Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

David Huf: Poděkování a zamyšlení na téma proč je dnes tak málo Nepostradatelných

Už je to sice více jak týden a světem mezitím bohužel otřásly hrozivé události, ale přesto dovolte mi ještě jednou podělit se také o mé dojmy a pocity, které ve mne vyvolali a zanechali Nepostradatelní. Osobně ten den pro mne byl nádherným zážitkem, na který díky Vám, kteří jste byli u toho se mnou,  nikdy nezapomenu! Jako vždy se mi potvrdilo, že velké věci se rodí nenápadně, ale v bolestech, potu a dřině…

David Huf: Poděkování a zamyšlení na téma proč je dnes tak málo Nepostradatelných

Nápad uspořádat takovou akci se mi zrodil zcela spontánně před více jak rokem. Vůbec jsem neměl představu, co tato akce vyvolá u cvičící veřejnosti, která mnohdy už aerobik necvičí a věnuje se jiným sportovním nebo fitness aktivitám.

Ale nějak mi to bylo v tu chvíli jedno, protože pro mne byly rozhodující reakce Vládi, Vaška, Dana, Jakuba a Davida, které byly tak skvělé, až mne to překvapilo. A věděl jsem, že to je ten důležitý základ pro mou roční přípravu.

Důvodů, proč jsem akci uspořádal, bylo hned několik. Samozřejmě i ten osobní  – chtěl jsem nějak netradičně poděkovat lidem okolo mne, že jsem mohl také díky nim vystoupat až na vrchol, potkat se po dlouhé době s kolegy, přáteli a známými a společně si pořádně připomenout tu úžasnou dobu, kdy byl sportovní i komerční aerobik na svém vrcholu a my jako jeho nejznámější reprezentanti a představitelé, byli jakýmisi vzory pro spoustu lidí všech věkových generací.

Další důvodem, proč jsem to vymyslel a hlavně to celé dotáhl k finále, bylo, že naše generace tu nelehkou a nádhernou práci lektora aerobiku vždy milovala a viděla v ní více poslání než práci.

Bylo mi líto, že se nechal aerobik odstrčit někam, kde to pro něj vůbec není důstojné. A moc bych si se svými kolegy přál, aby se vrátil tam, kam patří - tzn. do rozvrhů tělocvičen napříč republikou.

Chtěl jsem tím také připomenout, že pokud cvičíme pro radost a zdraví KLIENTŮ, tak  se jako lektoři máme pokorně držet jeho metodických základů, že vše vychází z chůze na 32 dob, nezapomínat na to, že v jednoduchosti a skvěle vybrané hudbě je krása a síla - a teprve na nich stavět a přinášet novinky, vylepšovat design, tj. používat moderní technologie a netradiční spojení. Vůbec nechci, aby to vyznělo nějak staromódně, ba naopak... Kdo mne zažil jako letora, tak moc dobře pamatuje že jsem vždy rád šel svou cestou…

A co se stalo, že aerobik je v koutě?

Určitě hraje roli také věk dnešních lektorů, nezájem mužů o tuto profesi a s ní spojená současná ekonomika fitness businessu v ČR. Nicméně jsem přesvědčen, že pokud jste poctivý sám k sobě, znáte svou cenu a umíte si ji obhájit, tak provozovatelé fitness center i klienti samotní jsou ochotni za opravdovou kvalitu také kvalitně zaplatit. Být lektorem - mužem v aerobiku - bylo a je vždy neskutečná konkurenční výhoda - oproti kolegyním,  ženám. Dalším faktem, proč je dnes vše jinak, je, že naše generace se učila od světových lektorských hvězd, kde čtyřicítka byla a stále je naprosto normální věk. Na rozdíl od řady dnešních instruktorů jsme investovali do svého vzdělání a tréninku vždy veškeré úspory a čas.

Lidskou zralost nepředhoníme a projevuje se to podle mě mimo jiné také tím, že si ze sebe umíme udělat legraci a pokorně přijmout kritiku, ze které se dokážeme poučit a ještě za ni i poděkovat jako za nesmírně cennou hodnotu. Jsme generace, kterou tento přístup ovlivnil po celý další zbytek profesního a mnohdy i soukromého života. My jsme razili cestu...

Jsme generace, která byla (a stále je) schopna obětovat a vynaložit spoustu úsilí a energie, aby naše lekce obsahovala pro návštěvníky určitá trvalá  sdělení, která byla pro naše klienty-návštěvníky VŽDY jasná, srozumitelná a přínosná. Mělo to také mnohdy lidskou a společenskou úroveň.

Trošku zavzpomínám a dovolím si nejen za sebe - ale i ostatní a nejen Nepostradatelné kolegy - říci, že než jsme si dovolili předstoupit byť před jediného klienta,vždy tomu předcházela poctivá a tvrdá příprava nejen teoretická, ale hlavně pohybová, kondiční a mnohdy také rétorická. Zkrátka bylo to o osobnostech a byť se každý v něčem trošku lišil, tak tato charakteristika naši úspěšnou generaci vždy spojovala.

Nešlo nám mnohdy o brilantní choreografie, ale právě a hlavně o to určité souznění s klienty, kteří měli radost z pohybu, kolikrát i radost z vítězství sami nad sebou. Samozřejmě, byli jsme také rivalové a konkurenti, ale to vždy jen přispívalo k tomu, aby se každý snažil  neustále na sobě pracovat, abychom byli pro klienty stále zajímavější a zralejší osobnosti.

Díky dni 7.11. 2015 jsme si to opět uvědomili a mockrát za to všem, kteří jsou s námi, děkuji. Děkujeme. Děkuji také všem partnerům včetně Aerobic.cz  Marcely Macákové, kteří našli tu odvahu do toho se mnou jít a akci jakkoliv podpořit!

Těšíme se již nyní na viděnou 5.11. 2016 na akci NEPOSTRADATELNÍ 2.

David Huf
www.davidhuf.cz
www.nepostradatelni.cz

 

text: David Huf – 17. 11. 2015, 14.29:02

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist