Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Cestujete? Vyplatí se myslet na zdravotní prevenci!

Blíží se období letních dovolených a většina lidí zvažuje, zda se vydá za exotikou, po Evropě, nebo dá přednost tuzemským destinacím. Podle odhadů Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) dosáhne počet cestovatelů v letošním roce téměř 1,2 miliardy.

Za tzv. cestovatelský základ je považováno očkování proti žloutence typu A, případněužití kombinované vakcíny proti virovým hepatitidám A a B, které lze doplnit dalšími vakcínami dle individuálních potřeb cestovatele.

S rozvojem cestovního ruchu a nárůstem turistů a osob cestujících za prací do epidemiologicky rizikových oblastí úzce souvisí i nezbytnost zdravotní přípravy a předcestovního poradenství. Návštěva specializovaného centra cestovní medicíny pomůže nejen identifikovat rizika spojená s cílovou destinací a charakterem plánované cesty, ale především je snížit. Avšak v mnoha případech cestovatelé podceňují tato preventivní opatření, spoléhají na svůj vlastní úsudek či intuici a možnosti konzultace s odborníkem nevyužijí. Vystavují se tak případným zdravotním rizikům, která je mohou zastihnout v průběhu pobytu, ale také po jeho návratu.

Specializovaná pracoviště cestovní medicíny a infekčního lékařství poskytují nejen komplexní poradenství před odjezdem, ale také diagnostiku a léčbu zdravotních obtíží spojených s cestováním.Českým centrem s největšími zkušenostmi v tomto oboru je bezesporu Klinika infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce.

Mimo specializované ordinace, kde odborník poradí se zdravotní prevencí při cestách, může s přípravou na dovolenou pomoct i webová stránka www.bezpecnadovolena.cz.

 

24. 06. 2016, 15.10:16

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist