RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

AQUILA AEROBIC 2009

O víkendu proběhla vrcholná soutěž Českého svazu aerobiku/FISAF.CZ – Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku, fitness teamech a FISAF Hip Hop. Ve dnech 26.-27.9. 2009 proběhlo semifinále ve sportovní hale Gymnázia v Sedlčanech.

O postup do finále v kategoriích děti, kadeti a junioři se soutěže celkem zúčastnilo 744 závodníků . Celý průběh soutěže shlédlo ve dvou dnech téměř 1000 diváků . Spolupořadatelem soutěže byl domácí klub Studio Dvojka Sedlčany. Ve všech kategoriích postupovalo vždy 6 nejlepších závodníků a družstev v daných věkových a soutěžních kategorií. Semifinále kategorie dospělých a všech kategorii FISAF Hip Hop proběhlo ve sportovní hale Aréna Sparta Praha , na Podvinném mlýně. Tohoto semifinále se zúčastnilo celkem 220 závodníků. Do nedělního finále postoupilo opět 6 nejlepších závodníků v každé kategorii.

V sobotu 3. října odpoledne proběhlo finále kategorie děti 8-10 let a kadeti 11-13 let. V téměř zaplněné hale bojovali nejlepší závodníci o tituly mistrů České republiky a o nominaci na světový pohár kadetů, který se uskuteční při konání MS 2009 na Martiniku.  V kategorii 8-10 let teamy zvítězily Tereza Kudláčková, Eliška Rychtecká a Adriana Kanellu z Aerobic Junior Clubu I.M. z Ústí nad Labem. Ve fitness teamech to byl team TJ Sokol Chuchle Aerobic Team Veroniky Vrzbové. Na stepech byl nejlepší team Aerobik Klubu P. Radičové.

Kadeti, tedy věková kategorie 11-13 let, již soutěžili ve všech kategoriích sportovního aerobiku, fitness teamů i FISAF Hip Hop. Mezi ženami byla nakonec nejlepší Kristýna Zahradníčková z Fitness Studia Louny, mezi muži Jan Málek z Juniorské školy aerobiku DOMYNO Ivy Farářové. Z párů se nejlépe dařilo Kristýně Loušové a Tomáši Posekanému, dalším reprezentantům Fitness Studia Louny. Tříčlenné teamy vyhrály Tereza Kallasová, Klára Okřinová a Tereza Vondrová z Aerobik Centra Brno.

V neděli  4.října se soutěžilo v kategorii hip hop a proběhlo finále soutěže juniorů. Mezi ženami se nejlépe dařilo Karolíně Svobodové z Juniorské školy aerobiku DOMYNO Ivy Farářové. Soutěž mužů vyhrál Robert Černý z ČASPV Kladno. Nejlepším juniorským párem je Klára Benešová a Filip Hrdlička u Fitness Studia Louny, odkud je i vítězný team Barbora Šišáková, Michaela Parmová a Monika Vernerová.

Za přítomnosti České televize vyvrcholilo v neděli odpoledne finále kategorie dospělých, které také rozhodlo o přímé nominaci vítězů na Mistrovství světa 2009, které se koná v prosinci na Martiniku. Kategorii mužů již tradičně vyhrál Jan Pochobradský z Fitness clubu Olgy Šípkové Corridoor teamu Jakuba Strakoše, mezi ženami zvítězila Denisa Barešová z Aerobik Studia Čelákovice, nejlepší pár je Pavel Sirotek a Veronika Šindelářová z Juniorské školy aerobiku DOMYNO Ivy Farářové a team je z nejúspěšnějšího teamu letošního republikového šampionátu Fitness centra Hanky Šulcové – Zuzana Reissová a Tereza a Radka Cihlářovi. Všichni tito závodníci mají na svém kontě také zlaté medaile z letošního evropského šampionátu ve španělském Blanes.

Ve velmi dobře obsazené kategorii fitness teamů se nejlépe umístily členky teamu Fitness centra Hanky Šulcové, v kategorii step pak Oxygen Příbram. V novém kabátě se letos představila soutěž kategorie Hip Hop. Pod názvem FISAF Hip Hop se pod přísným dohledem nového panelu rozhodčích složeného z nejlepších českých tanečnic a choreografek utkaly teamy všech věkových kategorii. Prestižní seniorskou soutěž nakonec vyhrála taneční skupina TJ Slavoj Litoměřice FUNKY DANGERS.

V průběhu finálových bojů se vrcholné soutěže zúčastnilo celkem 964 závodníků a prodáno bylo 1026 vstupenek pro diváky. Internetové vysílání všech finálových bojů shlédlo téměř 12 tis. diváků. Záznam soutěže ve vysílání České televize bude možné shlédnout v sobotu 10. října v 15,20 hod. na programu ČT 4, následně pak v několika reprízách..

text: J.Literová- ředitelka soutěže a Jana Havrdová – manažerka reprezentace , foto: Český svaz aerobiku – 08. 10. 2009, 07.46:09