Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Jak bezpečně lyžovat s dětmi

Až se vydáte se svými ratolestmi v nadcházejícím zimních dnech na lyžovačku, nezapomeňte hlavně na jejich bezpečnost. Úrazy na svahu jsou nepříjemné a nebezpečné pro dospělé – natož pro děti. Na téma jak správně připravit děti na svah odpovídá Sylvie Dlouhá z Brumíkovy lyžařské školy Happy Hill Sochor v Peci pod Sněžkou.

Kdo by měl učit dítě lyžovat?

Někteří rodiče patří mezi velmi dobré a jiní zase mezi nezkušené lyžaře. Vždy platí zásada, že se není třeba přeceňovat a raději svěřit dítě do rukou profesionálních odborníků. Považuji to za správný krok hlavně v případě, když rodič neovládá různé techniky lyžování, a tak nemůže dítě naučit základní triky.

Jak děti připravit na svah?

Děti by měly mít teplé nepromokavé oblečení, z důvodu bezpečnosti přilbu a v případě nepříznivých podmínek také lyžařské brýle. Pokud vám lyžařská výstroj chybí, je možné si vše půjčit v půjčovně, kde vám také poradí vhodnou velikost. Častou příčinou úrazu u dětí je právě nepřiměřená výstroj, která je půjčená od známých, nebo zděděná po starších sourozencích bez toho, aby byla přizpůsobena menší tělesné hmotnosti a síle. Rodiče by proto měli dětskou výstroj každý rok kontrolovat. Lyže, boty a vázání by mělo být zkontrolováno v autorizovaném servisu a upravené podle změny výšky a hmotnosti.   

Co je důležité pro bezpečnost dětí na sjezdovce?

Na základě zkušeností se v první řadě doporučuje každé dítě vybavit přilbou, a to ať se jedná o začátečníka, nebo pokročilého lyžaře. Dalším vhodným prostředkem jak zvýšit bezpečnost je reflexní vesta, protože dítě je pak na sjezdovce dobře vidět. Pokud se vydáte na večerní lyžování, připevněte na helmu pro jistotu ještě cyklistické světýlko. Neuvěřitelně vám to ulehčí přehled o pohybu vašeho malého sportovce.

 Lyžování

Tip: Brumíkova lyžařská akademie

Brumíkova lyžařská škola klade důraz na individuální přístup k dětem. Výuka je obohacená o zábavný animační program, který ji zpestří a děti si tak užijí hodně zábavy. Profesionální lektoři učí podle nové metodiky Asociace profesionálních učitelů lyžování (APUL) se zaměřením právě na dětské lyžování. Na lekcích dětského lyžování samozřejmě nechybí ani medvídek Brumík, který dětem dodává odvahu a povzbuzuje je při prvních lyžařských pokusech. Děti vnímají Brumíka velice kladně, protože je pro ně známou postavičkou a kamarádem, kterého znají ze své oblíbené svačinky i z televizní reklamy. (více na www.happyhill.cz)

Seznam všech Brumíkových lyžařských škol v Čechách i na Slovensku naleznete na stránce www.brumik.cz.

 

text: redakce, foto: archiv – 28. 11. 2011, 16.48:09

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist