Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Evropa zná své letošní aerobikové mistry

Na Kladně skončilo Aquila mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku, Hip Hopu a Fisaf fitness týmech. Své prvenství a tituly Mistrů Evropy ve sportovním aerobiku obhájili loňští vítězové Denisa Barešová s Jan Pochobradský. Souběžně probíhala také otevřená pohárová soutěž pro kadety a juniory.

Přestože se na Kladno sjela celá evropská aerobiková špička, bylo již po pátečních semifinálových bojích jisté, že čeští reprezentanti budou bodovat hned v několika kategoriích. Ve sportovním aerobiku opět obhájila své prvenství loňská mistryně Evropy Denisa Barešová, před Finkou Ritou Niemi a další Češkou Tamarou Jiříkovou. V mužské seniorské kategorii zvítězil loňský mistr Evropy a  dvojnásobný mistr světa z let 2006 a 2008 Jan Pochobradský, před Juuso Väisänenem z Finska a italským závodníkem Simonem Mancinim. Další z českých favoritů, Daniel Komarov, skončil na 4. místě.

V kategorii seniorských smíšených párů nastoupili ještě jednou naši medailisti ze sólových kategorií, Tamara Jiříková s Janem Pochobradským, přesto jejich  společná sestava stačila pouze na druhé místo. Zlato v této kategorii patří Veronice Šindelářové a Pavlu Sirotkovi. Také třetí místo obsadil český pár Benešová-Hrdlička. Teprve na čtvrté pozici se umístil pár italský, ve kterém znovu nastoupil bronzový se sólové kategorie Simone Mancini, s partnerkou Monicou Pianellou.

V seniorských týmech na medailových pozicích opět bodovali Češi. Zlato patří týmu z fitnesscentra Hanky Šulcové, ve složení Tereza a Radka Cihlářovy a Zuzana Reissová. Na druhém místě se umístil tým Corridoru Jakuba Strakoše, ve složení Vojtěch Ešner, Gabriela Ziková a Miroslava Zimová. Třetí pozice patří Aerobik Studiu Čelákovice a týmu Horejcová, Linhartová a Pačesová. Teprve na dalších pozicích skončili závodníci z ostatních zemí, na čtvrtém místě tým belgický na pátém a šestém místě se umístili závodníci z Německa.

Seniorská Hip Hopová kategorie byla naproti tomu v režii výborných ruských týmů. Na prvním a druhém místě se umístily týmy Just black a Grsuog Forward. Teprve na třetím místě skončil nejlepší český tým v této kategorii – Funky Dancers z TJ Slavoj Litoměřice. Také v kategorii senior step zabodovaly ruské týmy. Zlato si do Ruska odváží stepový tým Russia Extreme a bronzové medaile tým Ssuace Samara. Stříbro zůstává, díky týmu Oxygen Příbram doma.V kategorii senior aerobic zabodoval domácí kladenský tým Aerobic Dancers Kladno před dalším českým týmem z Fitnesscentra Hanky Šulcové. Bronzové medaile putují opět do Ruska, a to díky týmu Grsuog Scarlet Roses.

Protože souběžně se konalo také otevřené mistrovství, na Kladno dorazili i nejlepší závodníci z Austrálie a Malajsie. Publikum tak mělo srovnání české, evropské i světové aerobikové elity. V otevřené kategorii týmů se na první místo probojoval australský tým s miláčkem publika Anthony Ikinem.

Celkově tedy Česká republika získala v nejsledovanějších seniorských kategoriích pět zlatých medailí ze sedmi možných. Finále seniorských kategorií přenášela Česká televize a celý průběh Aquila mistrovství Evropy přenášela internetová televize TVCom.cz.

Generálním partnerem mistrovství je pramenitá voda Aquila Aqualinea. Slavnostního předávání cen novým mistrům Evropy se zúčastnil primátor Statutárního města Kladna Ing. Dan Jiránek. Finálové boje sledovalo přímo  Kladenské sportovní hale přes 1500 návštěvníků. Všechny výsledkové listiny všech soutěžních i věkových kategorií budou od pondělka ke stažení na www.csae.cz v sekci výsledky.Český svaz aerobiku děkuje všem partnerům za podporu a záštitu.

 

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 07. 06. 2010, 06.13:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist