Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Fun fitness body & mind 2018

Už po několikáté připravila naše skvělá Jiřinka Skřivánková pro všechny milovníci pohybu akci „FUN“, jež se opět konala v nádherném hotelu Véska.

Fun fitness body & mind 2018

Ale hlavní jsou samozřejmě úžasní lektoři se svými lekcemi. Na výběr toho bylo spousta. Od jógy, Spirals přes Total body workout až po Star dance nebo Latino dance. K tomu skvělá hudba, dobrá káva, spousta kamarádů – co víc si přát?

Možná být na dvou místech zároveň a stihnout tak všechny lekce.

Já jsem chtěla na první hodinu něco živějšího a to je rozhodně nejlepší volba Zuzka Švíková a Star dance. Energičtější start si ani neumím představit. Zuzka skáče, křičí, chvilku je na jedné straně, pak na druhé, nahoře, dole z pódia, opravdu neskutečná pecka. Když jsme se naučili krásnou choreografií, Zuzka to ještě vylepšila finálovou písničkou Perfect od Eda Sheerana a to už bylo úplně nepřekonatelné.

Po taneční části následovalo něco trošku silovějšího Total body workout s Romanem Ondráškem. Ten nás malinko ničil svoji choreografií se spoustou variant držení ve vzporu, kde se vždy nenápadně objevil nějaký skrytý klik. Finálová část už nebyla tak romantická jako před chvílí, ale také perfektní. Člověk si říká, že už nemůže, ale ono je to tak super, že nejde skončit!

Zatímco v malém sále měla Claudia Geryk BodyART a Spirals, ve velkém začínali naši kluci v červeném Míňo Ondruš s Romanem Ondráškem Team teach dance. Krásná dynamická choreografie plná přeskoků, skoků i otoček mě osobně zamotala tak, že jsem  konec obdivně sledovala od hrnku kávy. Trochu jsem ještě nakukovala do malého sálu, kde se zrovna cvičil Deepwork v podání Evy Celtové - a musím také uznat, že si holky pořádně mákly.

Ve čtvrté hodině to opět rozjížděla Zuzka s lekcí Bodywork a v malém sále Radka Crhonková s Yin jógou. Jóga je moje srdeční záležitost, takže to byla jasná volba. Yin jóga je velice klidná, relaxační lekce, kde se v jednotlivých pozicích zůstává spoustu nádechů a výdechů se zavřenýma očima. Byl to takový balzám na duši, kdy jsme si všichni krásně odpočinuli, zabalili se do dek a na závěr rozetřeli pomerančový olejíček pro dobrou náladu.

Pátá a šestá lekce byla zase živější. Nejdříve trocha španělského rytmu s Michaelou Dobrou a Latinó. Sálem zní Bailamos a hned je vše veselejší, tančíme chachu, děláme otočky a kongres se nám už pomalu blíží ke konci.

Po bohaté tombole přichází na řadu hvězdné finále Míňo a Aerodance. Na tuto lekci bylo speciální upozornění- vzít si s sebou bílou košili a černé brýle. Míňo to totiž roztáčel ve stylu Muži v černém, což byl velký zážitek.

Je moc hezké, jak všichni najednou utvoří tak krásnou atmosféru. Třeba Zuzka si před finálem stoupne ke slečně, co si zvrknula kotník a začne ji utěšovat slovy: „Tak my to teď zatančíme jenom pro vás a bude to dobré, ano?“ Roman zase během úvodu stihne seskočit z pódia oběhnout celý sál, jen aby se s každým pozdravil.  Míňo celý den chodí s kšiltkou a sluchátkama, usmívá se a uprostřed chodby si zkouší svoje choreografie. A přesně tyto momenty nám vytváří tak hezký den, stačí se jen rozhlédnout a připadáte si jako doma mezi kamarády.

Děkuji všem za moc krásný den, který jsme společně utvořili.

Kajča Jarošová

 

text: Kajča Jarošová, foto: Mgr. Alena Ceplová – 22. 01. 2018, 21.37:10

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist