Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Češi vezou z Austrálie tři tituly mistrů světa!

Gold Coast, 22. října 2011 – Tři zlaté, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile vybojovala česká reprezentace v konkurenci dvanácti zemí na australském FISAF World Fitness and Hip Hop Championship 2011. Čerstvými mistryněmi světa jsou týmy Aerobic Dancers Kladno, OxyFan a trio z FC Báry a Hanky Šulcové.

Poslední den šampionátu u protinožců byla na programu nejsledovanější kategorie seniorů, ve které vybojovali reprezentanti české republiky sedm medailí.

Aerobic Dancers Kladno

Česko doslova ovládlo fitness aerobic, kde v obou kategoriích získalo dohromady čtyři medaile. V aerobicu excelovaly Aerobic Dancers Kladno, které skončily před stříbrným týmem z Fitness Centra Báry a Hanky Šulcových. „Po třetím místě na Evropě jsme hrozně šťastné, že se nám podařilo obhájit loňské zlato. Nebylo to jednoduché, bojovaly jsme s domácími Australankami, Ruskami i dvěma týmy z Čech,“ řekla po finále trenérka a zároveň jedna ze závodnic Magdalena Husáková.

OxyFan

Ve stepech nenašel v Austrálii přemožitele suverénní OxyFan, který navázal na zlato z domácího Mistrovství ČR i z evropského šampionátu. Tým tvoří čtyři děvčata z havlíčkobrodského SRC Fanatic a čtveřice dívek z Oxygenu Příbram. „S tréninky to bylo složité, protože jsme museli dojíždět. Ukázali jsme však, že když se chce, jde to zvládnout,“ dodala k úspěchu Adéla Ježková. Bronzové medaile si na krk v kategorii stepů pověsil tým Sport Academy Kladno.

Jan Pochobradský, obhájce loňského stříbra se z Austrálie vrací bez medaile. Ve finále skončil na nepopulární čtvrté příčce, kterou završil svou závodní kariéru. „Plánuju se tomu sportu věnovat i nadále, odcházím do Švýcarska, kde budu trénovat,“ odhalil své budoucí plány. Medaili nakonec nezískala ani vloni zlatá Denisa Barešová, která se musela spokojit s pátým místem. „Je to pro mě velké zklamání, protože si myslím, že je to tady pro Čechy hodně neobjektivní. Sama se sebou jsem spokojená. Ta první dvě kola byla taková testující, protože jsme na mezinárodních závodech, kde závodní plocha neodpovídá nějakým standardům. Myslím, že jsem nebyla jediná, komu nevyhovovala. Do finále jsem ale dala vše a zajela jsem ho, jak jsem nejlépe mohla,“ shrnula své pocity dvaadvacetiletá česká závodnice.

V párech se nepodařilo obhájit čtvrté zlato v řadě Veronice Šindelářové a Pavlu Sirotkovi, kteří skončili třetí. „Pocity máme dost smíšené, nesouhlasíme s výsledkem, ale teď s tím asi už nic nenaděláme,“ řekli po vyhlášení viditelně zklamaní čeští reprezentanti. 

Fitness Centrum Báry a Hanky Šulcové

O poznání více důvodů k radosti mělo trio z Fitness Centra Báry a Hanky Šulcové, které v týmech vystoupalo na samý vrchol. „Pocity jsou nepopsatelné, máme obrovskou radost. Byla tu skvělá atmosféra, takže jsme si finále opravdu užili,“ shrnuly své bezprostřední pocity čerstvé mistryně světa. Stříbro pak braly holky z Aerobic Junior Clubu Ivy Mrňákové z Ústí nad Labem.

Českou republiku reprezentovala na jižní polokouli i dvojice rozhodčích Jana Hájková a Taťána Šotková. „České týmy se na letošním Mistrovství světa ukázali v dobrém světle, trošku problém je, že domácí Australané se v některých kategoriích ukázali v ještě lepší formě. I tak si ale myslím, že naše reprezentace může být spokojená,“ udělala poslední tečku za letošním šampionátem Jana Hájková.

 

text: tisková zpráva – 23. 10. 2011, 10.21:46

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist