Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Iva Fiškandlová: IQ workshop Day

dsc-0642.jpg


Dne 18.února se v IQ pohyb Akademii konal první IQ workshop Day, v rámci kterého také proběhla první část oslavy 5. narozenin IQ pohybu. Den plný přednášek na aktuální témata z oblasti zdravotní tělesné výchovy a kondičního tréninku. Jednotlivé bloky byly rozděleny do čtyřiceti minut teorie a čtyřiceti minut cvičení. Celý den provázela skvělá nálada a rodinná atmosféra a my se už teď těšíme na příští rok, kdy se budou slavit hned dvoje narozeniny, takže to bude opravdu veliké. Děkujeme všem za účast a na dalších akcích plných "IQ pohybu" na shledanou.

Pár slov o IQ pohybu a akci IQ pohyb Workshop Day od naší studentky Ivy Fiškandlové:

"Sobota jako z pohádky... budíček v 6:30, v 8 hodin na značkách v IQ Pohyb Akademii.... Startoval totiž 1. workshop IQ pohybu.
Tam jsem nesměla chybět. Vybrala jsem si, jak jinak, než zdravotní blog: mobilita hrudníku, výhřez ploténky, hallux valgus (vbočený palec) a fascie (mé milované)...

IQ Pohyb nikdy nezklame, dostáváme každý dárek, každý se směje a děsně se těší. Jako jednu z nejúžasnějších věcí beru to, že tam potkám vždycky část své IQ rodiny, někdy je nás méně, někdy více. Teď se to povedlo a sešlo se nás hodně. S každým chcete pokecat, s každým si máte co říct, každého děsně rádi vidíte. Každý je totiž ze všech možných míst ČR a každý vám prostě sedí. Někoho jste neviděli třeba 2 roky, jiného měsíc, někoho znáte už 7 let. S některými jste si prošli počátečními depresemi, kterými si prostě projde každý, kdo začne v IQ už po nějaké své praxi v oblasti trénování či fyzioterapie studovat. Zjistí, že to, co věděl, vlastně nedávalo smysl, zjistí kolik toho ještě neví, zjistí, že to, co dělal, v dobrém úmyslu, dělal asi úplně obráceně, ale to tak prostě je.
Velmi ráda používám: Neexistují špatní studenti, jen špatní učitelé. A to se vám v IQ Pohyb přesně nestane!

V IQ Pohyb je vývoj, nejen proto, že vznikne závislost na studiu, na lidech, dotazech a chcete tam chodit každý den, ale i proto, že to tam prostě dává smysl. Vždycky! Každý z týmu IQ svou práci dělá srdcem, je zapálený do toho a chce vám vše co ví předat.

Vždycky, opravdu vždycky, to jsou nejlépe investované peníze a čas. Člověk ze začátku to, co vydělá, okamžitě utratí v IQ, jenže díky tomu se zase posune dál. .... asi proto mě čeká další celoroční rekvalifikace. Je to nekonečný příběh, je to závislost, je to místo, odkud se vám nechce odejít. Místo, kde poznáte lidi se stejnou krví, zapálením, nakonec se sjednotí i myšlení a těšíte se, až pokecáte, např. o své pracovní „úchylce“, kdy na ulicích po lidech koukáte - jak našlapují, jak rotují jen v THL přechodu, jak moc mají oploštělou páteř, jak jsou nakřivo, jak našlapujou jednou nohou víc, jak asi budou vypadat za 20 let, atd...
A pak se tomu všichni smějem, pač jsme všichni stejně pošahaný. Kdybyste mě někdo někdy potkal a já blbě čuměla na vaše nohy, tak né proto, že by byly ošklivý, ale že děsně urputně přemýšlím, jak bych vám to vyřešila.
Ač se může zdát, že tento workshop s mým zaměřením (Pohyb po porodu) nesouvisí, pak se pěkně mýlí.
Hrudník = po porodu = opravdu hodně práce.
A s naprosto logickým i laickým způsobem Zbyńďa předá maximum a to se vždycky ještě stihnete dost nasmát.
Výhřez ploténky = finální stav s diastázou.
S fyzioterapeutkou Sylvou je to vždycky něco. Sylva je jediná, která mě dokázala narvat (a to ani nevím jak) anatomii v latině do hlavy během 3 dnů. Do dnes to nechápu.

Hallux = nooo...upřímně? která žena tohle nezná?
Kdybyste viděli to, co my - fotky před a po, kdy z vybočenýho palce nebyla už ani památka po pouhých 55 minutách. A to je celý Dan, když máte pocit, že vás alespoň během 1,5 hodiny nepřekvapí, pěknej omyl, on vás přímo usadí a vy se zamilováváte stále čím dál víc.

Facie = moje láska i slabost, s diastázou velmi spojená, ona je vlastně spojená s celým tělem...a ještě ke všemu je jen jedna, jen maximálně rozvětvená.

V podání Nikol Maio a její yin jógy, fasciální jógy a celého propojení ještě s Meridiánama a energií = v podstatě jsem měla celou dobu pusu dokořán. A mimochodem držet v pozici Psa byť jen asi 20 sekund je strašný a když pak jdete vrátit klíček, dostanete dortík (jelikož IQ Pohyb slaví krásné 5. výročí), u kterého se vám tak klepou ruce, až pochybujete, že to dojíte.
Nakonec se vám vůbec nechce odejít a opustit opět tuhle část sebe, rodinu, která myslí stejně a miluje to stejně.
Děkuji IQ Pohyb, že jste, že nás nenecháte usnout na vavřínech, že i vy sami na sobě dřete, že i my pak dřeme, že nám dáváte svou energii, že nás pořád bavíte, že nás děláte lepšími v našich oborech. Krásné 5. narozeniny.
"

IQ POHYB AKADEMIE - TERMÍNY ŠKOLENÍ

 

text: IQ pohyb Akademie a Iva Fiškandlová – 03. 03. 2017, 19.16:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist