Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Avon proti domácímu násilí

Adriana Sklenaříková Karembeu Adriana Sklenaříková Karembeu Adriana Sklenaříková Karembeu
Daniela Peštová Daniela Peštová Daniela Peštová

Společnost AVON Cosmetics spouští v České republice a na Slovensku nový charitativní projekt „AVON proti domácímu násilí“ s hlavním cílem – zlepšit informovanost o problematice domácího násilí páchaného na ženách.

Společnost AVON Cosmetics se na celém světě věnuje nejen péči o krásu, ale bojuje i za zlepšení postavení žen ve společnosti, jejich zdraví a podmínek jejich života. V zemích, kde působí, se AVON zapojuje do různých charitativních projektů. V České republice už jedenáctým rokem pomáhá v prevenci proti rakovině prsu svým charitativním projektem AVON proti rakovině prsu. Tento rok se společnost AVON rozhodla rozšířit své charitativní aktivity ve střední a východní Evropě. Otevírá společensky citlivé a současně mimořádně závažné téma domácího násilí páchaného na ženách.

„Nový charitativní projekt, AVON PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ, vznikl, aby ukázal mnoha ženám cestu z těžké životní situace. Tímto způsobem chce společnost AVON nadále zlepšovat postavení žen ve společnosti a přispět ke zlepšení informovanosti o problematice domácího násilí páchaného na ženách,“ uvádí Michal Borec, ředitel pro PR a reklamu ČR/SR společnosti AVON. „AVON považuje za potřebné upozornit na tento fakt a pozitivně využít své postavení ve prospěch tisíců žen v naší zemi. Chce se ženami o domácím násilí hovořit a vysvětlit jim, že i za takto složitých okolností mají možnost volby.“

Ambasadorky projektu
AVON oslovil na spolupráci na novém projektu dvě světoznámé modelky – Danielu Peštovou a Adrianu Sklenaříkovou-Karembeu. Staly se tak ambasadorkami projektu pro Českou a Slovenskou republiku a pomohou naplnit cíle projektu. „Jako ambasadorka projektu bych byla ráda, kdyby se mým prostřednictvím o tomto vážném problému dozvědělo co nejvíce lidí,“ uvádí Daniela a Adriana dodává – „Domácí násilí je problém, který skutečně existuje, je velmi vážný a nedostatečně se o něm mluví. Je třeba proti tomu bojovat.“

Partnerem projektu v ČR se stal Acorus, občanské sdružení, které provozuje Psychosociální centrum Acorus, poskytující osobám ohroženým domácím násilím pomoc v překonávání nepříznivé sociální situace. Pomoc je poskytovaná prostřednictvím služeb azylový dům, odborné sociální poradenství a krizová pomoc.
www.acorus.cz

Náramek odhodlání
Součástí projektu je i získávání finančních prostředků na podporu konkrétních projektů orientovaných na boj proti domácímu násilí v České Republice prodejem speciálního symbolu – Náramku „Odhodlání“. Náramek „Odhodlání“ bude v prodeji od konce září 2008 (kampaň 14/2008). Je vyroben z elastického materiálu univerzální velikosti a jeho prodejní cena je 100,- CZK.

www.avonprotidomacimunasili.cz
Nová webová stránka poskytne základní informace o projektu AVON PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ, důležité rady odborníků, ale i zkušenosti žen, které tento problém zažily na vlastní kůži. Bude jakýmsi útočištěm a jedním z prvních možných kontaktů při hledání pomoci v této složité životní situaci.

 

 

10. 09. 2008, 21.47:50

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist