Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Internet v mobilu teď pofrčí!

Kde je právě teď váš mobil? Ať je v tašce, kapse nebo na vašem stole, s největší pravděpodobností ho máte někde při sobě. A co kdybyste se chtěli někdy přes mobil podívat na Internet cestou do práce a přečíst si, co je nového na www.aerobic.cz či najít nejlepší dopravní spojení na nějakou super sportovní akci? To vše už je možné, i když to ještě před pár lety byla jen čirá fantazie.

Mobil se za poslední léta stal tak nepostradatelnou a samozřejmou věcí, že si život bez něj dovede předsavit jen málokdo z nás. Češi používají více než 13 miliónů mobilů, což je jeden a čtvrt mobilu na každého občana včetně novorozenců!

Před 15 lety bychom jen stěží rozuměli hláškám typu: „Dochází mi kredit, tak tě prozvoním“ nebo „Teď nemůžu mluvit, pošli mi to esemeskou.“ Tak třeba v roce 1995 mělo mobil méně než 30 tisíc lidí v Čechách, za jeho nákup dali v průměru 35 tisíc korun,  za aktivaci museli připlatit 10 tisíc a telefonování nás vyšlo čtyřikrát dráž. Navíc se platilo nejen za odchozí hovory, ale i za všechny příchozí! Telefonování tenkrát nebylo vůbec lehké. Průměrný mobil totiž vážil kolem 300 gramů!

Také Internet už dnes bereme jako naprostou samozřejmost. Používáme ho v práci, doma, ve škole, v internetové kavárně, u sousedů nebo kamarádů. Píšeme emaily, hledáme informace, sledujeme zpravodajství, stahujeme počitačové programy nebo si prohlížíme fotogalerie z akcí, na kterých jsme byli. Přes internet telefonujeme, chatujeme, seznamujeme se nebo koukáme na televizi. Každý si na Internetu vybere to, co ho zajímá a co má rád.

Proč tedy nemít věci, které máme tak rádi na internetu, pořad u sebe? Teď už vám opravdu nic nebrání. Internet můžete mít vždy u sebe ve svém telefonu. Vodafone Internet v mobilu vás překvapí svou rychlostí, přehledností i rozumnou cenou. Díky svému mobilu se připojíte téměř odkudkoliv. Brouzdat po Internetu v mobilu je hračka! Zkuste to i vy! A pokud vám přííde připojení na Internet přes mobil drahé, máme pro vás brzy dobrou zprávu, tak se těšte!

Milníky ve světě Internetu
- 13. února 1992 byla Česká republika poprvé oficiálně připojena k Internetu (z jedné z poslucháren areálu ČVUT v Praze)
- Internet využíván hlavně pro akademické účely
- koncem roku 1994 mělo svoji vlastní emailovou adresu asi 10 tisíc Čechů. Zřídit ji bylo možné za 500 Kč měsíčně
- rok 1996 – startuje komerční Internet v České republice. Vznikly první české internetové portály
- v roce 1998 začalo pravidelně publikovat články se světa aerobiku AEROBIC REVUE, dnešní
www.aerobic.cz 
- v roce 1999 zákazníci platili podle počtu minut strávených na Internetu ve špičce a mimo ni

 

02. 11. 2008, 17.25:38

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist