Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Funkční prádlo při sportu v teplém počasí

O výhodách funkčního prádla se na vlastní kůži přesvědčil snad každý, kdo se alespoň občas věnuje nějakému sportu či aktivnímu pohybu. Doby, kdy ilustrační foto: CRAFTsportovci a turisté nosili na sobě studená zpocená bavlněná trička, už jsou dnes vesměs minulostí. Komfort suchého a teplého „termoprádla“ oceňují sportovci především v zimě, svůj význam ale najde funkční prádlo i v letním období.

Potřeba funkčního prádla je v zimě přirozeně mnohem větší než v létě. I v teplém letním počasí ale oceníme, když se organizmus nemusí při sportu vyrovnávat se změnami teploty, a my můžeme své síly soustředit pouze na vlastní pohyb. Požadavek na stabilní termoregulaci organismu je přitom aktuální především u vytrvalostních sportů. Při delším výkonu se často mění intenzita zátěže, organismus se střídavě přehřívá a zase chladne. Takové nežádoucí střídání naší termoregulace může minimalizovat právě dobře zvolená vrstva funkčního prádla.

Jak funguje prádlo v létě
Chceme-li se spolehnout na funkční prádlo, měli bychom dobře vědět, při jakých podmínkách ho budeme používat. I kvalitní a v zimě osvědčené termoprádlo s velmi dobrou hřejivostí nás v létě moc nepotěší; budeme se v něm zbytečně přehřívat. Na sport v létě jsou vhodnější prádla, která s potem dokáží odvést i přebytečné teplo. Některá letní prádla bývají hodně otevřená s velkými oky v pletenině, kde nás spíše než funkční materiál chladí proudící vzduch. Vhodnějším řešením však je kompaktnější pletenina z ilustrační foto: CRAFTchladivého materiálu, která spolehlivěji odvede pot, ale zároveň velmi dobře chrání i proti profouknutí. Přesně tak funguje např. prádlo Craft Pro Cool.

Svoje zkušenosti s letošní novou verzí Pro Coolu má i nejlepší česká bikerka Tereza Huříková (ČS MTB Team): „Nový Pro Cool se mi moc líbí. Oproti staršímu typu je mnohem lehčí a tenčí, takže ho na sobě skoro necítím a nepřehřívám se, ani když jedu při tréninku opravdu naplno. Pro Cool přitom velmi dobře izoluje od chladu z větru, což je pro mě při jízdě na kole taky důležité,“ říká nejlepší česká cyklistka současnosti. Velkou předností nového Pro Coolu je také rychlost, s jakou propocený materiál usychá. Jakmile snížíme intenzitu sportovního výkonu, omezí se pocení, prádlo během několika minut uschne, přestává chladit a je teplotně neutrální. Což je přesně ten efekt, díky kterému se i v teplém letním počasí můžeme při sportu cítit maximálně příjemně.

Craft Pro Cool najde své uplatnění při všech sportovních aktivitách v teplém prostředí – při jarním a letním běhání, cyklistice, in-linech, turistice apod. nebo při halových sportech (kromě míčových her i při spinningu, aerobiku, fitness aj.). Tedy všude tam, kde se i při intenzivním sportování a s tím souvisejícím pocení chceme cítit příjemně.

 

foto: ilustrační foto: CRAFT – 01. 05. 2008, 17.03:24

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist