Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Český svaz aerobiku vstoupil do své 16. závodní sezóny

Poslední víkend v březnu se v Brně konal letošní první závod již šestnácté soutěžní sezóny Českého svazu aerobiku ve sportovním aerobiku a fitness týmech, který zároveň odstartoval nominační boj o místa v české reprezentaci pro rok 2008. Tento závod byl také prověrkou před vrcholným závodem sezóny, mistrovstvím ČR ve sportovním aerobiku a Fisaf fitness týmech “AQUILA AEROBIC & FITNESS OPEN 2008“, které se uskuteční ve dnech 12.-13. dubna ve sportovní hale AC Sparta Praha na Letné.

Generálním partnerem mistrovství republiky je značka Aquila Aqualinea, dodavatel oficiálního nápoje ČSAE a Aquila Aquasense, dodavatel oficiální pleťové kosmetiky. Během víkendu se postupně představí všechny věkové a závodní kategorie. Závodí se v kategoriích sportovní aerobik: ženy, muži, týmy, páry a fitness týmy (6-8členná ilustrační foto: archiv Českého svazu aerobikudružstva): aerobik, step a hip hop ve věkových kategoriích 8-10 let, 11-13 let, 14-16 let a dospělí. V sobotu ráno od 10 hodin zahájí závod semifinálové kolo kategorie dospělých, do nedělního finále se probojuje vždy šest nejlepších z každé kategorie. Dále budou následovat nejlepší závodníci v kategoriích děti /8-10 let/ a kadeti /11-13let/. Semifinále těchto kategorií proběhlo  5.dubna v Havlíčkově Brodě, kde bojovali o postup do finále i závodníci v kategorii juniorů.

V neděli dopoledne bude na programu finále juniorské kategorie a celý program bude vrcholit odpoledním finále kategorie dospělých, kde se představí vicemistr světa v kategorii muži Jan Pochobradský nebo třetí žena světa z loňského roku Denisa Barešová. Neméně zajímavá bude i kategorie týmů, kde bude obhajovat loňský titul tým ve složení H.Babková, M.Zimová a Jan Novosad, kteří získali zlatou medaili na loňském mistrovství světa v Bělehradě. Atraktivní je též kategorie fitness týmů, která bude plně obsazena ve všech kategoriích.  Ti nejlepší z jednotlivých kategorií budou zároveň sbírat body do nominace pro ME a MS, které se bude konat v září v Helsinkách a v prosinci v Moskvě. Finále dospělých můžete sledovat i  v přímém přenosu České televize na sportovním kanálu ČT 4  v neděli 13.dubna od 15,50 – 17,20 hod.

 

06. 04. 2008, 19.21:00

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist