Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Bikram jóga

Bikram jóga se cvičí ve speciálních devadesátiminutových lekcích, které se skládají z 26 poloh a dvou dýchacích cvičení. Specialitou je, že se cvičí  v sále vyhřátém  na 42 °C. Cvičení je prý vhodné pro každého bez ohledu na stupeň pokročilosti, věk či méně vážné zdravotní kontraindikace.

Zakladatelem Bikram jógy je Bikram Chodhury, světově uznávaný učitel, který studoval jógu od svých čtyř let a ve 12-ti letech se stal národním šampionem Indie a tento titul 3x obhájil. V dospělosti spojil Bikram své znalosti východního učení s tříletou spoluprací s lékaři a vědci z Univerzitní nemocnice v Tokiu a vytvořil svůj vlastní systém poloh. V roce 1971 tuto svou metodu na pozvání Americké Lékařské Asociace přinesl do Spojených států a o dva roky později založil v Beverly Hills svou první školu  ”Yoga College of India”.

Na celém světě je  okolo 800 škol Bikram jógy  a na cvičení nedají dopustit takové hvězdy jako třeba Madonna, Rachel Welch, Brook Shields, Cameron Diaz, Kareem Abdul-Jabbar, David Duchovny a z našich osobností třeba  Lucie Králová.

Proč se praktikuje v teple? Cvičení  hatha jógy v teple je jedním z klíčů k úspěchu celého metody, protože cviky jógy v chladném prostředí mohou tělu velmi uškodit. Je totiž důležité si uvědomit, že cvičením jógy se mění struktura lidského těla. Ostatně nebezpečí úrazu při sportu v chladných prostorech platí pro všechny sportovní disciplíny obecně.

Účinky: Pročištění lymfatického systému, posílení imunitního systému, zvýšení kapacity plic a pružnosti páteře, posílení srdeční činnosti a kostí, zlepšení krevního oběhu, zpomalení příznaků stárnutí – to jsou jen některé pozitivní účinky. Pravidelným cvičením  dochází také skrze pocení k detoxikaci organismu, teplo otevírá póry a čistí tak pleť. Nutno podotknout, že teplo stimuluje i spalování tuků.   Nikdo však nesmí čekat zázraky do týdne. Chce to vytrvalost jako u každého cvičení.

Před půldruhým rokem bylo otevřeno první české studio Bikram jógy v Praze. Za tu dobu svého působení si získalo velké množství příznivců, kteří tu ztratili mnohé kilogramy ze své váhy, vylepšili si zdravotní stav.

foto: BIKRAM YOGA PRAGUE tým, www.bikramyoga.cz

 

foto: www.bikramyoga.cz – 01. 05. 2008, 18.07:17

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist