Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Daniel Komarov o přípravě na MS

Daniel Komarov o přípravě na MSDaniel Komarov o přípravě na MSDaniel Komarov o přípravě na MS

Za necelé dva týdny naše reprezentace odjíždí na mistrovství světa ve sportovním aerobiku - FISAF World Fitness and Hip Hop Unite Championship 2012, které se letos bude konat v holandském Dordrechtu. Osmou sezónu v seniorské reprezentaci letos závodí Daniel Komarov nově v páru s Kateřinou Šmejkalovou. Na jaře se jim povedlo vyhrát všechny domácí závody a stali se mistry republiky a měsíc na to i vicemistry Evropy. Kačku už ale od samého začátku sezóny trápily bolesti kolene a v srpnu přišla nevyhnutelná operace. Kačka se tedy v srpnu věnovala rehabilitaci a Dan kondiční přípravě.

Jak vypadá vaše příprava teď?

Dan: Je to velice složité sladit naše časy tréninků a do toho všechny naše závazky. Kačka zároveň cvičí v kategorii fitness, tudíž má ještě tréninky navíc s týmem na Kladně. Zatím trénujeme převážně sami a potkáváme se jednou týdně.

V páru je hodně důležitý synchron a sladění, není společný trénink jednou týdně málo?


Dan: Na první pohled se zdá, že ano. Ale ačkoliv spolu závodíme první sezónu, máme synchron celkem sladěný a sedíme si stylem cvičení. Navíc nám oběma hodně sedí choreografie a o to je to potom jednodušší.

O vás taky víme, ze jste členem souboru Cirk La Putyka. Jak zvládáte hraní a trénování?


To je momentálně dost složité. Hrajeme teď takřka pořád a když se nehraje, aspoň se něco zkouší. Znamená to, že mi divadlo zabírá veškerý čas. Když už zbude čas, nezbývá moc sil. Naštěstí ale v našem posledním představení mám jako číslo svoji upravenou choreografii a vlastně cvičím asi minutu a půl závodní sestavy, takže se udržuji i během hraní.

 

04. 10. 2012, 22.55:56

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist