Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Helenka na We Run Prague

Jak již bylo napsáno, tento závod byla moje první závodní desítka a vlastně první desítka vůbec. Těšila jsem se na nezapomenutelný zážitek, který ve mně závod We Run Prague zanechá, ale bohužel se nic takového nestalo.

Helenka na We Run Prague

Jako dítko školou povinné jsem vždy běh brala za největší trest a nemohla mu přijít na chuť. To se stalo tak před čtyřmi lety, kdy jsem to začala pomalu zkoušet znova a zamilovala si ho. A když jsem před třemi lety běžela svůj první závod na Run Tour, moje láska k běhu se jen prohloubila, byl to úžasný zážitek. Od té doby běhám, jelikož mi to přináší úžasný pocit, radost ze zdolaných kilometrů a posunutých hranic. Jsem přesvědčená, že o tom by měl běh být. Ale na WRP jsem měla úplně jiný pocit. Když pominu lehce nezvládnutou organizaci závodu a nezdařené moderátorky, tak jsem si celou dobu říkala, zda je to vůbec o běhu nebo jen o tom nechat se namalovat, učesat a hlavně vypadat dobře na fotkách. Kvůli čemu tam vůbec všichni byli? Nejvíce mne však znechutila ta příšerná bezohlednost spoluběžců. Pokud se rozhodnu přebíhat z jednoho konce trati na druhý, tak se prostě musím ohlédnout, jinak zákonitě v tomto počtu běžců někoho srazím. Mne takhle srazilo asi osm lidí. Stejně tak je tomu i o obrátek na trati - když běží pohromadě tolik běžců, všichni prostě nemohou proběhnout tou nejkratší trasou, tak to hold je a strkání do ostatních by se prostě objevovat nemělo. Když už sem se tedy konečně dostala do cíle, tak následoval další šok - masa lidí, do které jsem pomalu narazila hned po doběhu.Byla jsem vyřízená a chtěla jsem si užít alespoň ten cíl, ale čekání na vodu, banán a ta masa lidí, kteří díky špatně zvolenému místu doběhu neměli kam ustoupit,  mne ještě víc znechutila – tohle bylo prostě organizačně nezvládnuté. Chtěla jsem se prostě už jen dostat odsud rychle pryč, což moc dobře nešlo. Teď už se jen těším na další závod Run Tour, kde si spravím chuť a potkám lidi, kteří si jdou zaběhat na pohodu a užít závod, ne se jen předvést, aby dostali co nejvíc lajků.

Závěrem asi takto: promo akce pro Nike to byla skvělá, párty k zakončení léta také, ale rozhodně to pro mne nebyl dobrý běžecký závod.

 

text: Helenka – 02. 09. 2014, 14.43:40

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist