Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Helena Jarkovská, legenda českého aerobiku, slaví narozeniny

Dne 8. března se narodila paní Helena Jarkovská, jež stála u začátků aerobiku v naší malé ale šikovné zemi.

Vyrostla s ní nejedna generace skvělých lektorů, za což jí jménem Aerobic.cz děkuji. A moje velké osobní poděkování jí také naleží za to, že recenzovala mou knihu Aerobik (Grada, 2001).Vážím si toho.

Marcela Macáková

Heleno, ať se stále daří!

A tady je pár vzpomínek těch, kterým jste ovlivnila život…

Vašek Krejčík

Helena Jarkovská pro mě byla vždy vzorem profesionality, odhodlání a síly dělat věci a aktivity naplno a podle sebe, zkrátka nebýt kopií. Snad nikdo nemůže říci (z mé generace), že by se Helena nepodílela na jeho aerobikové cestě. Helena byla vždycky drsná a pro slova nechodila daleko, ale lidi dokázala vycepovat a posunout dál. Opravdu profík každým coulem a jí patří můj velký dík za cestu, kterou jdu! Její jubileum je příkladem pro všechny. Když člověk na sobě pracuje, má možnost dělat to, co má rád a čemu věří.

Věra Macošková

Ahoj Helenko, všechno nejlepší k Tvým úžasným kulatinám. Děkuji Ti za vše. Ráda vzpomínám.....

Foto z mých počátků u tebe:

Helena Jarkovská a Věra Macošková

Nedávné náhodné setkání v pražském metru, květen 2014:

Helena Jarkovská a Věra Macošková


Věra Havlová

Pani Helena Jarkovská mě hodně ovlivnila. Vedla jsem tehdy hodiny rytmické gymnastiky v tělovýchovné jednotě. A když začala Helenka s aerobikem, nechyběla jsem na žádné její akci. Školu aerobiku jsem sice u ní neabsolvovala, ale velice ráda vzpomínám na její „kongresy“ ve sportovní hale v Praze Ruzyni. Později mě učarovalo její cvičení na velkých míčím, zejména aerobik na míčích.

Eva Šabatová


Na paní Helenu Jarkovskou vzpomínám velice ráda -  byla to moje první učitelka. Vzhledem k tomu, že už jsem tehdy nebyla nejmladší (cca 35 let), tak jsem se vždy snažila. Velice ráda vzpomínám i na to, jak na nás křičela, když jsme nechápali osmičky a hudbu. Mně tedy konkrétně řekla, ať si koupím pořádné boty a ať máme všechny oholené podpaží. Tak jsme honem s děvčaty naběhly do sprchy. Byla upřímná a důrazná, rázná. Naučila nás hodně. I nyní dnes tak populární Lenka Velinská je odškolená u Heleny. Všem vždy řekla pravdu a o tom to je. Dodnes těžíme z toho, jak nás to ona učila -  výpady, správné držení těla. Vždy říkala, že instruktor musí být vidět, musí umět za řičet a musí byt vždy vzorem. Poznala, kdo je talent a kdo ne. Takže ty slabé vyhodila a ty dobré holky prostě vydržely. Pamatuji si také, jak říkala že to Hanka Kynychová někam dotáhne. A měla pravdu.

Irča Zoubková

Paní Helenu Jarkovskou jsem měla možnost poznat, když jsem se rozhodovala, jakou školu zvolím při prvním kroku do světa aerobiku. Je to již 12 let, co jsem ze školy vystoupila jako profesionální instruktorka aerobiku. Moc na ni vzpomínám, jelikož informace, které mi ve škole předala, využívám dodnes. Svět fitness se mění, ovšem základy zůstávají. Paní Jarkovská je ve svém oboru velký profesionál a hodnotím to i tím, jakým způsobem přistupuje k žákům. Velmi mi vyhovoval její přísný styl učení. Paní Jarkovská svou profesi celý život dělá srdcem a její žáci jsou většinou posléze velmi úspěšní. Dodnes si velmi ráda vzpomenu na motto "Kondice = zdraví". Paní Heleně bych moc ráda popřála vše nejlepší k jejímu životnímu jubileu. Přeji hlavně pevné zdraví, spoustu dalších spokojených žáků a klientů a životní elán, díky kterému nás všechny motivuje.

Hanka Kynychová

Helena Jarkovská mě objevila, protože mi řekla: ´Holka, ty máš drive´. A to stačilo k tomu, aby se můj život změnil o sto procent. Helena mě ovlivnila velkým způsobem a je pro mě  dodnes vzorem! K jejím narozeninám jí přeji hodně zdraví a hlavně chuti do cvičení, která je v jejím věku obdivuhodná. Ale pevně věřím, že i já v jejích letech budu mít plné lekce. Vždyť i Madonna stále objíždí svět s velkým turné a věřím, že na ní do O2 arény půjdu i za patnáct let :-)

Helena Jarkovská a Hana Kynychová

Helena Felcmanová Vysušilová

Jsem o nějakých 12 let mladší než Helena (také utěšený věk) a asi o těch 12 cm vyšší. Přesto v době, kdy jsme spolu intenzivně spolupracovaly, tak já jsem byla "malá Helenka" a ona byla "velká Helena", báječně jsme se doplňovaly - ona byla drsňák a já zase moc velký dobrák. Ona měla lokty a občas drsné způsoby a já to všechno dolaďovala a žehlila... A takhle nám to pěkně fungovala a poskytovaly jsme klientkám "harmonické" služby! Na Heleně si nejvíc cením její přímosti, vždycky každému řekne do očí co si myslí a nikdy se nenechala strhnout k nějakým zákulisním pomluvám - tedy alespoň se ke mně nikdy nic nedoneslo. Uvnitř je to zlatá žena, která to s každým myslí dobře, ale občas to tak nevypadá. V každém případě ji považuji za svou druhou mámu a strašně ráda vzpomínám, jak jsme spolu vyjížděly hned po revoluci do Německa a běhaly po fitkách a hltaly novinky s pomocí její české kamarádky, která v tom Německu žije a cvičí také dodnes. Vzpomínám na to, jak Helenu nikdy nerozházelo, že neumí řeč a vždycky jim všechno vysvětlila klidně česky! A vždycky se domluvila - to mně bylo záhadou.... Tak na to všechno vzpomínám a doufám, že něco z toho si s ní ještě užiju!

Dana Urbářová

Když jsem před dvaceti lety chtěla začít předcvičovat, chtěla jsem se o cvičení dozvědět co nejvíce informací a také se naučit vše potřebné k této krásné profesi. Začala jsem hledat školu, kde by mě všechno naučili a našla Fit klub Heleny Jarkovské, která byla v té době dle referencí nejznámější a nejlepší. Vydala jsem se tedy na školení, ze kterého čerpám do dneška. Skvělá metodika, přísnost, dril, výborná praxe… Měla jsem ze všeho oči navrch hlavy, do té doby pro mě neznámá anatomie pro mě byla strašák. Opravdu jsem se hodně musela učit, protože Helena nedávala certifikát zadarmo.  Závěrečná metodická práce, kde jsme rozkreslovali choreografie do detailních pohybů, byla pro mě - „malířku“ - opravdu něco hrozného. Vše jsem ale zvládla, složila zkoušky a začala vést svoje lekce. Absolvovala jsem od té doby hodně různých školení, v různých školách, ale musím říct, že nejlepší základ mi dala Helena a jsem jí opravdu vděčná a jsem ráda, že jsem mohla absolvovat právě její školu. Náhoda tomu chtěla, že jsme se po letech setkaly znova a já mám tu čest s Helenou spolupracovat ve slánském Aerobic studiu Vera, které si vzala pod svá křídla a kde znovuobnovuje svou školu pod novým názvem Fitness Institut Mgr. Heleny a Markéty Jarkovských. Chtěla bych jí popřát k jejím krásným 70tým narozeninám hlavně hodně zdraví, elánu a energie, kterou rozdává lidem celý svůj život a mnoho skvělých budoucích lektorek, které projdou její školou.

Markéta Jarkovská

Mamčo moje, děkuji za životní rady. Jsi prima maminka a babička. Obdivuji, jak neúnavně bojuješ za to, co si myslíš, že je v tvé práci správné a předáváš instruktorům a lidem své zkušenosti.
Pro mě a určitě pro další lidi je neuvěřitelné, jakou máš ve svých 70ti letech energii a jak jsi do své práce stále zabraná.
Mamčo, smekám! A děkuji!

Helena Jarkovská, legenda českého aerobiku, slaví narozeniny

 

05. 03. 2015, 21.20:14

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist