Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

Vhodný životní styl, tělesná a duševní aktivita - to je základ pro správný vývoj dítěte. To vše však musí být podpořeno vitamíny a živinami. Specialisté doporučují konzumaci pěti porcí ovoce a zeleniny denně, přičemž jedna z nich může být nahrazena 100% džusem nebo pyré. Neberme tato slova na lehkou váhu, protože zde hovoříme o našich dětech.

Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

Ve školách děti téměř celý den sedí. To je důvod, proč bychom je následně měli více zapojitdo sportovních aktivit, ať už hraní míčových her, běhu, zkrátka jakékoliv aktivity, která přispívá k jejich fyzickému vývoji. To přináší mnoho benefitů nejen pro tělo, ale i duši. „Sport pomáhá dětem rozvíjet jejich pohybové dovednosti, zároveň je i učí spolupracovat, podporuje fairplay postoj, zvyšuje jejich sebevědomí, ale ze všeho nejvíce jim přináší zábavu a radost,“ komentuje endokrinolog a sportovní lékař MUDr. Jozef Martinča.

Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

Přidat džus je vynikající řešení
Experti hovoří o obrovském tlaku, který klademe na naše děti. Očekáváme dokonalou soustředěnost a absolutní výkon, což vyžaduje obrovský energetický vklad, zvláště pokud dítě sportuje pravidelně. Pro dobití energie potřebné pro fyzickou a duševní aktivitu je zásadní pravidelné doplnění vitaminů a živin.

  • „Rodiče, učitelé i trenéři by měli dohlížet na stravu dětí po sportu a motivovat je v tom, aby každý den vybrali správné produkty, které jim dodají hydrataci a spotřebované minerály a vitamíny. Jejich úkolem je také, jít dětem příkladem ve zdravé výživě. 100% džusy a pyré mohou v tomto ohledu rodičům pomoct, protože jsou alternativou čerstvého ovoce a zeleniny,"vysvětluje MUDr. Jozef Martinča, expert kampaně „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“. Pokud si děti osvojí tytonávyky v raném věku, udrží si je i v dospělosti.

Není nic snazšího…
Odborníci Světové zdravotnické organizace (WHO)doporučují 5 porcí ovoce a zeleniny každý den jako součást správné výživy. Jednou z těchto porcí může být 200 ml 100% džusu nebo 100g kapsička pyré.  Výzkum říká, že více než polovina Čechů (56,7%) pije méně než 3 litry džusu týdně. Češi preferují džusy ovocné, pouze 38% populace prohlásilo, že pije džus zeleninový (většinou dospělí). Asi 55% zná pyré jako volně prodejný výrobek .

  • „V současné době máme spoustu možností seberealizace, ať už se jedná o sport, záliby, nebo vzdělání. To samé platí i pro naší stravu. A proto bychom měli vědět, jak si vybrat pro nás to nejlepší. Každý den bychom měli pamatovat na doplnění vitamínů a živin pro naše tělo nepostradatelných, ať už zeleninou a ovocem či některou z dostupných alternativ. 100% džus a pyré jsou pro děti skvělou, praktickou volbou, samozřejmě doplněné vhodnou a pestrou stravou,“ dodává MUDr. Jozef Martinča.
 

foto: KUPS – 25. 01. 2017, 21.29:19

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist