Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Bez cestovního pojištění vyráží do zahraničí až každý sedmý Čech, jedná se však o nebezpečný hazard

Komerční cestovní pojištění dnes nabízí snad každá pojišťovna v České republice. I přes jeho dostupnost se stále najdou tací, kteří se spoléhají jen na Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ten ale zdaleka nekryje všechny léčebné výlohy.

Přestože nám členství v Evropské poskytuje nespočet výhod a záruku lékařské pomoci, spoléhat se na Evropský průkaz zdravotní pojištění nelze. Ten sice dokazuje, že jste zdravotně pojištěni v zemi EU, pravidla krytí léčebných výloh však mají jeden háček. V zemích, kde je průkaz uznán, je s ošetřovaným pacientem nakládáno stejně jako s občanem dané země. V případě, že si místní za léky, pobyt v nemocnici či ošetření na některých klinikách připlácejí, připlatit si budete muset i vy. Navíc, dle dostupných údajů je spoluúčast v některých zemích opravdu vysoká a částka za léčebné výlohy se může vyšplhat na několik tisíc korun. A to se bavíme pouze o jednoduchých zákrocích či nákupu v lékárně.

V případě, že byste s Evropským průkazem hledali ošetření v soukromém zdravotnickém zařízení, po návratu do České republiky máte nárok na úhradu nákladů pouze do výše českých cen a jen pokud šlo o péči, která je v naší zemi hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Dovedete si tedy snadno představit, na kolik vás například akutní návštěva u zubaře v zahraničí může vyjít. Komerční cestovní pojištění je nezbytnou součástí cest do zahraničí. Jak jej ale vybrat?

Cestovní pojištění je v dnešní době nabízeno snad každou pojišťovnou – srovnání viz  srovnávací portál Top-Pojištění.cz, který spolupracuje až s devatenácti pojišťovnami.

 

24. 06. 2016, 15.15:17

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist