čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

České trio ve složení Andrea Cvachová, Monika Geržová a Kristýna Bernátová poprvé v historii ve finále ME seniorů v gymnastickém aerobiku

Tento víkend se v Rumunsku v Bukurešti konalo sedmé ME v gymnastickém aerobiku pro seniorské a juniorské kategorie.  Přes 360 závodníků z 20 zemí z celé Evropy se představilo ve více než 170 závodních sestavách.  V konkurenci špičkových závodníků z Francie, Ruska, Rumunska , Itálie a dalších, které patří k velmocím v tomto sportovním odvětví, se českým reprezentantkám podařil  obrovský  sportovní úspěch, když se ze 7. místa se známkou přes 19b nominovaly do finále v kategorii trojic.

ME v gymnastickém aerobiku

Za branami finále skončily i takové trojice, jakými jsou mužské rumunské trio Gavriloaie M.,Petruse M.C.a Fratiloiu L., trio Španělska ve kterém závodil Ivan Parejo, který je letošním novopečeným mistrem Evropy v kategorii mužů, trio z Portugalska, Finska a další. V nedělním finálovém kole zacvičily české reprezentantky opět výborně a nakonec obsadily úžasné finálové 8. místo.

Pro Českou republiku je tento výsledek skutečně zatím nejcennějším a doufejme, že je začátkem nových sportovních úspěchů ve špičkové  mezinárodní konkurenci. V seniorské kategorii se zároveň výborně umístila Andrea Cvachová, která skončila na 15. místě hned za Aurelii Joly z FRA. Se stejnou známkou se umístila hned za Andreou i Monika Geržová z ASC Zlín- obě české závodnice se tak zařadily do první poloviny startovního pole. Gratulujeme!

V juniorské kategorii Českou republiku reprezentovala liberecká trojice ve složení Adéla Procházková, Markéta Pilnáčková a Tereza Šoltysová, které byla bohužel v kvalifikaci udělena rozhodčími srážka za neuznanou skupinu prvků a tak jejich výkon stačil pouze na 16. místo. V kategorii jednotlivkyň se nejlépe z ČR umístila Julie Ondová z ASC Zlín, která obsadila 20. místo a Adéla Procházková ze Sport Aerobic Liberec pak skončila těsně za ní na 21. místě.

Celé české výpravě patří ještě jednou velká gratulace a v příštím roce se můžeme těšit na další úspěchy na MS 2012, které se bude konat v květnu v Bulharsku.

Trenérky Helena Niklová a Barbora Svatošová.

text: Trenérky Helena Niklová a Barbora Svatošová., foto: archiv – 15. 11. 2011, 21.44:10