsobily, a mobilizuje je k akci zaměřenou na regeneraci původního přirozeně-harmonického stavu. Tento stav pak pociťuje celý organizmus a projevuje se samozřejmě i na mysli člověka. Proto ošetření coMra-Terapii v určitých partiích lidského těla, které jsou nejvíce vystaveni stresu a napětí, působí velmi příjemným způsobem a člověk se pak cítí uvolněně a má lepší náladu. V případě akutní nebo chronické bolesti lze coMra-Terapii použít k ztišení bolesti a k postupnímu vyléčení.

Rozumím, takže je to jakýsi zázrak s univerzálním účinkem, který mě vyléčí ze všech mých problémů?

MT: I když to zní neuvěřitelně, nejste daleko od pravdy. Jde ovšem o to, že tím zázrakem je samo lidské tělo, které je tak dokonalé, že má všechno, co je třeba k tomu, aby samo sebe vyléčilo a udržovalo v optimálním stavu. Je k tomu ovšem potřeba, abychom s naším tělem spolupracovali a naslouchali jeho skutečným potřebám. Když toto dokážeme, naše tělo se nám odvděčí zdravím. Bohužel lidstvo už dávno nežije v harmonii s potřebami svého organizmu a lidí neví jak svému tělu naslouchat. Proto také nejsme většinou schopni se z nemocí a úrazů vyléčit rychle a sami, bez použití vnějších prostředků. V dnešní době jsou nejzavedenějšími prostředky k tomuto účelu farmaceutické léky – zázračené pilulky, které vyřeší rychle a spolehlivě každou potíž tak, že utlumí symptomy a my na náš problém můžeme jednoduše zapomenout a jít dál. Hlas těla je umlčen, přirozené léčební procesy potlačeny. A když tímto způsobem postupujeme celý život, náš organizmus a jeho přirozená seberegulační inteligence jednoduše přestává fungovat a my sklouzneme doživotně do pilulkového kolotoče. Naštěstí lidé v dnešní době začínají objevovat i jiné způsoby podpory organizmu v léčbě z nemocí, které s organizmem spolupracují a nepotlačuji jeho přirozené schopnosti. Takovým léčebným postupem je i coMra-Terapie. Z této perspektivy není na ní nic zázračeného, je to spíše léčba, která přistupuje k lidskému organizmu z úhlu, na který lidstvo není ještě stále zvyklé.

coMra-Terapie

To zní perfektně! Takže se blíží doba, kdy všichni budeme zdraví a šťastní a v případě potřeby se budeme léčit sami doma, pomocí moderních přístrojů?

MT: Já věřím, že ano. To je budoucnost, kterou bych velmi rád zažil a viděl v ní vyrůstat také své děti. Ono mimochodem je to tak trochu způsob jak naše rodina žije již dnes. Od doby, co jsme doma začali používat coMra-Terapii a Delta laser, sami sebe s manželkou a také naše děti v podstatě neléčíme ničím jiným. Použití farmaceutických léků jsme prakticky snížili o 80-90%. A pro děti je Delta Laser naprosto přirozeným způsobem léčby. Samy ho vyžadují -  a to nejenom když jsou nemocné, ale často i pro potěšení z ošetření, které působí velmi příjemným a uklidňujícím způsobem.

Konečně jste zmínil i přístroj, kterým jste ošetřovali závodníky během ME. Říkáte mu Delta Laser? Co to vlastně je?

MT: Delta Laser je domácí lékař, který je vám vždy k dispozici. Je to malý přenosný medicínský nástroj, který se skládá z ovládací rukojeti a několika různých výměnných hlavic, které se na ni nasazují. Můžete ho používat 24 hodin, 7 dní v týdnu - a pomůže vám jak od bolesti hlavy, tak k povzbuzení mentálního stavu, v léčbě sportovních úrazů nebo komplexních nemocí organizmu. Základem jeho funkcí je infračervené laserové světlo nízké intenzity, které je specifické tím, že není invazivní, nenarušuje a neprohřívá tkáň a je velmi šetrné k organizmu. Infračervený laser je dále podporován funkcemi magnetu, barevných světelných diod čtyř barev a nízkofrekvenčním ultrazvukem. Všechny tyto prvky jsou nastaveny tak, aby vzájemně násobily své pozitivní účinky na organizmus a tudíž pracují v koherenci neboli souladu. Z toho také vychází i název coMra-Terapie (Coherent Multi-radiance Therapy).

Pořád jste mi neprozradil, jaká ošetření jste poskytovali na prezentačním stínku na ME.

MT: Nejvíce sportovců za námi chodilo s namoženými nebo nataženými svaly a šlachami, bolestí zad nebo kloubů. Hodně si jich ztěžovalo na natažené svaly v oblasti pod hýžděmi nebo na bolest v tříslech. Většina jich přišla na ošetření i několikrát během dne a hodně nás potěšilo, že hlásili úlevu od bolesti. Další za námi chodili například s prosbou na uvolnění zádových svalů nebo s bolavými zápěstími, ale také jich hodně mělo problémy s kolenními klouby.

coMra-Terapie

Dva nejvýraznější případy, které jsme měli, byly zaprvé s jedním soutěžícím z kategorie juniorů, který měl natažený biceps femoris (sval na zadní straně stehna) a vytvořil si psychický blok z bolesti, který ho brzdil v maximálním výkonu, a dále soutěžící z jednoho step aerobik týmu v kategorii seniorů, která měla ošklivě vykloubený kotník.  Kluka jsme ošetřovali v průběhu obou soutěžních dnů a kromě přímé léčby nataženého svalu jsme také aplikovali ošetření na celkové posílení organizmu a snížený psychického stresu. On sám hlásil, že po prvních dvou ošetření cítil, že se sval uvolnil a bolest ustoupila, a tím pádem se mu cvičilo mnohem lépe, a my jako diváci jsme usoudili, že se jeho celkové vystupování a projev na pódiu výrazně zlepšily a bylo v něm vidět mnohem více sebevědomí než na začátku soutěže. V případě slečny s vykloubeným kotníkem se jednalo o zranění, které si způsobila předchozí den během tréninku. K nám na stánek dokulhala po jedné noze a o berlích a na zraněné noze měla fixační dlahu. Říkala, že druhý den musí vystupovat s týmem, a že budou obhajovat titul, takže to celé visí na ní. Zmínila také, že dostala kortizonovou injekci, ale že bolest neustoupila. Poskytli jsme jí dvě ošetření Delta Laserem po 20minutach - dopoledne a pak odpoledne. Její tým titul bohužel neobhájil, ale skončili na druhém místě - a slečna druhý den po ošetření s týmem vystupovala a to bez berlí :-)

Tak to vypadá, že jste s ošetřením na ME měli opravdu úspěch. Zmínil jste ovšem, že kromě léčby lze pomoci coMra-Terapie a Delta Laseru také ladit sportovní formu, zvýšit sílu a vytrvalost, atd. I to lze dosáhnout během jednoho nebo dvou ošetření?

MT: Dosažení dlouhodobé optimální formy sportovce je otázkou pravidelné aplikace přesně určených postupů s Delta Laserem. Tyto postupy jsou součásti rozsáhlého uživatelského manuálu, který dodáváme každému zákazníkovi. Nabuzení organizmu k lepšímu výkonu, oddálení únavy nebo delší vytrvalost je otázkou jednorázové kůry v trvání od 7 do 14 dnů, podle konkrétního stavu organizmu. Ideální je ovšem začít s laděním formy pomoci coMra-Terapie během přípravné fáze, například několik měsíců před aktivní sezonou, a pokračovat s kratšími intenzivnějšími kůrami během samotné sezóny a mezi jednotlivými výkony, tak aby se urychlila regenerace organizmu. Všem našim klientům poskytujeme osobní konzultace a přípravu optimálních postupů s coMra-Terapii podle jejích individuálních potřeb. Toto je náš zaručený standard a naše konzultační služby jsou k dispozici zdarma a doživotně každému zákazníkovi, který si u nás zakoupí Delta Laser.

coMra-Terapie

Skvělé, děkujeme vám za rozsáhlý rozhovor a přejeme hodně štěstí v propagaci coMra-Terapie a Delta Laseru.

MT: Děkují vám jménem celé naší společnosti za příležitost přiblížit coMra-Terapii čtenářům Aerobic.cz. Nakonec jenom zmíním, že veškeré informace o možnostech, které nabízí coMra-Terapie a způsobů pořízení Delta Laseru, jsou k nahlédnutí na našich webových stránkách www.comra.cz

Zakladatelka www.aerobic.cz, Marcela Macáková, bude v září tento přístroj testovat na své ruce (přes půl roku vyřazení z pracovního procesu kvůli zánětu v pravém loktu  přetrvávající bolesti a tuhnutí celé paže) a přinese vám pak svoje postřehy „na vlastní loket“.

Fotky ze zmíněných závodů si můžete prohlédnout na Aerobic.cz: FISAF INTERNATIONAL EUROPEAN FITNESS AND HIP HOP UNITE CHAMPIONSHIPS 2012

 

foto: IMPEC Distribution s.r.o. – 07. 07. 2012, 14.56:22

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist