Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Co si přečíst na podzim? Knihy, které vás zaujmou…

Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou… Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou… Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou…
Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou… Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou… Co si přečíst na podzim?  Knihy, které vás zaujmou…


J. K. Rowlingová - Harry Potter a Prokleté dítě (Albatros)

Harry Potter se vrací poosmé! Nový příběh se odehrává o 19 let později… Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst.

Samuel Bjørk - Sova (nakladatelství Plus)

Druhý detektivní případ od autora bestselleru V lese visí anděl. V podivném hnízdě ze sovího peří je nalezeno tělo sedmnáctileté dívky. Bizarním případem se začíná zabývat zkušený detektiv Holger Munch. Pro nedostatek stop se však dostane do mrtvého bodu, dokud oddělení vražd nekontaktuje záhadný hacker. Ten jim pošle nahrávku, ve které se mihne silueta vraha převlečeného za sovu, nočního dravce symbolizujícího smrt. A pátrání se opět roztočí na plné obrátky.

Jindřich Kabát - Tajemství Karla Janečka (nakladatelství XYZ)

Poznejte všechny tváře muže, kterého nelze přehlédnout, a už vůbec ne ignorovat. Karel Janeček, geniální matematik, workoholik, vášnivý sportovec, ale hlavně bojovník proti „zlojedům“, filantrop a pozitivní evolucionář. Svými názory čas od času rozčeří klidnou hladinu občanské spokojenosti, ať už svým nekompromisním postojem ke korupci nebo svým přístupem k ženám… Čím žije, co ho těší a baví, co naopak nenávidí?

Horečka nad ránem – Péter Gárdos (nakladatekství Plus)

Švédsko, 1945. Miklós - maďarský básník a novinář - přežil hrůzy koncentračního tábora Bergen-Belsen a zvádl i cestu lodí do nemocnice na ostrově Gotland, kde se má zotavit. Místo toho si však vyslechne krutou diagnózu: podlé lékaře mu zbývá nanejvýš půl roku života. Miklós se nehodlá vzdát a pouští se do boje s osudem. Napíše dopis všem sto sedmnácti maďarským dívkám a ženám,  které se po celém Švédsku léčí podobně jako on; s jediným cílem: poznat lásku. Najde se některá, která mu odpoví?

Syndrom E - Franck Thilliez (nakladatelství XYZ)

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille zavolá uprostřed noci jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko z Nanterre vyšetřuje pětinásobnou vraždu. Sadistický vrah obětem uřezal ruce, vyloupl oči a ukradl mozky. Oba případy spojuje záhadný "syndrom E".

Sůl moře – Ruta Sepetysová (nakladatelství CooBoo)

Druhá světová válka je téměř u konce. Statisíce Němců prchají před postupující Rudou armádou. Stejně jako Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu a cestu ke svobodě. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se zdá záchrana na dosah, udeří tragédie. Původ, kultura, společenský status? Nic z toho není člověku platné, nic z toho ho totiž neušetří. Všichni lidé na palubě teď chtějí jediné: přežít.

 

25. 09. 2016, 22.14:14

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist