Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Hyacint: voňavý zázrak pro radost

Ženy na celém světě milují vůni květin. A těm, které příjemně voní, dávají přednost. Svěží vůně hyacintů probouzí sny o jaru a krásné barvy nabízejí možnost sladit je s jakýmkoli interiérem. Hyacint je navíc symbolem klidu a síly, kterou na jaře tolik potřebujeme. Nebojte se proto zkrášlit prostor kolem sebe hyacinty!

Moderní i klasické
Hyacint ve skleněném obalu nebo váze jde s módou. Cibule ani kořeny hyacintu není nutné zakrývat! Pokud se z kořenů omyje zemina, dosáhneme zajímavého dekorativního efektu. Nádherná struktura rostliny potom v průhledné nádobě plně vynikne.
Tradičnější obal naopak dodá hyacintu zcela jiný charakter − hrdý, téměř královský vzhled, který je ideální pro klasicky zařízený interiér. Bílá i pastelové barvy pomáhají navodit decentní, romantickou atmosféru. Ostře růžové a modře zbarvené odrůdy jednoznačně poutají pozornost. Pokud usilujete o veselý a hravý dojem, můžete ho dosáhnout zkombinováním různých barev květů, například bílé, růžové, modré a žluté.

Ideální na balkón nebo terasu
Mnoho domácností má jako jediný venkovní prostor pouze malý balkón nebo terasu. Proto získává stále více na oblibě pěstování rostlin v truhlících a kontejnerech. I hrnkové hyacinty můžete na jaře přesadit do venkovních truhlíků, případně do volné půdy na zahradě.

Péče
Rostlina vykvétá při teplotě 16 − 20 °C. Doba kvetení obvykle trvá 21 dní, při vyšších teplotách bude kratší. Kořenový bal udržujte mírně vlhký, přihnojování není nutné. Hyacinty jsou na trhu dostupné do konce března až dubna a jsou k dostání v mnoha barvách − modré, fialové, růžové, bílé, smetanové a žluté.  

Něco z historie…
Hyacinthus je latinská podoba řeckého jména Huakinthos, jehož nositelem byl mladík, kterého podle bájí obdivoval bůh slunce Apolón a který byl smrtelně zraněn při házení diskem. Z krve kanoucí z jeho ran vyrašily květy, jež Apolón pojmenoval po mrtvém příteli.

 

text: Ewing Public Relations, foto: Ewing Public Relations – 27. 01. 2008, 13.48:41

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist