Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Dva v jednom v estetické chirurgii – ano či ne?

V poslední době se začíná v estetické chirurgii mluvit o spojení dvou zákroků do jednoho. Při jedné anestezii tedy pacient podstoupí dva zákroky. Jak moc tato kombinace ohrožuje pacientovo zdraví? O jak velkou zátěž organismu se jedná?

Jak to vidí MUDr. Libor Kment

Dá se říci, že pozorujeme nový trend? Jak k němu přistupujete – doporučujete jej pacientkám?

Určitě nejde o nový trend. Technicky není problém provést několik operací naráz, ale proti hovoří skutečnosti jako prodloužení anestézie, větší ztráty krve a celkově vyšší rizika. Ovšem některé menší zákroky nebo kombinace velké a menší operace není problém provést souběžně. Je to individuální, záleží na zdraví klienta, velikosti operovaných oblastí, rozsahu operací a řadě dalších faktorů.

 Jaké zákroky přicházejí v úvahu pro kombinování?

To je různé. Spojit lze mnoho zákroků, ale nedoporučil bych kombinovat dlouho trvající operace a zákroky velké rozsahem jako zmenšení prsů, face-lifting, modelace prsů, několik rozsáhlých liposukcí.

Nepředstavují dva zákroky najednou příliš velké nebezpečí a nadměrnou zátěž pro organismus? Jak zjistíte, zda pacient danou zátěž vydrží?MUDr. Libor Kment

Skutečně velmi záleží na typu výkonů a samozřejmě také na věku pacienta a jeho celkovém zdravotním stavu. Vycházet lze především z předoperačního vyšetření, značnou roli hrají také zkušenosti.

Je rekonvalescence po takovém kombinovaném zákroku delší, nebo stejná jako při zákroku jediném?

Pooperační průběh po vícerých operacích může být náročnější. Někdy se vyskytnou větší bolesti, pacient může pooperační režim snášet hůře. Ale je to též individuální.

Které kombinované zákroky jsou na klinice Esthé nejčastější?

Z těch kombinovaných běžně provádíme například dvě nebo tři liposukce najednou, nebo facelifting v kombinaci s blefaroplastikou horních či dolních víček, případně s liposukcí podbradku. Můžeme kombinovat operaci prsů s menší liposukcí nebo s operací víček. Obecně děláme nejčastěji operace prsů, víček, liposukce a operace nosu.

Změnil jste někdy během takovéto kombinované operaci názor a místo dvou zákroků jste provedl jen jeden? Pokud ano, jaká byla reakce pacientky po probuzení?

Že bych jen tak změnil názor, to se asi nestane. Ale může se upustit od další operace,  například z důvodu komplikovanějšího průběhu prvníhio zákroku operace. Platí to v případech výraznějšího krvácení nebo při komplikovanější celkové anestézii.

Pokud si pacientka vybere dva zákroky, které nelze provést najednou, jaká je nejkratší navrhovaná doba mezi operacemi?

To záleží na zdravotním stavu pacienta, věku a dalších faktorech. Obvykle doporučujeme rozestup 3-6 měsíců, ale lze operovat znovu například po měsíci, je-li pooperační průběh standardní.

Dle čeho by se pacientka měla řídit při volbě operatéra nebo kliniky?

Měla by určitě vycházet z vlastního pocitu, ale také z konzultace. Důležité je, jak na ni lékař a klinika celkově působili, zda byla o všem náležitě poučena, jestli se jí bude po celou dobu věnovat tentýž lékař... Klientka může samozřejmě projít i více konzultací na různých pracovištích. Dále mohou roli hrát i zkušenosti a doporučení známých, kteří již u daného lékaře na operaci byli. Hlavně však lékař musí být atestovaným plastickým chirurgem, klinika musí mít dobré jméno a měla by být též specializovaná na plastickou chirurgii.

MUDr. Libor Kment je plastickým chirurgem na klinice plastické chirurgie Esthé v Praze, www.esthe-plastika.cz

O Klinice plastické chirurgie ESTHÉ

Klinika ESTHÉ patří k nejvyhledávanějším pracovištím estetické medicíny u nás. Svědčí o tom desetitisíce spokojených pacientů, kteří za dobu více než 12 let její existence (klinika byla otevřena v roce 1997) podstoupili některý z kosmetických léčebných zákroků.
Klinika ESTHÉ má v českých podmínkách také bezkonkurenční postavení z hlediska vybavení a komplexnosti poskytovaných odborných služeb v rámci estetické medicíny, což je dáno úzkou spoluprací mezi oběma samostatnými pracovišti kliniky - plastickou chirurgií a laserovým centrem.

Stále velký zájem široké veřejnosti o poskytování odborných služeb na Klinice plastické chirurgie ESTHÉ vedl k nutnosti rozšířit stávající tým lékařů v čele s Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc. o další vysoce erudované plastické chirurgy. Jedním z nich je MUDr. Libor Kment, který se stal současně i zástupcem vedoucího lékaře kliniky. Kromě široké škály všech výkonů estetické chirurgie se významně spolupodílí na činnosti univerzitní Kliniky plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Na Bulovce, kde zvláště v problematice rekonstrukce prsu u žen dosáhl vynikajících výsledků.  Druhou významnou posilou týmu se stal MUDr. Karel Urban, primář Kliniky plastické chirurgie 1. LF UK a Fakultní nemocnice Na Bulovce. Absolvoval četné stáže na pracovištích estetické chirurgie u nás i v zahraničí. Oba lékaři získávali cenné zkušenosti pod vedením docenta Měšťáka, přednosty univerzitní kliniky na Bulovce, a patří k nejlepším plastickým chirurgům tohoto pracoviště.

Po více než pětiletém působení na prestižní klinice plastické chirurgie v Manchesteru se vrátí na kliniku ESTHÉ také MUDr. Peter Ondrejka, který zde již působil v době jejího otevření. I on bude významným přínosem pro již stávající vysokou úroveň poskytovaných odborných služeb kliniky.

 

07. 12. 2010, 16.02:28

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist