Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

FACE CZECH a Adidas podpořili reprezentantky Teamgym na Mistrovství Evropy ve Švédsku

Ve dnech 21. - 23. 10. 2010 se uskutečnil již 8. evropský šampionát v týmové gymnastice v Malmö. Tým 14 českých reprezentantek ve věku 14-17 let (kategorie junior) a jejich 3 trenéři reprezentovali naší republiku i díky podpoře partnera Adidas a vzdělávací instituce v oblasti aerobiku a fitness FACE CZECH ACADEMY.

Gymnastická soutěž TeamGym vznikla na půdě Evropské gymnastické federace UEG v roce 1994, tehdy ještě pod názvem Euroteam. Tato nová soutěžní forma gymnastiky je určena pro družstva žen, mužů či družstva smíšená. V poslední době ale zaznamenává dynamický rozvoj ve všech evropských zemích.

Co je to ale vlastně teamgym?

Soutěž TeamGym zahrnuje 3 disciplíny. Pohybovou skladbu, ve které se představuj všech 12 závodníků družstva. Dále akrobacii, kde 3x za sebou závodí vždy 6 nejlepších závodníků družstva na akrobatickém páse. Nakonec malou trampolínku a přeskokový stůl, kdy se opět 6 nejlepších závodníků odráží z malé trampolínky a předvádí skoky nejrůznějších obtížností, to vše ve třech rychlých sériích. Družstvo s nejvyšším počtem bodů ze všech třech disciplín se stává vítězem soutěže. Český ženský juniorský tým sestavený ze sportovních gymnastek TJ Bohemians Praha vybojoval na tomto evropském šampionátu 7 místo, vítěznou příčku vybojovalo družstvo Švédska. 

Více informací také na http://www.teamgym2010.se/.

 

17. 11. 2010, 17.11:08

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist