Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Čtvery Vánoce

Jste letos poněkud přešlí z vašich rodinných Vánoc? Pak si určitě zajděte na film Čtvery Vánoce (Warner Bros. ČR). Jeho rodiče a její rodiče. A to všechno v jeden den ...

fc-09938-10175-v2.jpg

Nikdo si neužívá Vánoce víc než Brad a Kate. Každý rok se tento šťastně nesezdaný pár ze San Francisca vydá na dovolenou do nějakého exotického letoviska, kde si při usrkávání margarity u bazénu oba užívají vědomí, že se jim opět podařilo vyhnout se chaosu a „pohostinnosti“ svého početného příbuzenstva. Nikoli však letos. V šortkách a slunečních brýlích uvíznou na letišti, kde byly kvůli špatnému počasí zrušeny všechny lety. Když se navíc oba objeví ve zprávách místní televize, dozví se o jejich situaci celé město – včetně celé rodiny. Bez šance na únik a bez možnosti výmluvy je nyní čeká návštěva u Bradova otce. A u matky Kate. A u matky Brada. A u otce Kate. Čtvery Vánoce v jeden den. Brad i Kate očekávají od návštěvy svých čtyř rozvedených rodičů to nejhorší, což se také naplňuje. Zatímco však Brad odpočítává minuty zbývající do konce tohoto dne, Kate se překvapivě na celou situaci začne dívat jinak. Na konci dne oba dva zjistí, že se jejich pohled na to, odkud pocházejí a kam směřují, změnil ...

Vince Vaughn („Nesvatbovi“) a držitelka Oscara Reese Witherspoonová („Walk the Line“) jsou v čele hvězdného obsazení této romantické komedie. Ve filmu hraje i další oscarový herec Robert Duvall („Tender Mercies“), Jon Favreau („Rozchod!“), Oscarem oceněná Mary Steenburgenová („Melvin a Howard“), držitelé Grammy Dwight Yoakam a Tim McGraw, nositelka nominace na cenu Emmy Kristin Chenowethová (seriál „Pushing Daisies“), Oscarem oceněný Jon Voight („Návrat domů“) a oscarová herečka Sissy Spaceková („První dáma country music“). 

Režisérem snímku je Seth Gordon (dokument „The King of Kong: A Fistful of Quarters“), a to podle scénáře Matta R. Allena s Calebem Wilsonem a Jona Lucase se Scottem Moorem vytvořeného na základě námětu Matta R. Allena a Caleba Wilsona. Producentem filmu je Roger Bornbaum („Wanted“), Gary Barber („Wanted“) a Jonathan Glickman („27 šatů“). Výkonnými producenty jsou Peter Billingsley, Toby Emmerich, Michael Disco, Richard Brener, Mark Kaufman a Guy Riedel, koproducentem Derek Evans. Součástí uměleckého týmu byli dále kameraman Jeffrey L. Kimball, autor scény Shepherd Frankel, tvůrci střihu Mark Helfrich a Melissa Kantová a autorka kostýmů Sophie de Rakoffová. Hudbu vytvořil Alex Wurman společně s Johnem O’Brienem.

„Tenhle film popisuje univerzální téma veškerých svátků, kterým je nervozita“, říká režisér Gordon. „Kombinace svátky, domov a rodina jako nic jiného vede k tomu, že se lidé vracejí ke svým kořenům a odhalují svá zranitelná místa. A to samozřejmě nabízí spoustu prostoru pro komedii,“ dodává.

 

text: WARNER BROS., foto: WARNER BROS. – 27. 12. 2008, 13.58:31

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist