Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012: Den druhý

FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012
FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012
kladno.jpgFISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012FISAF International World Fitness & Hip Hop Unite Championship 2012

V dopoledních hodinách proběhla semifinálová kola nejmladších závodníků. V kadetech sportovního aerobiku jednotlivců se nejvíce dařilo Tereze Kudláčkové z Aerobic Junior Clubu I.Mrňákové,  která do finále postupuje z 3.místa.  "Terezky výkon je stejně dobrý jako na mistrovství Evropy, má dokonalou čistou techniku, kterou čeští závodníci obecně vynikají. Když ale sledujeme Australanky a víme, že mezinárodní rozhodčí hodnotí spíše drive a výraz než techniku prvků, obáváme se o získání medailových pozicí. Samozřejmě vše se ukáže až zítra při finále," hodnotí trenérka Terezy Kudláčkové Ivana Mrňáková. Naděje mezi páry má klub MK Kladno, ti postupují do finále z první pozice.

Očekávané seniorské kategorie vstoupily poprvé na závodní plochu sportovní haly v holandském Dordrechtu právě druhý den šampionátu. Nejobávanějším konkurentem pro české závodníky ve všech kategoriích je Austrálie, finalisté se shodují, že mají lepší výraz.

V kategorii step postupují do semifinále všechny týmy.
"Dnešní výkon nehodnotím nejlépe, udělaly jsme spoustu chyb, musíme vyladit hlavně přesuny stepů a synchron. Našimi největšími soupeřkami je tým Extreme z Ruska, který nás porazil ne ME v Praze," říká členka závodního týmu Oxygen Příbram- OXYFAN Monika Nováková.

Step aerobik vystřídaly podobně početné týmy kategorie fitness. "Trenérka nám řekla, že technicky to bylo čisté, ale je potřeba do toho dát ještě více energie, zítra to rozhodně rozbalíme," říkají Karolína Kadlecová a Lucie Schöppelová z Aerobic Dancers Kladno.

V kategorii muži máme dva chlapy!  Jejich výkony si nenechaly ujít ani závodnice. První z české reprezentace předvedl svůj výkon Filip Hrdlička z Corridoru, který je na mistrovství světa v seniorské kategorii poprvé
. "Na MS je pro mě první kolo ´ošahávacím´. S výkonem jsem docela spokojený, ale vím že by bylo stále co zlepšovat- hlavně výraz.” Vstup na pódium si řádně užil Jan Pochobradský. Své fanoušky originálně pozdravil a zvedl je tímto gestem na zbytek sestavy ze sedadel.

Hned mezi prvními v kategorii ženy předvedla svoji sestavu Tamara Jiříková. Dle potlesku bylo cítit, že by jí titul spoustu fanoušků opravdu přálo. Před Denisou Barešovou, na kterou čekali fanoušci z celého světa, přišla na plochu Tonja Stukalina, kterou ve Švýcarsku trénuje Jan Pochobradský.  "První kolo,je pro mě zahřívacím, seznamuji se se závodní plochou, každé další kolo je výkon lepší, myslím si že u všech," zhodnotila sama sebe Denisa Barešová.

V kategorie párů jsme měli favorizovaný pár z Juniorské školy aebiku Ivy Farářové a  nový mladý pár z týmu Dancers Kladno Roberta Černého a Kristýnu Koubovou, oba mají tituly mistrů světa z juniorské kategorie. "Závodíme spolu v seniorské kategorii párů poprvé. Víme, že zde nejedem na první místo, ale na dobrý pocit za odvedený výkon. Budeme samozřejmě rádi za co nejlepší místo, " vyjádřil se mladý pár.

Podrobné výsledky bohužel jenom na facebooku.

Doplněno:

Na zítřejší den jsou na programu připravená finálová kola. Po úvodních kolech má ze seniorských kategorií jistě šanci Denisa Barešová, která postoupila z třetího místa či Pavel Sirotek a Veronika Šindeářová, kteří postupují z druhého.

Další informace budeme doplňovat na základě zpráv z centra dění. Pěkný den.

 

text: zdroj: tisková zpráva Českého svazu aerobiku, foto: Jaroslav Appeltauer/ FISAF.cz – 17. 10. 2012, 20.06:22

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist