čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Barbora Svatošová a Helena Niklová: Sport Aerobic Liberec získal na mezinárodním mistrovství ČR celkem 7 zlatých medailí!

Barbora Svatošová a Helena Niklová: Sport Aerobic Liberec získal na mezinárodním Mistrovství ČR celkem 7 zlatých medailí!

Ve dnech 10.-13.3. se ve Zlíně ve sportovní hale Novesta konal jubilejní 10.ročník prestižní mezinárodní soutěže v gymnastickém aerobiku s názvem 10th Czech Aerobic Open 2016. Soutěže se zúčastnilo 444 závodníků z 11 zemí- AUT, BLR,CZE, HUN, CHN,ITA , LAT,ROU,RUS, SVK,UKR!

Liberecký sportovní oddíl ze Sport centra v Pavlovicích a Aerobic centra na sídlišti Kunratická zde velmi úspěšně reprezentovalo pod vedením trenérek Heleny Niklové, Barbory Svatošové, Kristýny Bernátové, Šárky Douskové, Kateřiny a Nikoly Wernerových celkem 48 závodnic, kterým se v obrovské konkurenci podařilo vybojovat na MČR 14 medailí a v mezinárodním finále ještě 4 další cenné kovy. Celkem si domů odvezly 7 zlatých, 4 stříbrné a 6 bronzových! Gratulujeme.

Na Mistrovství ČR  v kategorii jednotlivkyň dospělých obsadila Kristýna Bernátová  2.pozici a stala se tak pro letošní rok opět vicemistryní ČR. Do mezinárodního finále postupovala ze  4.místa a toto umístění zůstalo bohužel i ve finále a tak jí bronzová medaile utekla se známkou 19,800b o pouhých 15setin bodu za Anitou Lamošovou ze SVK. První místo obsadila Renjie Zhou z CHN a druhá byla Monika Geržová z ASC Zlín. Kristýna také obhájila svou nominaci na MS 2016, které se bude konat v červnu v KOR. Příjemným překvapením bylo na MČR 3.místo pro další libereckou závodnici Terezu Kočovou, která se po delší pauze opět vrátila na soutěžní plochu a velice se jí zadařilo. Obě seniorské závodnice spolu soutěžily také v kategorii trojic, kde jejich tým doplnila Šárka Dousková a v tomto složení obsadily 1.místo získaly na MČR zlatou medaili! V mezinárodním poli skončily čtvrté. 1.UKR, 2.CHN, 3.ITA

V juniorské kategorii jsme měli hned několik želízek v ohni. V kategorii jednotlivkyň se na MČR na 3.místě umístila, bronzovou medaili získala a postup do finále vybojovala Aneta Chlumská a hned za ní na 4.místě byla další liberecká závodnice Veronika Smetaníková, která je v této věkové kategorii teprve prvním rokem a hned se jí podařilo v rámci MČR takto vysoko umístit. Aneta pak ve finále předvedla ještě o něco lepší sportovní výkon a se známkou 18.700b obsadila v mezinárodní konkurenci 25 soutěžících společně se závodnicí z RUS Alinou Chernyshovou  5.místo. V kategorii trojic se podařil skvělý sportovní výsledek triu ve složení Aneta Chlumská, Veronika Smetaníková a Markéta Fléglová, které získaly v mezinárodní konkurenci stříbro a v ČR zlato! Ziskem známky 18,600b a tímto umístěním také potvrdily nominaci na MS! Zlatá na MČR a bronzová v mezinárodní soutěži byla také skupina gymnastického aerobiku složená z předcházejícího tria a doplněná o Barboru Dvořákovou a Barboru Mazánkovou.

Další pro Liberec určitě nejúspěšnější kategorií byla kategorie starších žákyň, kde Sport Aerobic Liberec získal celkem 4 tituly Mistryň ČR! Mezi jednotlivkyněmi si titul Mistryně ČR vybojovala Simona Vykoukalová, která titul obhajovala již z loňského roku. Na 3.místě se umístila další liberecká závodnice Sabina Drapáková, také obhájkyně loňského titulu. A za zmínku stojí i krásné 4.místo pro Markétu Kosejkovou. Všechna tato tři děvčata si společně v kategorii trojic vybojovala opět titul Mistryň ČR, který získávají již třetím rokem za sebou! V silné mezinárodní konkurenci 20 týmů, postupovaly do finále z 2.místa, když nestačily pouze na trio z ROU, ve finále pak ale bohužel neměly uznané všechny prvky obtížnosti a byly tak nakonec až šesté. Nicméně si tímto závodem také vybojovaly nominaci na letošní MS! Zlatou medaili získaly na MČR také v kategorii skupin, kde tuto trojici doplnily hostující závodnice z TJ Sokol Kampa Praha Anita Rotheová a Kateřina Brožová. Tato skupina si v mezinárodním finále vybojovala bronz. 1.HUN a 2.ITA. Velikánským úspěchem byl zisk titulu Mistryň ČR v kategorii dance aerobiku a také stříbrná medaile z mezinárodního finále pro tým ve složení Sabina Drapáková, Simona Vykoukalová, Markéta Kosejková, Sabina Vykoukalová, Anna Bui, Kateřina Paulíková, Anna Stejskalová a Eliška Wollmannová.

V kategorii mladších žákyň se na 3.místěumístily  a bronzovou medaili získaly závodnice Zuzana Bajerová, Viktorka Lesáková, Natálie Bornová, Lucie Rajtrová, Sára Šplíchalová, Lucie Kareisová a Sabina Gajancová.

Všem závodnicím děkujeme za jejich výkony, gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů. Rodičům, Statutárnímu městu Liberec , Libereckému kraji a sponzorům  děkujeme za celoroční podporu.