Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Co poslouchat za muziku cestou na dovolenou?

EMI Czech Republic

Kamelot: Proti proudu

Kamelot letos slaví 30 let svojí existence. K výročí naděluje novinkové album a turné po Čechách, Moravě a Slovensku. Proti Proudu“ je v pořadí již 23. autorské album skladatele, kytaristy a zpěváka Romana Horkého, zakladatele a lídra skupiny Kamelot. Vznikalo v průběhu posledních tří let a jeho hlavní myšlenkou je překotný běh světa kolem nás, ze kterého se osvobodí pouze ten, kdo jde proti proudu. Album zcela mimořádně ozvláštňuje něžný zpěv Blanky Šrůmové, který barevně ladí s hlubokým charakteristicky ochraptělým hlasem Romana Horkého.    

Pavel Bobek: Kruhy

Žánrově pestrou albovou novinku sestavil Pavel Bobek s producentem Lubošem Malinou z písní svého srdce a dvou  skladeb původních. „Je tu dvanáct písniček (a jeden bonus), českého anglosaského původu, zcela nových  a také velmi starých. S radostí jsem si zazpíval  písně z mého mládí, jež jsem poznal v podání např. Franka Sinatry, Burl Ivese či Andy Williamse…“ dodává Pavel Bobek. Překvapením může pro někoho být zařazení „tvrdší“ skladby Stará mříž (Rusty Cage) od Chrise Cornella (zazněla i ve filmu Okresní přebor).  V září pak zpěváka čekají dva velké koncerty k jeho 75. narozeninám, v Praze a v Brně. Jako hlavního hosta si na tyto koncerty pozval Marii Rottrovou. Kromě ní ovšem i další významné kolegy jako např. Roberta Křesťana. Těšíme se…

Kamil Střihavka: Muzikál a film

Jesus Christ Superstar, slavného muzikálu A. L. Webbera a T. Rice, jehož první české nastudování  uhranulo více než 850.000 diváků, a které Kamila Střihavku katapultovalo na absolutní vrchol popularity. Nabídku přijal i od Karla Svobody do jeho Golema. Krásnou roli dostal v muzikálu Němcová! z pera Václava Noida Bárty. Byla to už několikátá příležitost zpívat a hrát s Lucií Bílou. S několikanásobnou Zlatou slavicí si zazpíval i v titulních písních z filmů Nesmrtelná teta – A pohádky je konec a Kajínek – Samota. Na této kompilaci nechybí ani klasika Suchého a Šlitra známá původně hlavně z filmu Kdyby tisíc klarinetů.

Víte, že ...

Deska The Number Of The Beast metalových IRON MAIDEN je nejlepší britskou deskou posledních šedesáti let! Rozhodla o tom anketa, které se účastnilo 55 tisíc respondentů… Anketa pořádaná společností HMV se uskutečnila u příležitosti královnina diamantového výročí a zaměřila se na hudební alba a filmy natočené v době panování královny Alžběty II. Nejpopulárnější kapelou se stali Beatles, kteří v Top 10 zabodovali hned se čtyřmi deskami a se Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band obsadili třetí místo.

Žebříček hudebních alb:

1.   Iron Maiden / The Number of the Beast (9.18%)          

2.   Depeche Mode / Violator (6.30%)                                   

3.   The Beatles / Sergeant Pepper’s Lonely Hearts Club Band (5.69)     

4.   The Beatles / Abbey Road (5.67%)                        

5.   Pink Floyd / Dark Side of the Moon (5.23%)      

6.   The Beatles / Revolver (4.01%)                              

7.   Queen / A Night at the Opera (3.98%)                                

8.   Oasis / (What’s the Story) Morning Glory? (3.91%)

9.   Adele / 21 (3.07%)                                                       

10. The Beatles / White Album (2.60%)                     

 

text: EMI Czech Republic – 14. 06. 2012, 21.37:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist