Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Do Kladna míří evropská i světová aerobiková špička

Ve dnech 2. - 6. června se v kladenské Sportovní hale uskuteční Aquila Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech, a také otevřená pohárová soutěž pro kadety a juniory. Poslední den šampionátu bude patřit otevřenému kongresu pro veřejnost FISAF fitness Convention, který je určen všem příznivcům aktivního pohybu. Finálový večer, ze kterého vzejdou noví mistři Evropy, bude v přímém přenosu přenášet Česká televize. Generálním partnerem akce je pramenitá voda Aquila. V České republice se tato významná akce uskuteční již potřetí.

Na celý týden se Kladno stane centrem evropského aerobiku. O tituly Mistrů Evropy zde bude bojovat  na 700 závodníků ze 13 zemí. Soutěžit se bude ve třech věkových kategoriích (kadeti 11 – 13, junioři 14 -16 a dospělí 17 a více let) a v sedmi sportovních kategoriích (ženy, muži, páry, teamy, fitness aerobik, fitness step a fitness hip hop).

Svou účast potvrdili závodníci z Německa, Finska, Srbska, Malajsie, Austrálie, Itálie, Ruska, Iránu, Švýcarska, Francie, Belgie, Holandska a České republiky.
Mezinárodní hodnotící komisi budou tvořit rozhodčí z Holandska Srbska, Ruska, Izraele  a České republiky. Protože soutěž je koncipována jako otevřená, zúčastní se také závodníci z mimoevropských zemí, např. z Iránu nebo Malajsie. Do Kladna míří také pětičlenná výprava závodníků z Austrálie, kteří patří ke světové špičce. Pro české diváky je to příležitost vidět a porovnat výkony aerobikových špiček i přesto, že se nesoutěží o světový mistrovský titul. VIP hostem mistrovství bude i několikanásobný mistr světa ve sportovním aerobiku mužů Brazilec Claudio Franzen.

Ředitelkou mistrovství je generální manažerka Českého svazu aerobiku a ředitelka Sportklubu ČASPV Kladno Jitka Literová.  Průběh mistrovství bude osobně sledovat nejvyšší výkonný orgán federace FISAF v čele s prezidentkou výkonného výboru PaedDr. Jitkou Poláškovou, viceprezidentkou Stellou Diblik ze Švýcarska a generální sekretářkou FISAF, paní Riittou Hämäläinen-Bister z Finska. Pořadatelem Aquila Mistrovství Evropy je Český svaz aerobiku, o.s. Záštitu nad akcí převzali Předseda vlády Ing. Jan Fischer, CSc. a starosta Statutárního města Kladna Ing. Dan Jiránek.

 

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 02. 05. 2010, 17.01:04

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist