Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

FEEL WELL – pečujte o svoji harmonii, ukažte stop depresi, stresu a oslabení imunity

V našem těle souvisí vše se vším. Podzim, jenž symbolizuje návrat k rutině, nás uzavře v kanceláři a doma. Z okna jen sledujeme sychravou oblohu a přírodu, která se ukládá k zimnímu spánku. Jenže my směle nastupujeme do dalšího období, bojujeme s rodinnými povinnostmi a připravujeme se na předvánoční shon.

Zde je pár tipů Holmes Place, jak vše přežít a užít si nadcházející sezónu v pohodě, bez depresí a nemocí. Klíčem je vyvážený životní styl – kombinace pohybu, zdravé stravy a relaxace. To vše vás dobije a naplní energií, pomůže překonat stres a posílí vaši imunitu. Užijete si tak zimní radovánky v naprosté pohodě.

Christine Froebel, regionální fitness manažerka klubů Holmes Place, radí, co vám pomůže najít harmonii duše a těla. „Zdánlivě složité problémy mají jednoduché řešení. Musíte být v pohodě, kterou z vás okolí cítí a již vám vrací. Najděte si svůj prostor pro aktivní relaxaci, dodá vám to uspokojení a sílu,“ radí Christine, jak překonat podzimní nálady.

1. Hýbejte se venku

Pohyb na čerstvém vzduchu vás posílí – fyzický pohyb zvyšuje teplotní kontrast těla s okolím, což vede k vyšší adaptibilitě a pružnosti organismu. Navíc osvěží i mysl. Pravidelné cvičeni a vytrvalostní aktivity hrají důležitou roli nejen v prevenci řady onemocnění, ale i při rekonvalescenci řady z nich. Jezděte tedy na kole, běhejte nebo provozujte nordic walking. Využijte procházky se psem a dejte jim nový rozměr.

2. Sauna

Sauna ma prokazatelně pozitivní vliv na imunitu, odpočinek i psychiku. Zejména v zimních měsících trpí tělo nedostatkem tepla. Sauna dokáže odstranit únavu, stres a nervozitu. Během saunování se teplota organismu zvýší o 1-2 stupně, podobně jako při horečce. Teplota pokožky na povrchu těla se však zvýší o tři až deset stupňů. Cévy se rozšiřují a srdcem přirozeně projde větší množství krve, aniž by ho to však zatížilo. Teplotní rozdíly, které proces saunování přináší, jsou skvělým tréninkem pro cévní systém a celkovou přizpůsobivost organismu. Rozhýbají se také imunitní buňky, které se tak lépe dostanou do oblastí zasažených viry. Teplo otvírá póry kůže a odvádí škodliviny z těla. Sauna prospívá také pokožce, kterou zpevňuje. Výsledkem sauny je nejen odpočinek přinášející úlevu, ale i neviditelné ozdravné a stimulující procesy v těle.

3. Pohybem a odpočinkem proti stresu a depresi

Stres naše tělo i duši ničí. Navozuje stavy únavy, vyčerpání, bezmoci a deprese, které podzimní šeď jen umocňuje. Protilék dle Christine představují pohyb a relaxace, které ochrání i náš imunitní systém. 

4. Jóga

Navodí vaši rovnováhu. Jóga nepředstavuje pouze fyzické cvičení obohacené o soustředění na správné dýchání. Otevírá i nový přístup k životu a představuje zdroj energie. Zvyšuje též vitalitu a zlepšuje celkový zdravotní stav, vnáší do těla klid a harmonii – uvolníte se, dobijete baterie, sladíte svoje duševno a tělesno. Kouzlo jógy je nekonečné a otevřené ženám i mužům. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky různých druhů cvičení.  

5. Pilates

Velmi populární metoda, jak skloubit duševní pohodu s fyzickou stránkou těla a čelit tak nepříznivým vlivům okolí. Pilates se zaměřují na zvýšení ohebnosti, řízení tělesného uvědomění, správné dýchání, redukci stresu a zvýšení spánkové činnosti. Výsledkem je silné, ohebné tělo s prodlouženými svaly a harmonická osobnost. Pilates může stejně jako jógu cvičit kdokoli v jakémkoli věku.

6. Masáže

Ideální kombinace odpočinku, která vás uvolní, zbaví napětí, pomůže od bolestí a dobije energii. Sedavé zaměstnání, práce s počítačem, nesprávné stereotypy držení těla a běžných pohybů, stres... To vše způsobuje, že se necítíme dobře, bolí nás hlava, jsme unaveni a někdy také přehlceni okolím. Proto je masáž ideální relaxací. Na chvíli opustíte své tělo a ztratíte se v blahu. Relaxační a rehabilitační masáže vám dodají sílu a pohodu, která vás bude provázet od počátku podzimu až do konce zimy. Dopřejte si pravidelnou péči alespoň jednou za 2-3 týdny a uvidíte ten rozdíl.

Nezapomeňte na každodenní maličkosti, radí Christine:
• Dostatečný spánek
• Dělejte a dopřejte si věci, které vám udělají radost a zlepší náladu
• Obklopte se květinami a výraznými barvami – žlutou, červenou, oranžovou.

K uvolnění, ozdravení a nastolení pohody během podzimních dnů využijte také některou z masáží a procedur, které vám kluby Holmes Place nabízejí.

 

text: Holmes Place – 20. 10. 2011, 16.51:01

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist