Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Bílá je dobrá aneb Sacre Coeur patřila jogínům

Sacre Coeur patřila jogínům

Sobota 28. září se nesla ve znamení nejen oslav všech Václavů a Dne české státnosti, ale také jedinečné jógové akce LIVE IN THE SUNSHINE. Organizátorem bylo Energy studio Vaška Krejčíka a kanadská značka sportovního a lifestylového oblečení LOLË. Vše proběhlo v místě s neuvěřitelnou atmosférou a energií, v pražské kapli Sacre Coeur.

Každý, kdo rád praktikuje jógu a sleduje její trendy, nemohl akci LIVE IN THE SUNSHINE přehlédnout. Obrázek, kde byla na jedné půlce žlutá barva a na té druhé nádherný honosný sál lidí oblečených v panensky bílé barvě a praktikujících jógu na žlutých podložkách, přinejmenším zaujal. Proto jsme v sobotu skoro nemohli dospat. Tak moc jsme se těšili na akci našeho oblíbeného Energy studia v čele se zkušeným Vaškem Krejčíkem a LÖLE, jednou z nejkvalitnějších značek oblečení na sport a volný čas.

Sacre Coeur patřila jogínům

Když jsme dorazili do odsvěcené kaple Sacre Coeur, převlékli jsme se a vybrali si jednu se 100 rozložených žlutých podložek. Pak jsme si už jenom vychutnávali ojedinělou atmosféru a s napětím čekali, kdy už to propukne. 

Lehce po desáté začali Vašek Krejčík a Jakub Šamberger vést svou lekci. Nálada byla uvolněná. Kluci jsou pohodáři, což čišelo i z jejich přirozeného projevu. Začal Vašek v sedě, navazoval Jakub a poté se ještě párkrát vystřídali: „A teď zaujměte pozici vašeho stromu, stromku, stromečku, keříku, křoví, keře…“ Víc už k jejich lekci podle mě není třeba psát. Snad už jenom hravost, lehkost, klid a energie. Celou praxi jsme propluli, ani nevíme jak. 

Po krátké pauze následovalo silné ženské trio – Katka Bílková, Simona Josefová a Karolína ŠtrausIdris. Jejich praxe byla úžasná, ale především Katka a Simona nám daly docela do těla. Kluci na nás byli o trochu hodnější.  Za všechno musím zmínit tuto pasáž z praxe Katky:

A teď si odpočinete. Běžte na předloktí, ale zůstaňte v prkně. Nepokládejte kolena, držte prkno. Chtěla jsem totiž říct, že odpočívat budou zápěstí, vy ještě ne…“ Někdy to teda bylo fyzicky náročnější, ale všechno samozřejmě báječně plynulo na vlně našeho dechu. Karolína s námi udělala pár pozic z jinové jógy, kde jsme zůstali vždycky několik minut. A to je vždycky výzva – nic nehodnotit, užívat si přítomnost, všechno uvolnit a nechat zkrátka plynout. 

Sacre Coeur patřila jogínům

Šavasánou nás provedla Katka. Pak si slovo převzal zase Vašek. Posadil nás a v tu chvíli začala „nostalgická“ meditace za tónů neskutečně silné melodie naší klasiky, Smetanovy Vltavy. Nedovedu si představit stylovější zakončení příjemného tříhodinového plynutí. Odměnou pro všechny zúčastněné byla nejen žlutá ikonická podložka LOLË, ale především nepopsatelná energie, která se linula celou kaplí.

Šárka Podlenová

Poznámka redakce: Pokud kliknete na fotografii úplně nahoře. A pak ještě jednou, můžete se detailně podívat na všechny šťastné tváře. 

 

text: Šárka Podlenová, foto: archiv Vaška Krejčíka – 30. 09. 2019, 20.32:29

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist