Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Česká reprezentace juniorů a kadetů úspěšně postupuje do semifinále

02.jpg

Od středečního (22. 10.) rána do sobotního (25. 10.) večera se předvede více než 1200 závodníků se svými choreografiemi ve sportovním aerobiku, fitness týmech a hip hop. Organizace FISAF Interantional pořádá mistrovství v ČR již podruhé, minule to bylo v roce 2003 v Kongresovém centru Praha.

Čerstvá mistryně ČR Tereza Tydlitátová z pražského klubu Corridoor bude usilovat o prvenství v ženské single kategorii. Stejně tak team z Aerobic Dancers Kladno má nejvyšší ambice. „Naše holky budou bojovat ve své nejobsazenější kategorii aerobic teamů o páté zlato v řadě. Jsme na tom výborně, holky jsou připravené, nemají žádné zdravotní problémy. Příprava na MS byla intenzivní, hlavně jsme nepodcenili kondiční trénink. Choreografii máme nacvičenou perfektně, ta se jen dolaďovala,“ prozradila trenérka Aerobic Dancers Kladno Lenka Procházková.  

Po prvních kolech středečního klání juniorů a kadetů všichni z české reprezentace uspěli a postupují do semifinále. Sítem rozhodčích neprošly pouze zástupkyně Švýcarska, Jihoafrické republiky a Itálie. Rozhodčí jsou tradičně rozděleni do dvou panelů: sportovní aerobik, v němž je na pozici hlavního rozhodčí Tanya Houpt z Nového Zélandu hodnotí týmy, páry, ženy a muže. Panel fitness, jemuž předsedá v roli hlavního rozhodčího Tine Ceusters z Belgie, hodnotí stepy, aerobik a fitness 5.  

Během MS proběhne několik konferencí a panelových diskusí mezinárodní organizace FISAF. Prezidentka Jana Havrdová bude například řešit agendu mezinárodní organizace a nominace pořadatelů mezinárodních soutěží v příštích letech. „Mezi významné hosty patří francouzský vicepresident z Regionální rady komise pro sport regionu Martinik. Ten se osobně angažuje při přípravě příštího světového šampionátu, protože Francie je pořadatelem. A závodníci se mají na co těšit, protože se dějištěm stane francouzský ostrov Martinik v Karibiku,“ prozradila plány mezinárodní organizace Fisaf International prezidentka Jana Havrdová. 

 

22. 10. 2014, 19.23:52

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist