Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

FACE CZECH ACADEMY rozšiřuje svůj školící záběr

Mezinárodní školící institut FACE CZECH ACADEMY se rozhodl, že vylepší svoji řadu školících systémů a licencí o další úroveň:  otevírá rekvalifikační kurzy Instruktor fitness centra a osobní trenér fitness. Zároveň tak rozšíří řady svých absolventů, kteří patří v oboru fitness a wellness k těm nejlepším. K tomuto kroku dospěl  FACE  především proto, že v České republice není dostatek vhodných kurzů pro osobní trenéry.

V čem je ale zrovna kurz této školící ACADEMY jedinečný? Obecný trend wellness a fitness se už dávno neubírá směrem „no pain, no gain“ (žádná bolest, žádný růst). Důvodem je především to, že do moderních fitness center chodí už i obyčejní lidé – ti, jejichž cílem není nabrat pouze svalovou hmotu, ale zvýšit kvalitu svého života. Chtějí zhubnout nebo si zlepšit kondici. Většina z nich má navíc problém s držením těla. U některých se jedná o akutní obtíže a téměř neustávající bolesti bez ohledu na to, zda stojí, sedí či leží. Jiní sice nemají bolesti soustavné, ale nesprávným cvičením (nebo vůbec žádným) k tomu pomalu ale jistě spějí. Při posilování totiž většina lidí zapomíná na správné držení těla – myslí si, že když se budou „nějak hýbat“, stačí to. A je právě na trenérech a instruktorech fitness, aby je na tento velmi důležitý aspekt cvičení upozornili. Jakmile totiž cvičící při posilování špatně zapojuje hluboký svalový stabilizační systém, veškerou práci přebírají povrchové svaly. To se pak ale promítne do běžného života, posturální svaly ochabují, nedrží správně napřímené tělo a veškerou práci přebírají svaly povrchové. Z toho pak vznikají svalové dysbalance – kulatá záda, nepřiměřeně prohnutá bedra apod., nevyhneme se ani bolestem zad, hlavy nebo výhřezům plotének.

Jak je vidět, cvičení ve fitnessu už nevyžaduje „kulturistické“ metody. Mnohem důležitější je soustředit se při posilování na správné držení těla – při posilování vnějších svalů je potřeba silná aktivace hlubokého stabilizačního systému – středu těla (tzv. core). Střed těla pak může být opravdu funkční a tím správně držet napřímené tělo při jakékoliv činnosti. 

A právě v tom je školící systém osobních trenérů FACE CZECH ACADEMY jedinečný – jeho jádrem  je “přenášení“ základů zdravotní tělesné výchovy do posilovny. K tomu samozřejmě připojuje činky, stroje, váhy, balanční pomůcky apod. Všechny tyto aspekty a pomůcky se kombinují. Profesionální školitelé, kteří mají v tomto oboru řadu zkušeností, naučí účastníky kurzu, jak nejlépe a profesionálně pracovat s jejich klienty, aby byl trénink opravdu funkční, co a jak na klientovi sledovat, aby bylo cvičení bezpečné a správné. 

Tento kurz je především určen pro budoucí trenéry fitness, jenž chtějí pracovat s lidmi, kteří nejsou a nechtějí být vrcholovými sportovci, ale chtějí si zlepšit kvalitu života tím, že do něho zařadí správnou a zdravou fyzickou aktivitu, která jim pomůže. Dále FACE CZECH ACADEMY připravuje doškolovací jedno až dvoudenní kurzy, které budou stavět na rekvalifikačních kurzech tohoto typu a bude trenéry dále zdokonalovat. Více na stránkách www.faceczech.cz - licence.

 

text: Mgr. Petr Zbyněk pro FACE – 10. 05. 2008, 20.19:08

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist