Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Gurmánské novinky na podzim 2008

Nová káva Tchibo Caffè Crema

Tchibo uvádí letos již třetí kávovou novinku – zrnkovou praženou kávu Tchibo Caffè Crema. Tato výběrová káva se praží výhradně z kávových zrn typu Arabica, pocházejících z nejlepších jihoamerických kávových oblastí. Vyznačuje se mimořádnou aromatičností a jemnou, harmonickou chutí.

Káva Tchibo Caffè Crema potěší především milovníky velmi aromatické kávy s krémovou pěnou a kávových specialit s mlékem. Hodí se zejména pro přípravu spařováním pod vysokým tlakem v automatických kávovarech. Jenom tímto způsobem může vzniknout charakteristická a vysoce ceněná sametově hedvábná pěna – crema, která obstojí o v tzv. „cukrovém“ testu. Pouze tehdy, pokud se cukr v pěně nejdříve zastaví, poté pomalu nasákne kávou a nakonec zmizí pod vrstvou pěny, lze říci, že všechno bylo řádně provedeno: počínaje vhodnou směsí kávových zrn, přes čerstvé mletí a příslušné dávkování a konče průchodem vody přístrojem. Tchibo Caffè Crema se praží pouze z nejlepších zrn typu Arabica tzv. tmavým způsobem, oblíbeným zejména v jižní Evropě. Zcela jistě uchvátí srdce milovníků lahodné překapávané kávy, kteří ocení dokonalý požitek z šálku vysoce aromatické kávy plné, zakulacené chuti.

Tchibo Praha spol. s r.o.  je na českém trhu od roku 1991. Působí v segmentu pražené a instantní kávy pod známými značkami Tchibo, Jihlavanka a Davidoff Café. Zákazníci se navíc setkají s pestrou nabídkou kávy Tchibo také v síti (dnes již) 21 vlastních obchodů Tchibo, které naleznete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Zlíně, Jihlavě, Českých Budějovicích, Olomouci, Mladé Boleslavi a Mostě. Všechny obchody Tchibo mají jednotný design, který vychází z mezinárodně osvědčeného modelu. Tento model stojí na třech pomyslných pilířích, spojujících kavárnu, široký výběr kávy „na doma“ (včetně volně sypané prémiové zrnkové kávy Tchibo Exclusive Origins) a každý týden novou kolekci asi 30ti výrobků Tchibo na nové téma. Kávu i oblíbené týdně nové kolekce spotřebního zboží Tchibo už nakoupíte i prostřednictvím právě spuštěného internetového obchodu na stránkách www.tchibo.cz.

Bio čaje americké značky Numi

Značka Numi pracuje výhradně s nejkvalitnějšími čajovými lístky s příměsí květů a bylin ve stoprocentní bio kvalitě. Čajové sáčky obsahují celé lístky, nikoliv jen zbytky prachu čaje nebo drtě, jak tomu bývá u jiných značek. Jsou bez jakýchkoliv chemických přísad, olejů, aromat, barviv a ochucovadel deformujících výslednou chuť. Čaje Numi jsou certifikovány jako bio-kvalita, fairtrade, košer a hallal. foto: 2media.czK těm nejoblíbenějším patří „Aged Earl Grey“ ochucený bergamotem a pomerančem, dekafeinovaný černý čaj s vanilkou „Black Vanilla“ nebo nefalšovaná „Marocká máta“. Za zkoušku určitě stojí „Zelený jasmínový čaj“ s čerstvými květy jasmínu i černý čaj ochucený sušenými jahodami a malinami „Darjeeling“. Zcela výjimečný chuťový zážitek přináší „Pai Mu Tan“ -  bílý čaj smíchaný s citrusy, citronovou trávou a dalšími bylinkami. 

Společnost Numi Organic Tea začala jako první na světě prodávat vedle klasických sáčkovaných čajů i luxusní specialitu: tzv. kvetoucí čaje. Ručně sbíraná, organicky vypěstovaná poupata bílého čaje, vrchní dva lístky zeleného čaje a černý čaj Golden-tipped jsou spolu se sušenými kvítky různých barev svázány bavlněnou nití do svazečků nebo do růžic. Po zalití horkou vodou se vzácné lístky čaje pomaloučku rozevřou a rozkvetou do úžasných tvarů. Čajové extrakty nabízejí nespočet odrůd, takže je na výběr od jemných sladkých vůní přes intenzivní a těžší aroma. Kvetoucí čaj nepotřebuje sítko ani čajový sáček, takže je velice snadný na přípravu a zároveň šetrný k životnímu prostředí. Značka Numi ve svém sortimentu nabízí skleněnou čajovou konvici, ve které lze pozorovat čarokrásná rozkvétající poupata. Pro začátečníky i znalce čajové kultury je kvetoucí čaj ideálním a nezapomenutelným dárkem.

Za vytříbenou a čistou chutí čajů americké firmy Numi stojí zkušenosti, fantazie a invence jejího zakladatele a výkonného ředitele Ahmeda Rahima. Ještě před rokem 1999, než se svou sestrou Reem firmu založil, deset let cestoval po Evropě. Dva roky pak žil v Turecku, Iráku a Maroku. Po návratu do Evropy se nakrátko usadil v německých Alpách a odtud už osud Ahmeda zavedl do Prahy. Zůstal tady šest let, věnoval se filmu a fotografování. Během svého pražského pobytu byl osloven, aby pomohl otevřít a navrhnout originální čajovnu. Nakonec se stal jejím spolumajitelem. Láska k čaji a snaha oživit jednoduché umění čaje Ahmeda nakonec přivedla až k vlastní značce - Numi. Česká mlékárna Olešnice skupiny Interlacto

Saint Laurent – český sýr k vínu s nádechem Francie

V podzimním období se můžeme těšit na sklizeň vína, první svatomartinská vína a posezení s přáteli u sklenky tohoto lahodného moku. Vraťme se k vůním a chutím Francie s novým sýrem Saint Laurent české mlékárny Olešnice skupiny Interlacto. Nezapomínejme, že správně zvolená kombinace sýra a vína dokáže umocnit kulinářský zážitek z pokrmu i nápoje. Tento sýr výborně doplňuje požitek při konzumaci vína. Díky mléku, z kterého se sýr vyrábí obsahuje Saint Laurent pro naše tělo dostatek vápníku, zdraví prospěšných látek a vitamínů A, E, D, K. Sýr Saint Laurent je vyráběn klasickou metodou s velkým podílem ručního zpracování výhradně z českých surovin.

V některých zemích, zvláště ve Francii, je spojení vína a sýru neodmyslitelně spjato a jejich chutě se navzájem doplňují a vytváří harmonii chutí. Vyzkoušejte nový sýr Saint Laurent, při jehož konzumaci se budete cítit jako pravý francouzští gurmáni.

Výroba sýrů je sama o sobě malou vědou. Jedná se o srážení mléka buď pomocí kyseliny mléčné (bakterií) nebo pomocí syřidel. V podstatě můžeme říci, že sýr je vysrážený mléčný koncentrát, který vzniká tím, že se srazí mléčná bílkovina. Ta podporuje růst kostí a zrychluje také jejich obnovu a tvrdost.

Historie sýrů není přesně známá, první zmínka o sýru je až z období Sumeru. Další zmínky bychom nalezli v Bibli nebo v Homérově Odyssei, který se o sýru také zmiňuje. Podle odborníků souvisí jeho vznik velmi úzce s domestikací ovcí (cílevědomé přetváření divoce žijících živočichů v druhy vhodné k chovu). Známá pověst téměř ve všech národech praví, že vnik sýru souvisí s kupcem, který přepravoval mléko ve vacích z ovčích žaludků tak dlouho, až  jednoho dne vznikla podivná bílá hmota velmi zajímavé chuti.

Coco Drink – čistá kokosová šťáva přímo z ořechu a v bio kvalitě

Vynikajícím nápojem, který dobře chutná, osvěží, posílí a vitalizuje, je Coco Drink v certifikované bio kvalitě. Jedná se o šťávu ze zelených kokosových ořechů, které jsou mnohem hodnotnější na živiny než známější uzrálé hnědobílé kokosy. Šťáva je získávána patentovaným způsobem, při kterém voda vůbec nepřijde do styku se vzduchem či světlem. Není dochucována ani doplněná konzervanty – trvanlivosti je dosaženo mikrofiltrační technologií. Kokosovou šťávu tak můžete pít bez jakýchkoli chemických přísad, ochucovadel a barviv v původní podobě, jako tomu chtěla sama příroda.

foto: 2media.czCoco Drinky jsou cennou potravinou, která je fyziologicky výživná. Kokosová šťáva je přírodně izotonická (obsahuje vyvážené množství elektrolytických solí potřebných pro efektivní hydrataci těla), je bohatá na minerály, vitamíny, aminokyseliny a neobsahuje žádné nasycené tuky nebo proteiny (obsah tuku je méně než 0,2 %, tedy 0,2 g na 100 ml). Obsahuje zato přírodní složku kinetin, která napomáhá lidskému tělu v boji proti stárnutí a únavě. Chemické složení kokosové šťávy se velmi dobře doplňuje s našimi tělními tekutinami - z toho plyne často používané označení „tekutina života“. Kokosové nápoje Coco Drink nabízí bioalternativu zvláště v případě, kdy se chcete vyhnout mléčným výrobkům nebo sojovým bobům a produktům z nich vyrobeným (třeba v případě nesnášenlivosti vůči laktóze, alergii na mléko nebo sojové boby). Vzhledem ke své elektrolytické vyváženosti jsou kokosové nápoje Dr. Martinse ideálním nápojem pro všechny sportovce a napomáhají rehydrataci po fyzicky náročných činnostech.

Kokosové nápoje firma vyrábí v několika řadách. První je Coco Juice: šťáva v rodinném elopackovém balení o 500 ml, která je přírodní anebo s příchutí banánu či ananasu s barbadoskou třešní zvanou acerola, která má vysoký obsah vitaminu C. Další řadou je velmi osvěžující Coco Drink – šťáva určená pro gastronomii, balená ve skle o objemu 250 ml, také s několika příchutěmi (přírodní, červený pomeranč s maracujou a ananas s acerolou). Poslední variantou je izotonický Coco Drink o 500 ml, který je vhodný pro sportovce nebo jako posílení před nebo po namáhavé činnosti nebo řízení.

Dobré Ráno
Toužíte po chuti, která vaši snídani promění v jedinečný zážitek? Chcete zkusit něco nového a opravdu výjimečného? Dopřejte si nový výrobek od Yoplait - Dobré Ráno se semínky - lahodný jogurt se směsí křupavých semínek.

Snídaně představuje nejdůležitější jídlo dne. První jídlo dne nastartuje naše trávení a dodá nám tolik potřebnou energii na celý den. Navíc, jak známo, v tuto dobu je látková výměna nejrychlejší z celého dne, takže kalorie, které načerpáte, budou okamžitě přeměněny v energii a nikoli tuk! I z tohoto důvodu by na ranní tabuli určitě neměl chybět jogurt, celozrnné cereálie a ovoce. Ovšem většina z nás je ráno ve velkém shonu, náš život je obecně příliš hektický a my celkem přirozeně a rádi dáme přednost něčemu, co nám „jednoduše“ ulehčí život.

Yoplait Dobré Ráno se semínky je bohatým zdrojem vlákniny. Tento skvěle chutnající jogurt obsahuje mix slunečnicových,  lněných a dýňových zrníček, které dodávají tělu tak potřebné živiny – vlákninu, nenasycené mastné kyseliny Omega 3 a antioxidanty. Navíc obsahuje bifidokulturu, která udržuje zažívání v přirozené rovnováze. Vyberte si ze dvou lákavých příchutí - jahoda a vanilka.

Nová Korunní Silueta – chytrá cesta ke štíhlé linii
Korunní přichází s novinkou pro vaše chuťové buňky a štíhlou linii. Její řada výrobků slazených sukralózou, Korunní SILUETA, je obohacená o extrakty bylin a L-Carnitin, který podporuje spalování tuků. Nově je navíc bez bublinek, takže je vhodná k doplňování tekutin i během cvičení. A samozřejmě je zcela bez kalorií a chemických konzervantů.

Nová Korunní Silueta obsahuje v každé 1,5l lahvi 250 mg L-Carnitinu, bez něhož by naše tělo nebylo schopno spálit ani gram tuku. L-Carnitin umožňuje jeho transport z tukových buněk do svalů, kde se přeměňuje na energii. „Nezbytným předpokladem účinku L-Carnitinu je samozřejmě pohybová aktivita,“ podotýká Ing. Damir Duraković, marketingový ředitel Karlovarské Korunní. „Je zodpovědné uvést, že se nejedná o žádný zázračný nápoj na hubnutí, protože takové nápoje neexistují, ale o nápoj, který vám spolu s vyváženou stravou a dostatkem pohybu umožní udržet si optimální linii,“ dodává Ing. Duraković.

To se bohužel nedá říci o všech nápojích, které se tváří jako nápoje vhodné pro štíhlou linii. Pokud chcete zhubnout nebo si štíhlou linii udržet, je nutné hlídat si také množství sodíku v nápojích. Sodík přijímaný ve větším množství váže v těle až několik litrů zbytečné vody. Hmotnost pak neklesá a může paradoxně i stoupat. Množství sodíku v nápojích by nemělo přesahovat 150 mg/l. Korunní Silueta obsahuje pouze 25,7 mg sodíku na litr a je tedy mimořádně vhodným nápojem pro podporu hubnutí.

Silueta je slazena sukralózou, sladidlem nové generace. Jako jediné náhradní sladidlo se sukralóza vyrábí z cukru, a proto také jako cukr chutná, ale nemá žádné kalorie. Už tedy nemusíte dělat kompromisy mezi chutí a nulovou kalorickou hodnotou nápojů. Oproti cukru má sukralóza i další výhodu – je šetrná k zubům. Na rozdíl od běžně používaných sladidel ji může používat opravdu každý včetně dětí, těhotných žen a kojících matek.

Čaje JEMČA EXCLUSIVE
Nová dárkové balení obsahují všechny příchutě čajů Jemča Exclusive a jsou dostupné ve 3 variacích:
- Pomeranč se skořicí, Pink grapefruit, Třešeň
- Bílý čaj s mandarinkou, Oolong s karamelem, Bílý čaj s mangem
- Maracuja s multivitamínem, Zelený čaj aloe a jablko, Zelený čaj s brusinkami.

Pink grapefruit
Vyvážená směs chutí čerstvých citrusových plodů, jablečné dužniny, lékořice, květů ibišku súdánského, listů ostružiny, šípku a pomerančové kůry.

Pomeranč se skořicí
Výtečná kombinace čerstvých citrusů a skořice, která zvedá náladu a potlačuje únavu.

Třešeň
Vyniká nezaměnitelnou chutí a vůní po zralých šťavnatých třešních. Výběr květu ibišku súdánského, listu ostružiny, třešňového aromatu a šťávy zaručuje vůni a chuť, která nikdy neomrzí.

Bílý čaj s mandarinkou
Vyvážená kombinace kvalitního bílého čaje a mandarinek, které osvěžují tělo, posilují imunitu a působí proti melancholii a nespavosti.

Oolong s Karamelem
Experti si tohoto čaje cení pro jeho intenzivní sladké aroma a delikátní chuť. Oolong má vysoký obsah silic, které mu dodávají výraznou vůni, zemitou a ořechovou chuť a silný osvěžující účinek.

Bílý čaj s mangem
Bílý čaj s mangem, který se vyznačuje zeleno-žlutou barvou a delikátní nasládlou chutí. Mango uklidňuje nervy a pomáhá ve stresových situacích.

Maracuja s multivitamínem
Vyvážená směs s vysokým obsahem vitamínů, která vyniká chutí a exotickou vůní.

Zelený čaj aloe a jablko
Nikdy v historii nebyl zelený čaj tolik oblíben, jako v posledních letech. Tato směs se vyznačuje překvapivou trpkou chutí a skvělými detoxikačními účinky.

Zelený čaj s brusinkami
Milovníci výjimečných chuťových kombinací ocení směs kvalitního zeleného čaje s kousky brusinek. Čaj se vyznačuje zelenožlutou barvou a vysokým obsahem vitamínu C.

 

text: poslední aktualizace – 22. 11. 2008, 11.55:29

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist