Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Firenze Festival aneb tančí celý svět

Nejen příroda ale i aerobikový svět a svět fitness zažívá svůj dynamický růst a rozkvět. Zahraniční novinky barvitě popisuje profesionální instruktorka aerobiku a Studio Coordinator Holmes Place Petra Jandová.

„Italský festival se konal v duchu ochutnávek. Celému komplexu vévodily dominantní hradby, které utvářely tajemnou atmosféru. Na cca patnácti cvičebních plochách jsme vyzkoušeli klasické formy jako je dance, step, bodystyling, bosu, spinning, kickbox, balet, aqua aerobik, hip hop, body and mind atd. Určitě nejoblíbenější byly tradičně taneční a stepové lekce. Zazářily italské hvězdy – Stefano del Serra s lekcí Aerodance. Přeplněná plocha tanečníků a tanečnic se vlnila v tempu okořeněném špetkou sexy póz. Symetrická choreografie sršela novými nápady, které ocenila většina profesionálních instruktorek. A samotný pohled na optimistického Stefana automaticky zaručoval strhující show. Jeho precizní metodika stepových lekcí (na stepu na pérách) okouzlila všechny zasvěcené.www.fitfestival.com

Laura Cristina – živelná dáma představila svou lekci Latin cardio dance. Byla bezpochyby inspirací a vynikajícím odreagováním. Lekci s přehledem zvládly úplné začátečnice a profesionálky si vybraly choreografické prvky do svých lekcí. Laury showmanship byl nevídaný.

Po náročném kongresovém dni přišla na řadu nutná závěrečná relaxace a protažení. Jak se ukázalo - lekce Roberta Bocchi Stretch and relax byla tou správnou volbou. Italština sice není mojí silnou stránkou, ovšem nejdůležitější inspirare a espirare pochopili všichni.:)

Největším zážitkem pro mě byl podvodní spinning – kola v naplněném bazénu, lektor, hudba a hurá do terénu! Novinkou je určitě vedená lekce s víceúčelovou „tyčí s úchyty“ nazvanou Gymstick. Aerobní lekce nebo jen balanční cvičení s Gymstickem daly cvičencům patřičně zabrat. Velmi příjemné byly vedené lekce runningu a walkingu, které jsou naštěstí k vidění i u nás. Zajímavostí byl Body fly. Charakterem uvolňující lekce vycházející z tai-chi, power stretche a power jogy.

A celkový dojem? Inspiration and relax. Organizátoři si pro nás připravili širokou a pestrou nabídku lekcí i samotných prezentérů. Potěšilo mě, že všeho bylo po celou dobu festivalu dostatek - občerstvení, podložek, spousta dárečků od sponzorů, ručníků apod. Jediné negativum přikládám malému výběru značkového trendy fitness oblečení. Závěrečný rozdíl s Českou republikou - celé akce se ve Florencii účastnila velká část mužského pokolení.:)“

Na všechny příznivce aerobiku se na stránkách www.aerobic.cz nebo v prostorách Holmes Place těší instruktorka aerobiku Petra Jandová.

 

24. 05. 2008, 18.16:04

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist