Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Bára Ptáčková Šulcová: O aerobiku a Vánocích!

Nejúspěšnější klub aerobiku: Fitness Center Báry a Hanky Šulcové

S Bárou Šulcovou Ptáčkovou se znám pěknou řádku let. Jejích fotek naleznete na www.aerobic.cz spousta. Bohužel jen málokdy se dostaneme k pořádnému rozhovoru. Malou a rychlou ochutnávku jsme vytvořily nyní a věřím, že v příštím roce se do toho ponoříme více.

Co pro tebe znamená nejvyšší ocenění v soutěži TopTen a co za tím vším stoji?

Ocenění v žebříčku Top Ten je pro mě nejcennějším výsledkem za celý rok. Nejedná se o soutěž jednoho šampionátu, ale jde o celkové, kontinuální umisťování všech závodníků ve všech výkonnostní třídách na všech závodech v ČR. Je to krásné a prestižní ocenění naší trenérské celoroční dřiny.  Našemu klubu se podařilo uspět již pošesté. V roce 2007 jsme byli tzv. Skokanem roku a získali 4. místo a od roku 2008, tedy v tuto chvíli již pátým rokem s velkým náskokem vedeme žebříček českých klubů. Jak těžké je obhajovat první příčku rok co rok v tak nabité konkurenci, která na české závodním poli panuje, to si asi umí každý představit. Jsem na náš pátý titul v řadě ohromně hrdá, moc si toho vážím a pokorně doufám, že se nám bude dařit i nadále!
Za tímto úspěchem i všemi dalšími dílčími úspěchy stojí hlavně v první řadě velká láska k tomuto sportu a k dětem, které za nás závodí, dlouhá léta praxe a nepředstavitelné množství času (koncepčně vedené tréninky, školení, vymýšlení choreografií, výběr hudby, stříhání hudby, nákresy dresů, zkoušky dresů, soustředění, tisíce administrativy).

Jak se připravuješ na Vánoce a jaké rodinné tradice dodržuješ?

Popravdě řečeno, zrovna tyto Vánoce nijak zvlášť neprožívám. Přijde mi, že je tento rok na všechno tak nějak méně času…ale rozhodně udělám velký vánoční úklid..ten musí být! Přeci jen už nejsem ve věku dítěte a děti ještě nemám, proto Vánoce pro mě zatím nemají ten „hlavní rozměr“ – rozzářené dětské oči a ten neuvěřitelně sladký výraz ve tváři, když vidí dárečky pod stromečkem. Přesto se těším na štědrovečerní večeři, budu mít totiž jako obvykle hned dvě. S manželem máme již 7 let společného Ježíška 23.12. a 24.12. navečer jezdíme každý na druhou štědrovečerní večeři ke svým rodinám. Navíc se musím pochválit, dělám výborný bramborový salát, takže se moc těším, až si ho i s řízečkem dám! Jinak tradice zatím moc nedodržujeme, 24.12. chodíme k Vltavě na svařáček a poté krmit labutě a druhá tradice je každoroční maxi vychlazené šampíčko, které vypijeme s mojí maminkou. Kolikrát nejednom jedno. No a moje maminka má jako hlavní tradici na každé Vánoce vidět všechny staré české pohádky (Tři oříšky pro Popelku, Pyšnou princeznu, Princeznu se zlatou hvězdou na čele apod.)!

A na závěr rada pro ty, kteří  chtějí od Nového roku začít hubnout …

Rada je nečekat, neodkládat a začít opravdu hned od Nového roku! Držím všem palce! Přeji krásné a klidné Vánoce a opravdu jen to NEJ do roku 2013!

 

foto: archiv BŠ – 19. 12. 2012, 11.46:26

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist