Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

Atopie patří k nejrozšířenějším kožním chorobám civilizačního rázu

Jen v České republice je na atopii  léčeno 0,8 milionu pacientů, přičemž počet nových případů podle statistik Státního zdravotního ústavu stále narůstá. Hlavní, klasická léčba pomocí kortikoidů k zevnímu užití není pro řadu nežádoucích účinků z dlouhodobého hlediska vhodná. Slouží pouze ke zmírnění akutních zánětlivých projevů. Vyplatí se tedy vyzkoušet i jiné, alternativní způsoby řešení, mezi které patří přírodní detoxikační medicína.

Atopický ekzém patří k chronickým zánětlivým onemocněním kůže alergického původu. Projevuje se nadměrnou suchostí a svědivostí pokožky. První příznaky se mohou objevit v raném dětství – často už v kojeneckém věku. Má dlouhodobý průběh s opakovanými novými záněty, jedná se tedy o nepříjemné onemocnění omezující běžný život. Podle dostupných zdrojů trpí touto chronickou formou kožního zánětu necelá desetina obyvatel České republiky, přičemž toto číslo je pouze orientační. Reálný počet atopiků je vyšší, neboť řada lidí si své problémy neuvědomuje a má tendenci je přecházet. „Atopický ekzém se vyskytuje především v průmyslově vyspělých zemích, kde postihuje kolem 20 % dětí a 10 % dospělých. Při prvních projevech v raném dětství většinou tyto problémy přetrvávají do dospělosti,“ uvádí Mgr. Marie Vilánková.

Velkou roli při vzniku atopie hrají rodinné dispozice. Jakkoliv je však genetika neopominutelným faktorem, neměla by být současně označována za výhradně jedinou příčinu obtíží. Naopak, stále častěji bývají na vině nejrůznější druhy cizorodých toxinů, zaplavující organismus a bránící ve správném fungování imunitního systému a vylučovacích mechanismů. Rozeznáváme mnoho typů toxické zátěže, a tak existuje velká variabilita symptomů a nemocí. „Vrazí-li“ se toxiny do kůže, výsledkem bývají právě chronické záněty, alergie a ekzémy. Jako podpůrná kúra ke klasickým léčebným metodám výborně slouží některé doplňky stravy na bázi rostlinných výluhů. Pomáhají posilovat imunitu a schopnost lépe se vyrovnávat s alergeny, jež jsou součástí našeho životního prostředí.

„Celostní informační medicína Joalis nabízí řešení chronických potíží, které ta klasická neumí vyřešit, pouze potlačit. Jednotlivé čistě přírodní preparáty se používají na očistu vnitřního prostředí od jednotlivých toxinů a fungují na principu řízené vnitřní detoxikace. Každému je doporučena po konzultaci s odborníkem a vyšetření na přístroji sada preparátů pro pravidelné měsíční užívání, po němž následuje zhodnocení aktuálního zdravotního stavu a případné prodloužení či upravení léčby,“ vysvětluje Marika Kocurová, marketingová ředitelka výrobce rostlinných preparátů Joalis. A co doporučuje přímo pro atopiky? „Klíčová je správná funkce lymfatického systému. Ten jako jediný dokáže přes lymfu odplavit toxiny z kůže a tkání. Pro detoxikaci lymfatického systému je přímo určený přípravek Lymfatex,“ dodává Kocurová.

 

22. 03. 2016, 17.40:03

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist