Aerobic Casopisek.czVyletiky.czFitcentra.czAerobic.cz

čtenář nepřihlášen   přihlásit se   registrovat se   informace

RSS článků   RSS akcí

Vlastní vyhledávání

Články - archiv

AerobicMania SUN Day „kolem dokola“

06.jpg

Srpnová AerobicMania SUN Day je už stálicí mého diáře. Je to jedna z mála aerobikových akcí, které se během prázdnin konají - nepočítám-li nepřeberné množství cvičebních a sportovních dovolených, které nám tenhle deficit patřičně „zalepí“.

Co naplat, čas od času stojí za to i v létě zalézt před sluníčkem do tělocvičny a pořádně si to užít! Takže díky, Romane (pozn. Roman Ondrášek – organizátor celé akce), že na nás - skalní nadšence „hopkání“ (pozn. dovolím si převzít tenhle elegantní výraz mého kamaráda a skvělého lektora Jardy Vobra) myslíš!!!

Brněnský SUN Day je pomyslným předělem, kterým se prázdniny přehoupnou do své druhé poloviny a zároveň předzvěstí blížícího se podzimu a velkého AerobicMania kongresu. Pro ty, co se na brněnský Kampus chystají v říjnu třeba poprvé, nebo ještě váhají, je tahle príma akcička skvělou příležitostí prozkoumat terén, nasát atmosféru a otestovat své síly…garantuji, že jakmile to tu uvidíte a zažijete, váš plán na sobotu 18. října už máte jistý.

Ani letos jsem tedy nevyjela ze zajetých kolejí a na Kampus se vypravila. Těch pár hodin spánku, o které jsme se ochudila kvůli dobrodružnému cestování Brna, mi za to jako obvykle stálo! Že jsem si akci skvěle užila, nemá smysl říkat – zbytečně bych se opakovala. Mám tuhle letní akci ráda z více důvodů:
-    Oproti velkým kongresům se cvičí v jediné hale, předem jste ušetření těžkého rozhodování,co si vybrat a navíc…nemusíte se strachovat, že vám z důvodu vaší nenasytnosti donekonečna-opakovanou-a-ještě-jednou-a-ještě-jednou-zaručeně-už-opravdu- poslední-finálovkou vašeho prezenéra-idola, unikne start další mega lekce jiného velmistra ve vedlejší hale (hovoří ze mě ještě stále živý „stres“ sprintování mezi stagemi na červnovém kongrese v Riminni…)
-    Nejen, že se na cvičebním place potkáte se známými tvářemi, které vídáte jen při podobných akcí, dokonce se s nimi máte šanci vidět i víckrát, než jednou za celý den…což znamená, že si taky dokážete říct víc, než jen „ahoj“ – toho jsem ostatně bohatě využila a tak tuhle reportáž nepíšu tak docela sama

Hned při nástupu do autobusu v Praze jsem potkala své dvě klientky Editu s Halkou, které Romanovi cvičební akce milují a do Brna pravidelně jezdí. Edita vzpomínala na svůj první SUN Day, který zažila v Bystřici pod Pernštejnem (hostem byl tenkrát Peter Dragovič) – její první setkání se zahraničním prezentérem, nadšená a ohromená se s námi tenkrát vracela do Prahy  –   přesně tak vzniká závislost na AerobicManii  „V Brně jsem byla podruhé, už vím co můžu čekat, teda spíš na co se těšit a vždycky je to velké vytržení z prázdninové cvičební letargie, neklubová fitka v Praze omezují o prázdninách provoz a každé prázdniny strávím hledáním, kde bych si vlastně zacvičila.

Akce je menší než tradiční jarní a podzimní kongres a tím i pro mě více pohodová, osvěžující a free.“
A Halka? Ta si kromě cvičebního zážitku pokaždé odváží nějakou výhru v tombole (což Edita těžce nese
A kdopak tu byl dál? Další dvě známé pražské tváře mě vítají svými pohledy hned, jak se rozhlížím po hale – Lucka Pastuchová s Katkou Hejcmanovou. Pochvalovaly si všechno – program, prezentéry, choreografie… „Nejvíce se mi opět líbila Lenka s Romanem. Prostředí a ostatní služby byly naprosto perfektní. Odjížděla jsem spokojená a šťastná. Každopádně zase pojedu do Brna na akce tohoto typu“ přesně to mi pověděla Lucka Pastuchová.

Nerozhlížela jsem se však jen po cvičební ploše – občas stojí za to zvednout zraky třeba na tribunu – u svého stánku Be Fit With Lucie na mě zamávala další Lucka, Lucka Hantáková…i tu jsem musela jít pozdravit a zjistit, co nového. Jaké byly její postřehy ze sobotní akce?
„Ahoj Dani, jestli počítám dobře, tak toto byl už můj 4. SUN day, které ho jsem se účastnila. Poprvé jsem byla jako cvičenka, pak už jezdím se svým stánkem a letos i s oblečením Feel Joy. Vždy se velice těším! Na lektory, kamarády, na tu až mrazící atmosféru i novou inspiraci na své hodiny, jsem také lektorka. Jako spousta lidí i já si natáčím finálovky, ze kterých pak čerpám. Když vyšel na podium Pawel, muzika začala naplno hrát, vylítla mi husí kůže nadšením! Sestava, kterou předvedl, byla jako vždy famózní. Po něm nastoupil zlatíčko Miňo a všechny dostal svými otočkami na stepu. Krásný, ale těžký step byl na některé příliš... tak hodnotí svůj pohled Lucka. I já musím říct, že StepAe s Miněm pro mě byla sobotní „top lekcí“, při kterém jsem skutečně zapomněla na vše ostatní a pekelně se soustředila na každičký krok…tak těžká a úžasná jeho choreografie byla!

Lucka se coby pozorovatelka „shora“ skutečně osvědčila…její další postřeh jsem přijala jako výzvu… „Všimla jsem si jednoho kluka (byl na akci poprvé) je to nový talent - musela jsem si ho natočit. Tančí s takovou elegancí a ty vysoké skoky.. no byla krása se ani na něj dívat.“ Ten neznámý talent nebyl nikdo jiný, než další člen naší pražské posádky, Lukáš Juraš. Přiznám se, že dokud jsem se nezeptala Jardy Vobra, netušila jsem ani já, že Lukáš je absolventem Taneční konzervatoře hl.m. Prahy, a že se (nejen) tanci věnuje stále a sám o sobě říká: „Mohu o sobě s čistým srdcem říci, že já se s citem pro pohyb již narodil, jakákoliv hudba ve mně evokuje pohyb, velmi dobře ji slyším a tak mi nedělá problém s hudbou splynout.“ Co k tomu dodat? Snad jen, že jsi Lucko, nebyla daleko od pravdy. Myslím, že o Lukášovi ještě hodně uslyšíme.

Jen pro úplnost…vyzpovídala jsem i Lukáše samotného a zeptala se, jak se mu v Brně líbilo…. „Na akci AeMania, jsem byl poprvé, ale mám za sebou různé aerobikové kongresy v zahraničí. Na SUN Day mne nejvíce zaujala atmosféra a zápal všech cvičících, z nichž mnozí vydrželi celých 6 hodin v kuse. Rád se zúčastňuji akcí opravdových profesionálů, protože mám rád, když mne někdo dostane na lopatky a já se musím sebrat a šlápnout do toho. Tentokrát se to Pawlovi při DanceAe a Milanovi na stepech povedlo na jedničku!“

Kdopak nám tu ještě zbývá? Rozhodně nesmím opominout ani „inventář“ brněnských akcí, mého skvělého kamaráda instruktora z VŠE Jardu Vobra (http://jvobr.cz/). Přemýšlela jsem, co bych vám na něj prozradila. Kromě toho, že skvěle cvičí, metodiku svých choreografií „leští“ do posledního detailu, ve volném čase mixuje svou vlastní muziku, umí taky upéct skvělou bábovku, má čerstvý masérský kurz a když zrovna nevede aerobikovou lekci nebo neškolí začínající lektory aerobik, školí eGovernment a je přísným zkušebním komisařem. A ještě něco na něj prozradím…pokaždé, když cestujeme do Brna, dává si v autobude svou „rituální před-kongresovou“ snídani – není nad croissant s horkou čokoládou…že, Jardo?

Reportáž by nebyla kompletní, kdybych se nezmínila o „hlavě“ celé téhle vydařené akce, kterou není nikdo jiný, než Roman Ondrášek. Když jsem od něj chtěla vyzvědět nějakou zákulisní „perličku“, neřekl skoro nic, pouze ukázal foto s chladícím se pivem v šatně prezentérů…zlatá odměna za „SUN Day“, kterou si Roman, Miňo i Pawel za sobotní výkony jednoznačně zasloužili!

Napsala Dana Kučerová

 

13. 08. 2014, 21.58:32

 

reklama


Aerobic.cz na facebooku - od aerobiku přes jogu a pilates až po zumbu

TOPlist