Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Hévíz: místo vaší letošní dovolené

Hévíz: místo vaší letošní dovolené

Proč zrovna tam?

Snadná dostupnost
Městečko Hévíz v Maďarsku leží v jihozápadním cípu Balatonu, zhruba 210 km od Budapešti, 340 km od Brna a 519 km z Prahy. Jen pár hodin cesty k jedinečným zážitkům kdykoliv během roku.

Jedinečné termální jezero
Hévíz je jedinečný především díky unikátnímu léčivému termálnímu jezeru o ploše 47 500 m2 s nálevkovitě se svažujícím dnem. Hévízské termální jezero je největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem světa a koupání v něm je díky jeho teplotě (v létě až 38 °C) velmi příjemným zpestřením a atrakcí pobytu kdykoliv, bez ohledu na počasí.

Přírodní poklady
Ve městě Hévíz, zejména okolo jezera, můžeme při procházce po promenádě spatřit rozmanité cizokrajné, věčně zelené stromy. Každý se s obdivem zastaví před pestrobarevnou scenérií kvetoucích jezerních růží pokrývajících povrch jezera. Období květu této přísně chráněné rostliny začíná na začátku léta a trvá až do konce listopadu.

Celoroční servis
Hévíz je malé město se zhruba pěti tisíci obyvateli, které žije turistickým ruchem celoročně a poskytuje návštěvníkům služby vysokého standardu. Součástí městečka je mnoho restaurací a hospůdek nabízejících místní speciality, stejně jako kaváren a cukráren. K dispozici je 10 000 lůžek, od ubytování v soukromí až po pětihvězdičkové hotely za velmi atraktivní ceny. Na své si přijdou i příznivci letních festivalů.

Skvělé místo pro alergiky
Neustále se opakující odpařování vody z termálního jezera čistí vzduch a tak je prostředí Hévízu a lázní téměř zbaveno prachu a alergenů.

Ideální pro cykloturistiku a pěší turistiku
Hévíz a jeho okolí poskytuje četné možnosti pro vyjížďky na jízdních kolech, má rozvětvenou síť cyklotras a značených turistických cest. Nevadí, jestli jste svá kola nechali doma, jsou k zapůjčení nejen v městečku Hévíz, ale i v jeho okolí. Mezi turistické zajímavosti patří mimo jiné zříceniny hradů v Sümegu, Tátice a Szigligetu, krásný je i zámek Festetic ve městě Keszthely.

Bohatý léčebný program, ze kterého si vybere skutečně každý
Vedle koupelí v termálnímu jezeru jsou lázeňské kúry v Hévízu tvořeny i koupelemi v termálních bazénech přímo v lázeňských a wellness hotelech a jsou doplněny dalšími léčebnými terapiemi jako např. masážemi, zábaly, stejně jako pitnou kúrou apod. Na své si v Hévízu přijdou i milovníci wellness a zdravého životního stylu.

Blízkost Balatonu, největšího jezera střední Evropy
Jen 6 km od Hévízu se rozprostírá Národní park Balatonfelvidék s největším jezerem střední Evropy -  Balatonem. Balaton patří vedle Budapešti k nejpopulárnějším letním turistickým destinacím, je ideálním místem pro plachtění, výlet lodí a windsurfing.

Zajímavé atrakce pro ozvláštnění pobytu
Pokud patříte k dobrodružnějším turistům, můžete při  pobytu v Hévízu vyzkoušet některé speciální programy, bez ohledu na věkovou skupinu, jako je let horkovzdušným balonem, projížďka na Segway či elektrickém kole, zahrát si můžete také golf nebo si prohlédnout místní jeskyně.

Lahodná vína v doprovodu místních specialit a živé hudby
Pohodlnou procházkou nebo  silničním vláčkem se dostanete do vinařské čtvrti Egregy. Zde můžete jednoduše načerpat síly během příjemné večeře nebo ochutnávce vín, často v doprovodu živé hudby.

Navíc Maďaři jsou prostě sympaťáci!

Více k Hévízu zde.

 

21. 07. 2016, 16.50:45

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist