Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Co přinesl listopadový vítr?

Dostatečný příjem vyváženého množství živin je nezbytný pro zdraví všech těhotných žen a pro správný vývoj plodu během těhotenství. Mezi klíčové prvky v každodenní stravě patří také kyselina listová, která je v běžné stravě obsažena pouze v malých množstvích a je tedy třeba ji patřičně doplňovat. Od letošního podzimu je nově k dispozici speciální chléb s obsahem kyseliny listové, kterou tak těhotné a kojící ženy mohou přijímat pohodlněji a přirozenou cestou. Na první pohled se neliší od celozrnného toastového chleba, nicméně svým složením je na českém trhu jedinečný. Už tři krajíčky chleba s kyselinou listovou Penam dodají 200 µg vitamínu B9, tedy celou denní dávku běžného člověka a polovinu denní doporučené dávky pro těhotné ženy.

Kyselina listová je důležitou látkou nejen pro ty ženy, které jsou nebo plánují být těhotné. Stejně tak je vitamín B9 nezbytný pro děti, dospívající a dospělé obou pohlaví. Při vyšším příjmu vitamínu B9 není potřeba se obávat, vitamín není toxický a jeho nadbytečné množství se snadno vylučuje močí. Nedostatek kyseliny listové způsobuje zdeformování červených krvinek a tím snížení schopnosti přenášet kyslík; nedostatek také způsobuje poškození střev doprovázený průjmy. Nejzávažnějším projevem nedostatku kyseliny listové je vznik retardací dětí a vrozených vývojových vad páteře (rozštěpy).

Podzim je obdobím nachlazení, chřipek a „knedlíku“ v krku. Počasí se stále mění, a tak přichází únava a pocit vyčerpání.

Pokud máte některé z příznaků zánětu, pocit suchého dráždění v krku a špatně se vám polyká, určitě vyzkoušejte nové Propolki s Aloe vera. Výtažky z rostliny Aloe vera pomáhají preventivně k posílení imunitního systému a výborně účinkují proti bakteriím či virům. Cucavé pastilky s aloe vera se snadno rozpouští v ústech, velmi rychle se vstřebávají a okamžitě tak působí v dutině ústní i samotném krku. Mají svěží a nasládlou chuť, která zpříjemní samotnou léčbu.

Pro ty z vás, kteří nemáte rádi sladké výrobky nebo si je nemůžete dopřát např. kvůli cukrovce, jsou vyrobeny speciální Propolki bez cukru s Propolisem STAMFI a vitamínem C. Ulevují bolavému krku a zvyšují obranyschopnost organismu. Verze bez cukru je také vhodná pro těhotné ženy a děti.

Váš úsměv je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou působíte na své okolí. Zdravé, bílé zuby jsou pokládány za známku zdravého životního stylu a péče o svůj zevnějšek.Je mnoho způsobů jak získat bělostně bílý chrup, ale ne všechny metody jsou šetrné či vhodné pro každý typ zubů.

„V současné době existuje několik typů bělení. Každý si může vybrat dle své finanční situace a požadovaného efektu. Nejúčinnější a také nejdražší je profesionální bělení u stomatologa. V současné době ho lze podstoupit i tehdy, máte-li tzv. citlivé krčky. Ty lze nyní zakrýt před nebo během bělení speciální hmotou. Méně finančně náročné, ale také účinné, jsou přípravky volně prodejné v obchodech (pásky, gely, aj.). Pokud chcete vybělit nebo pouze udržet bělost svých zubů, můžete použít některou kvalitní bělící zubní pastu dostupnou na trhu, např. Clinomyn Whitening.“, říká MUDr. Daniel Váchová, specialistka na estetickou stomatologii.

Prvním a nejjednodušším pomocníkem je kvalitní zubní pasta. Na trhu se nyní objevila novinka Clinomyn Whitening. Tato zubní pasta je speciálně vyvinuta tak, aby účinně oživila bělost Vašich zubů a přitom nepoškodila citlivou sklovinu či dásně. Unikátní složkou pasty je Polynam, mikro částečky, které velmi šetrně, ale přitom hloubkově čistí zubní sklovinu. Snadno si tak poradí se skvrnami od nikotinu, vína i kávy a váš chrup bude opět bělostný.

Společnost Herbamedicus přináší přírodní přípravek založený na tradičních recepturách používaných v alpských zemích již od dob našich babiček – Koňskou mast. Koňská mast je přírodní prostředek s vyváženou kombinací extraktů z 25 léčivých bylin. Vyrábí se ve čtyřech formách: chladivá, hřejivá, forte chladivá a forte hřejivá.

Asi jste si také položili otázku, proč se Koňská mast vlastně jmenuje Koňská? V dobách, kdy byl kůň na venkově nenahraditelný, byl v každé vesnici „koňský“ doktor. Koňský doktor měl velmi dobré znalosti anatomie a uměl vyléčit koně, na kterých závisela existence lidí. Aby koňský doktor mohl dobře pomoci, musel mít k dispozici silné a účinné prostředky. Umělé léky neexistovaly, proto musel znát léčivé byliny, z kterých připravoval účinné masti. Byli jimi ošetřováni nejen tažní koně, ale – zejména ve frankofonních zemích – i koně závodní. Běžné obtíže pohybového aparátu koní jsou možná překvapivě prakticky stejné jako u lidí. Koně stejně jako lidé trpí revmatem, artrózou, záněty kloubů i šlach.  Znalosti koňského doktora proto pomáhaly i lidem, obvykle je uměl "napravovat". Receptury mastí původně vyvinuté pro koně byly postupně upraveny pro lidské použití.

Opotřebované klouby, bolavá záda a namožené svaly trápí přes 83 % lidí nad padesát let.  Zejména problémy s bolavými koleny, kyčlemi a klouby na rukou se výrazněji ozývají na podzim, vlivem ochlazení. „Onemocnění pohybového aparátu v české populaci stále stoupá. Třetina Čechů trpí kloubní bolestí, má kloubní otok nebo zhoršenou funkci kloubu, dvě třetiny dospělých prožijí během svého života období více či méně intenzívní bolesti zad. Mezi nejčastější choroby a potíže patří osteoartróza, problémy s klouby na rukou a poškození kyčelních kloubů“, říká doc. MUDr. Tomáš Trč, CSc. z Ortopedické kliniky UK 2. LF a FN Motol. Více jsou postiženy ženy. Bolesti kloubů nabírají na intenzitě zpravidla se změnou počasí a ročního období.

adidas představuje nový sprchový gel Gym Vibes, díky kterému každá žena pocítí skvělý pocit povzbuzení po celodenním shonu.

Nové gelové složení bylo vyvinuto ve spolupráci s vrcholovými sportovci tak, aby vyvolávalo stejné pocity, jaké známe ze sportu. Během fyzické námahy totiž naše tělo uvolňuje endorfiny, díky nimž prožíváme pocity štěstí a dobré nálady. Stejné pocity nyní můžete zažít s novým sprchovým gelem adidas Gym Vibes. Budete se cítit perfektně na těle i na duši. Sprchový gel Gym Vibes je obohacený o ovocný komplex z přírodních výtažků z ananasu a esenciálních olejů mandarinky a pomeranče. Ovocné nóty spolu se svěží vůní a zářivou žlutou barvou gelu povzbudí vaše smysly. Sprcha se pro vás stane senzačním zážitkem, který zajistí, abyste se cítili skvěle a byli plní energie.

Ergonomicky tvarované balení s praktickým bílým zaklápěcím uzávěrem vypadá hravě a moderně. Průsvitný obal působí díky růžovému nápisu a zářivě žluté barvě gelu s bublinkami neobyčejně a naprosto nepřehlédnutelně!

Tváří sprchového gelu adidas Gym Vibes pro ženy se stala britská triatlonistka Vanessa Raw, která je známá nejen pro své výkony ve vrcholovém sportu, ale také pro svůj skvělý vzhled. Ona sama říká: „Jako atletka trávím každý den spoustu hodin tréninkem. Nemohla bych to dělat, kdybych nezažívala ten fantastický pocit euforie, jenž se dostaví po těžké fyzické námaze. Zbožňuji horkou sprchu, kterou si po tréninku dávám a stejně tak úžasné povzbuzení, které mi přináší ovocná vůně nového sprchové gelu Gym Vibes. Vykouzlí mi na tváři úsměv po celý zbytek dne!“

Každá chvíle našeho života je velmi vzácná, a proto bychom si ji měli vychutnat. K tomu mohou přispět i vytříbené luxusní vůně, které vám dlouhodobě provoní vaše prádlo. Společnost Henkel ČR proto nyní představuje novinku v řadě luxusních inovací v podobě aviváže Silan Perfume Essence.  Díky ní si můžete krásnou vůni každého okamžiku užívat po velmi dlouhou dobu. Fascinující nová řada aviváží Silan Perfume Essence nabízí tři dlouhotrvající vybrané vůně, které byly vytvořeny předními výrobci parfémů. Každá z vůní těchto nových aviváží vyjadřuje podstatu drahých kamenů – ametystu, rubínu a safíru.

Díky nové receptuře aviváží Silan Perfume Essence bude vaše prádlo nejen mnohem déle báječně vonět, ale bude zároveň krásně měkké na dotek. Výjimečná kvalita těchto výrobků je patrná i ze špičkového designu nových obalů. Tmavé barvy vyjadřují intenzitu parfémů a zlaté písmo je symbolem luxusu. Lahve jsou navíc zdobeny krásnými obrázky drahých kamenů, takže obaly celkově vypovídají o vysoké kvalitě a dlouhotrvajícím účinku nové řady aviváže Silan Perfume Essence.

Nová řada aviváží Silan Perfume Essence je k dispozici ve třech fascinujících vůních:
Silan Perfume Essence Amethyst – vůně, která je jako magický okamžik. Vychutnejte si toto mystické a fantastické složení.
Silan Perfume Essence Ruby – vůně, kterou lze přirovnat ke svádění. Zažijte neodolatelný, květinový nádech plný vášně.
Silan Perfume Essence Sapphire – vůně, která je věčná jako láska. Ponořte se do její aury nekonečné elegance.

NOVÁ ŘADA DESIGN LIFT OD PAYOT  
“Design” kreslí obrysy, definuje struktury. Je to univerzální výraz pro vyjádření vzhledu disponujícího čistými, jasnými liniemi. “Lift” znamená zvedání, stoupání nebo vytahování směrem nahoru.  Kombinace těchto dvou slov tak vyjadřuje nabídku ženám, trpícím zřetelnou ochablostí pleti a viditelnou ztrátou její pevnosti. 90-ti minutový Rituel d’Excellence nebo 60-ti minutový Rituel Premium: kosmetičky, které procházejí náročným výcvikem pro poskytování unikátních, exkluzivních ošetření obličeje Payot v salónech, nabízejí všechny přednosti nové řady DESIGN LIFT, která používá  přípravky rezervované pro profesionální používání. Hluboká modelační masáž, inspirovaná legendární metodou Dr. Nadi Payot, se zaměřuje čistě na relaxaci; specifická maska vyvinutá pro zralou pleť a vrcholící velkolepým akcelerátorem probouzejícím zářivý, jasný vzhled.

Klasický tanec a jeho důraz na rovnováhu a harmonii, kde vládne hledání dokonalosti velmi silně inspiroval a ovlivnil Dr. Naďu Payot, když sestavovala svou slavnou modelační masáž obličeje v 48 krocích. Deset tahů, které kombinují krouživé tlaky, poštipování, hnětení, dýchací pohyby, akupresuru, efleráž, vějířovité poklepy atd. trvá přibližně 25 minut a v salónní péči přináší unikátní pocity well-being: revitalizuje energetická centra obličeje, stimuluje vitální funkce buněk a optimalizuje vstřebávání  přípravků kosmetické péče. Navíc tato unikátní metoda, velmi často kopírovaná, ale ve svém originále nedostižná (neboť její tajemství vždy tvořilo základy značky a jako takové bylo chráněno) pomáhá obnovovat tak obtížně dosažitelnou nezbytnou rovnováhu mysli a těla. Metoda stejně tak spirituální jako fyzická, zdroj harmonie a pravého pocitu spokojenosti a zdraví - well-being – vždy spolehlivě nalezený nebo znovu objevený.

 

26. 11. 2009, 09.05:57

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist