Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Čeští reprezentanti získali na MS v aerobiku pět zlatých medailí

Eindhoven (23. října 2010) – Pět zlatých medailí získali čeští reprezentanti na mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness, které se konalo v nizozemském Eindhovenu. Svou první zlatou ze světového šampionátu mezi ženami má Denisa Barešová, která po třinácti letech navázala na vítězství Olgy Šípkové. Tituly obhájili Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek v párech, tříčlenné družstvo Radka a Tereza Cihlářovy se Zuzanou Reissovou. Opět zlaté jsou též týmy Scorpions Aerobic Dancers Kladno a Oxygen Příbram. Jediný titul, který Čechům unikl, byl v kategorii mužů. V ní skončil Jan Pochobradský druhý. Každý z vítězů získal od mezinárodní organizace FISAF prémii 700 eur. Druzí brali 500 a třetí 300 eur.

Zlatá Denisa Barešová

„Stále tomu nemohu uvěřit a jsem nesmírně šťastná,“ řekla Denisa Barešová ještě před dekorováním vítězů a doplnila: „Snad mi to dojde, až budu stát na nejvyšším stupni. Ale čeho si skutečně cením, že jsem po Olze Šípkové první žena z Česka, která získala. To znamená hrozně moc. Ale asi bych toho nedosáhla, kdyby tady se mnou nebyla máma a trenérka v jedné osobě.“

Páry a družstva

Veronika Šindelářová a Pavel Sirotek obhájili světový titul podruhé za sebou a získali třetí zlato v řadě. „Získat tento titul bylo nejobtížnější,“ přiznal Sirotek a Šindelářová doplnila: „Jenže my jiný cíl než zlato mít nemůže. Proto jsme rádi, že jsme ho skutečně získali.“ Prémii 700 eur investují zpět do aerobiku. Pro příští sezonu za ně připraví novou hudbu i dresy. Sami se za titul odmění pobytem v maďarských lázních.

Dvojčata Radka a Tereza Cihlářovy si v den svých devatenáctých narozenin samy nadělily nejkrásnější dárek. Zlato ze soutěže tříčlenných týmů, v němž je doplňuje Zuzana Reissová. Nabitá eindhovenská hala jim zazpívala Happy Birthday. „To bylo tak dojemné, že jsme rozbrečely. Jako bychom dnes měly druhé vánoce,“ řekla po závodě Radka a Reissová připustila: „Z psychického hlediska byla obhajoba titulu náročnější, protože jsme netušily, co s námi tato nová situace udělá.“

Stříbrný Pochobradský

Jan Pochobradský odjíždí z Eindhovenu se dvěma stříbry. Druhé bere v páru s Tamarou Jiříkovou. „Jsem spokojen, protože jsem přežil a stav rozbitého kolena si ještě více nezhoršil. Dal jsem do obou sestav vše, co ve mně zůstalo. Zatím do nevyšlo, ale až se dám dohromady, tak příští rok zaútočím na obě zlata,“ uvedl Pochobradský. Jiříková získala svou první medaili na MS. „A mám z ní velkou radost,“ poznamenala.

První místo pro Oxygen Příbram

Při vystoupení českého stepového týmu Oxygen Příbram zaplněné hlediště bouřilo. Všichni rozhodčí ho dali na první místo a bodové hodnocení jen doplnilo absolutní převahu nad světem s plastovými stupínky. „Dosáhli jsme svého cíle, na který jsme celý rok dřeli,“ uvedla za tým Kristýna Vöröšová.

Evropa a "Svět" v roce 2011

Valná hromada mezinárodní federace FISAF rozhodla, že mistrovství Evropy se v příštím roce uskuteční poslední červnový týden v Miláně. Italská kandidatura porazila ruskou. Světový šampionát pořádá v říjnu 2011 Austrálie.

Výsledky MS ve sportovní aerobiku a fitness

Finále - sportovní aerobik – dospělí – ženy-jednotlivci: 1. Denisa Barešová (ČR), 2. Rita Niemiová (Finsko), 2. Kylie Thomasová (Austrálie), … 6. Tamara Jiříková (ČR).
Muži-jednotlivci: 1. Brenton Andreoli (Austrálie), 2. Jan Pochobradský (ČR), 3. Cameron Brown (Austrálie), … 6. Daniel Komarov (ČR).
Páry: 1. Veronika Šindelářová, Pavel Sirotek, 2. Tamara Jiříková, Jan Pochobradský, 3.Emily Danielsová, Brenton Andreoli (Austrálie), 4. Klára Benešová, Filip Hrdlička (ČR).
Tříčlenné týmy: 1. Radka a Tereza Cihlářovy, Zuzana Reissová, 2. Anna Pačesová, Markéta Linhartová, Sabina Horejcová, 3. Vojtěch Ešner, Gabriela Ziková, Jan Novosad (všichni ČR).
Fitness aerobik: 1. ČR - Scorpions Aerobic Dancers Kladno (M. Husáková, G. Husáková, Saidlová, Šmejkalová, Lansdorfová, Schoppelová, Kinzlová, Kadlecová, Koubová), 2. Austrálie – Synergy Fitness, 3. ČR – Fitness Center Hanky Šulcové (Chmelařová, Hrdličková, Čermáková, Jelínková, Kolářová, Pozníčková, Mielniková, Peisarová, Dostálová), 4. ČR – Aerobic Team Veroniky Vrzbové (Novotná, Janoušková, Silová, Klepalová, Vavroňová, Řeháková, Pochylá, Dušková).
Step: 1. ČR – Oxygen Příbram (L. Chlebnová, D. Chlebnová, Kleinbauerová, Vöröšová, Svobodová, Mišjaková, Severová, Drobtíková), 2. Rusko – Grsuog Flamenko, 3. Rusko – Ssuace Samara.

 

text: tisková zpráva Českého svazu aerobiku – 24. 10. 2010, 09.30:12

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist